r CLUBNIEUWS DER A. F. C. AJAX 115 stedelijke trappers en supporters opdagen en ver oorzaakten met hun druk gedoe toch eenige extra stemming, in de café's waar zij zich neerlieten om 't noenmaal te gebruiken. Na 'n vervelende reis op een tjokvolle tram arriveerden we al heel vroeg op 't betonnen kasteel van Sparta. De meeste spelers moesten nog komen en toen we na 'n kijkje op 't veld weer in de buurt van den ingang kwamen, zagen we daar tot onze verbazing enkele spelers, o.a. Fons voor't hek staan wachten om binnen gelaten te worden. Eerst nadat de Munnik er bij gekomen was werd hun toegang verleend. Trouwens op een desbetreffend verzoek van den Ajax-secretaris om ter wille van de Ajax-supporters een beperkt aantal plaatsen in voorverkoop te geven, was van het Sparta-bestuur een weigerend antwoord gekomen, een gebrek aan welwillendheid dat door de Amsterdammers natuurlijk algemeen onaangenaam opgenomen werd. Door dat allen vroegtijdig present waren kreeg gelukkig ieder een behoorlijke plaats en zoo zag men verlangend uit naar 't begin van den strijd. beide elftallen waren op volle sterkte, behoudens dan dat de geruchten onjuist bleken te zijn, dat Groosjohan en v. d. Wolk weer in de Sparta- gelederen zouden meestrijden. Joop won den toss, doch daar de wind vrijwel van geen invloed op het spel was, maakte dit zeer w.einig uit. Terstond nadat Ruffelse den bal aan 't rollen gebracht had, ontfutselde Broekman hem het leder en snelde de ditmaal Blauw- gehemde voorhoede van Ajax op Schudi af. Men merkte dat het beide partijen ernst was, doch aldra bleek, dat de inspanning van de Ajaciden met een grootere mate van spelkennis gepaard ging, waardoor de thuisclub feitelijk van meet af aan gedoemd werd zich zoo goed mogelijk te verdedigen, zonder echter gelegenheid te krijgen een systematisch aanvalspel te ont plooien. Evenals in de eerste helft tegen Blauw-Wit werd ook ditmaal den tegenstander geen moment gelegenheid gegeven z'n spel te spelen, zooals hij dat tegen zwakkere tegenstanders ongetwijfeld zou hebben gedaansteeds gaven de blauwhemden den toon aan en voortdurend moesten de Rotter dammers afwachten wat door het Ajax-elftal ondernomen werd, zonder zelf iets meer te kunnen doen als krampachtig verdedigen en fanatiek uitvallen af en toe, hetgeen feitelijk meer als verdedigend werk, dan wel als aanvallen beschouwd moet worden. De vergelijking met 't spel van Ajax voor de pauze tegen Blauw-Wit is dan ook stellig juist. Ook nu speelde Ajax in 't veld een prachtig sluitend combi natie-spel, doch er werd, mede door het ongelijke terrein, waardoor de bal meestal door grondeffect moeilijk „dood" te krijgen was, lang niet zoo goed geschoten. Noch Broekman, noch Delsen konden aanvankelijk de juiste richting te pakken krijgen, wel vlogen ballen van hun en van 't óverige drietal Ajax „Stürmer'' rakelings over en langs (een kanjer van Theo had stellig beter lot verdiend) en toonde Schudi zich op dreef door een harden inzet van v. Dort nog juist corner te werken, maar het groote overwicht in 't veld konden de Ajaciden maar niet in goals omzetten. Geen Amsterdammer die zich echter meer on gerust gevoelde. Ajax was zoozeer in de meer derheid dat er 'n goal komen möèst. En die kwam ook, maar aan de verkeerde kant, Bij 'n uitval van Valk, de rechts-buiten der gastheeren, wor stelde deze letterlijk en figuurlijk met Joop.om den bal en daarbij wist de ex-Hcraclied zich los te wringen en terwijl de Ajaciden uit alle macht appelleerden en daarbij zoo onhandig waren staan te blijven, kreeg Jurgens den bal via Ruffelse vrij en onhoudbaar voor Smit gaf hij onder uitbundig gejuich Sparta de leiding 1O. Welk een onver dienden voorsprong 1 Niet dat de goal zooals Jurgens die ter \vereld bracht onverdiend was, maar wel gaf het totaal verkeerd het spelverloop tot op dat moment weer en zou een omgekeerden stand, een 2 0, of 3 O voor Ajax een heel wat juistere krachtmeter geweest zijn. Gelukkig, ontmoedigde het den Ajaciden geen moment. Van Dort legde nog 'n extra schepje op en dat vuurtje van den Mokumschen rechtsbinnen gloeide zelfs wel wat al te fel, doch ook Hordijk en alle anderen werkten dubbel zoo hard en zoo liet de gelijkmaker niet lang op zich wachten. Na prachtig spel tusschen Gupffert, v. Delsen en Broekman wist de nieuweling in de Ajax-gelede- ren op fraaie wijze gelijk te maken. Gedurende 't verdere deel van de eerste helft bleef Ajax eerst domineeren, doch door de vele mislukte

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 1918 | | pagina 3