\r 116 Van Week tot Week. Zondag 6 October 1918. CLUBNIEUWS DER A. F. C AJAX pogingen om de leiding te vergrooten, zakte 't spel toch eenigszins en kregen de Spartanen kans eenige aanvallen te ondernemen waarbij ook Smit in actie komen moest. Werkelijk gevaar dreigde er echter geen moment. Zoo bleef de stand tot rust i I. Kort na de hervatting viel de beslissing al, want na een hernieuwd overwicht van de Amster dammers scoorde van Dort op de hem eigen cordate wijze na een prachtren van de Natris. De Rotterdamsche enthousiasten, die zich na 't eerste goaltje van Sparta zoo geducht geweerd hadden werden stil, heel stil. In een hoek van de tribune hoorde ik den Ajax-marsch zachtkens zingen en weer ergens anders neuriede men „rood en wit, gaat nooit verloren" enz. Alsof Sparta niet rood-wit was 1 Een beleefdheid der halve, hetgeen geen kwaad kan in deze niet steeds even correcte omgeving. Over den wedstrijd kan ik nu verder heel kort zijn. Nog even wisten de Amsterdammers het tempo vol te houden met 't gevolg dat Wim, die al geruimen tijd op 'n goede kans geloerd had, een derde doelpunt aan het totaal toevoegde en Broekman even later bijna een vierde. Theo was Zondag met z'n schoten echter zeer onfor tuinlijk welke omstandigheid de Spartanen een paar tegenpuntjes gescheeld heeft. Zoo hield Ajax nog even aan, werd Sparta totaal ingesloten en speelden vooral Hordijk en Couton als 't ware met hun tegenstanders, 't Laatste kwartier zakte ook 't Ajax-elftal in en 't strekt den Spar tanen tot eer, toen trokken Ruffelse c.s. maar weer dapper ten aanval. Tom kreeg Smit ook eenige lastige ballen te verwerken en 'n paar schoten van den vermaarden Cas vlogen over 't doel. Verandering kwam er niet meer in den stand en zoo bracht het einde een volkomen verdiende 3-1 overwinning voor Ajax. De verstandhouding was over 't geheel niet opperbest en vooral de Grooth, de rechts-back der Rotterdammers speelde zeer onsympathiek. Echter hadden ook van Dort en Fons weer 'n paar momenten die we zoo gaarne niet gezien hadden. Hier in jullie eigen blad wil ik het je nog eens zeggenweet je toch te beheerschen in 't belang van je eigen reputatie en den goeden naam van je clubl Ge speelt beiden te goed om onjuiste spelpraktijken noodig te hebben. 't Geheele elftal heeft kranig gespeeld, doch bovenal blonk Henk Hordijk uit -die een spel speelde, zooals niemand hem dat op 't oogenblik verbeteren zal. Verder hadden Frans en de beide vleugelspelers bijzonder hun dag. Doch nogmaals; allen hebben hun aandeel in deze fraaie over winning, die den Ajacieden weer een flink eindje verder voert in de richting van het tweede kam pioenschap. NEVOH. Wij verwijzen naar de afzonderlijke mededeeling aan het einde dezer rubriek (na het verslag van het tweede elftal), waarin wij heden het verzoek richten tot de captains der lagere elftal len, ons van tijd tot tijd in te lichten over de door hunne ploegen gespeelde wedstrijden. Dit in antwoord op enkele tot ons gerichte brieven, waarin wordt aangedrongen op uitbreiding van de rubriek „Van Week tot Week'' door opneming van wedstrijdverslagen van lagere elftallen. Ajax—Hercules. Crescendo5—1. 3—0, 4—0, 5—1 De Telegraaf voorspelde ons in haar overzicht van Maandag 7 October j.l. zooiets van 27—0 meenen we Wij zien de toekomst niet zóó glorierijk en schitterend in, maar hebben toch 'n idee, dat wij in dit seizoen tweemaaal 27 goaltjes halen! Het kan niet anders! Om de gebruikelijke term te bezigen- Er zit schot in de Ajax-voorhoede. Reynolds behoeft de nieuw gevormde linie, die het blijkt nu meer en meer in Delsen 'n besliste aanwinst heeft, nog slechts wat te „polijsten" en dit onstuimig quintet zal tot record-daden in staat blijken. Het was vandaag 'n aardige wedstrijd. De vinnigheid van de Hercules-ploeg momenteel haar beste eigenschap garandeert aardige spelmomenten, die het bijwonen van de wedstrijden tegen haar meer dan de moeite waard maken. En we denken nu al aan de Hercules—Ajax ontmoeting, en voorspellen 'n hard game in alle opzichten. De tegenstand, dien de Stichtenaren ons heden boden, was van het ouderwetsche merk, hoewel opgemerkt moet worden', dat het geluk grootendeels met hen was. Het verzet kwam verder grootendeels op rekening van den invaller-doelman te staan, die inderdaad keurig werkte en tal van welgerichte „klin kers" (heerlijke krachttermwat men noemt „onschadelijk" maakte, Wat niet wegneemt, dat hij in Totaal vijfmaal moest „hengelen" Afzonderlijk de geboorte van deze vijf goals te memoreeren zou. bij de massa copy die in dit nummer moet worden opgenomen, te ver voeren. Wij willen alleen speciaal memoreeren, dat er uit de actie van het duo Brockman-Delsen een drietal kwamen, waarbij ook Delsen persoonlijk zijn eerste competitie-doelpunt het wereld licht deed aanschouwen! Het elftal speelde dooreengenomen uitstekend, zonder dat het zich nochtans bepaald inspande.

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 1918 | | pagina 4