Het Publiek De Penningmeester zal U in zijn verslag zonder twijfel een beeld scheppen van de drommen toeschouwers, die het afgeloopen seizoen ons terrein omzoomden. Alle records op het gebied van publieke belangstelling op ons terrein zijn schit terend geslagen. Door de groote uitbreiding der accomodatie konden eenige duizenden meer worden toegelaten. Ons terrein biedt thans gelegenheid om ongeveer 12000 a 13000 bezoekers te bergen. Wat Laatste Bericht. Programma Zondag as.: ONZE MEDEWERKERS. I 12 CLUBNIEUWS DER A. F. C. AJAX gedrukt tijdens de door het Ajax-Bestuur gehouden receptie, vertrouwen wij op een onafgebroken reeks van jaren dat Blauw Wit en Ajax in vriendschap naast elkander zullen bestaan. En dit is een vereischte 1 De belangen, die beide clubs wederkeerig hebben te verdedigen, wij wijzen hier op de vergaderingen van het Gouden Hoofd, zijn meer dan eens dezelfde. Daarbij is het dan dubbel noodig staat op elkander te kunnen maken. Door de toenadering tusschen Blauw Wit en Ajax kwam het dan ook al enkele malen voor, dat wij in bedoelde vergaderingen het pleit wisten te winnen, waar wij anders zeer zeker geen succes hadden behaald. De pers, vooral het Sportblad stond kolommen druks af bij het bespreken der Ajax-prestaties. Nog steeds duiken er verslaggevers op, o m. Utrecht levert zoo'n exemplaar, dat ons spel gemeen vindt. Daartegenover staat evenwel de kritiek van tien tallen persmenschen, die met waardeering en be wondering over onze vereeniging hebben geschreven. Men verweet de pers zelfs wel eens partijdigheid tegenover Ajax. Wij lazen voor eenige maanden een hoofdartikel in het H. B S. nieuws, waarin uitgeplozen werd, waarom men Ajax vijandiggezind is De oor zaak zocht men in sommige persorganen, welke een te mooie kritiek over ons leverenDat wij bij het lezen van dergelijk geschrijf moesten glimlachen, wie duidt dit ons euvel ?l Vroeger was Ajax niet populair omdat wij niet netjes genoeg speelden. Thans is Ajax niet populair omdat de pers niet deugt I Niet weinig verwonderd waren wij in een specifiek clubblad een dergelijk artikel over ons aan te treffen. Ware het niet beter geweest als de redac teur van het H. B. S. nieuws de plaatsruimte had aangewend voor een artikel, dat de fouten behelsde van den io-o nederlaag in Watergraafsmeer? Doch overigens, wij herhalen het, is met veel waardeering over ons spel geschreven, veel nuttige wenken zijn gegeven, die wij ons zoo het moest, ten nutte hebben gemaakt. Besluiten wij, dat wij volgaarne hopen op het bestendigend blijven van de goede verstandhouding tusschen Bonden, vereeni- gingen, pers en Ajax. ons dit seizoen speciaal opviel was niet alleen de waardeering voor het spel der onzen, maar ook voor dat der resp. tegenpartijen. Wij meenen dat het publiek in Watergraafsmeer, wat dit punt betreft, de meeste educatie heeft genoten. In Rotterdam en den Haag, Haarlem en Utrecht trof ons de onheusche houding van Jan Publiek, welke het niet wist te verkroppen, dat hun club met boter en suiker werd ingemaakt. Wordt vervolgd Ajax IHercules I, Hollandia IIAjax III te Hoorn Ajax IV Rapiditas II, 2 uur KruislaanBlauw-Wit V-Ajax, V 2 uur Stadion Ajax VIBlauw-Wit VI, 11 uur ons terrein; V. V. A. IVAjax VII, 2 uur; Ajax IXBlauw-Wit IX, 11 uur ons terrein; Blauw- Wit XAjax X, 11 uur StadionAjax A adsp. Z. F. C. A adsp., 12 uur Kruislaan; Ajax C adsp. Sloterdijk adsp, 12 uur Kruislaan. (ongecorrigeerd). Hoewel wij niet uitbundig kunnen zijn over de wijze waarop het intellectueele deel onzer leden zich tot nu toe beijvert het clubblad door verscheidenheid van stof interessant en lezenswaardiger te doen zijn toch zijn wij niet geheel ontevreden Wij hebbendank onze persoonlijke bemoeingen gezorgd voor een behoorlijke bezetting, die niet onder behoeft te doen voor den redactiekring van vorige seizoenen In de eerste plaats willen wij releveer en, dat de heer Nevoh zich ook voor het komende seizoen heeft be schikbaar gesteld tot het leveren van zijn Afdrukken van IndrukkenWij willen hierin strijd met sommige geruchten, eens speciaal verklaren, dat deze medewerking geheel belangeloos geschiedt, een reden te meer om de verschijning van de welverzorgde bijdragen van onzen sportblad-journalist te waardeeren. Vlinder blijft zijn waardige plaats onder de pseudo's innemen. Wij begroeten een nieuwen penneridder in El/on o welke looze vos gaat daar-schuil onder d'en uitheem- schen titel! Door zakelijke verslagen is hij voornemens alle clubbladlezers aan zich te verplichten Vlokkie schrijft in dit nummer onder Varia" een paar regels onder „Haagsche luchlen zegde ons tz.t. weer Picklestoe De redactie bemoeit zich inmiddels ijverig het „corps'y uit te breiden en mogelijk zullen de volgende nummers van deze expansie getuigen. REDACTEUR.

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 1918 | | pagina 8