Jaarverslag v. Amst. FC. Ajax Seizoen 1917/1918. Het Clublied. Wij plaatsten boven ons verslag het refrein van ons Clublied, dat er tijdens het Kam pioensfeest glad ingegaan is en willen daarom eenige regels ter herinnering aan ons Kampioenslied wijden. Reeds lang ontbrak ons een geschikte Ajax-zang. Welnu deze is er thans. En als wij in latere dagen de gelegenheid krijgen om onze vreugde bot. te vieren weet ieder wat wij zingen moeten. Het lied op woorden van D. Knegt, muziek van E. Painparé, is zooals gezegd reeds aardig op weg populair te wor den. Vertrouwen wij op de capaciteiten van onze elftalspelers, opdat het Kampioenslied nog dikwerf aangeheven moge worden. De verstandhouding tot Bonden, Vereenigingen en Pers. De verstandhouding tot den N. V. B. was bepaald gunstig. Geen enkel duister punt kwam aan de horizon. Wij sluiten daarbij de onaangename geschiedenis uit, welke zich heeft voorgedaan in verband met de bekende kwestie van vermenging tusschen de eerste klasse afdeelingen A en B. Hierbij werd natuurlijk door Ajax het standpunt ingenomen dat vermeniging tusschen A en B voor Ajax nood lottige gevolgen hebben kon. Ernstig is dan ook het betreffende protest bij den N. V. B. gesteund. Deze onverkwikkelijke historie is echter bijgelegd en behoeft Ajax zich voorloopig niet ongerust te maken, dat wij binnenkort met b.v. Spartaan, Amstel, V.V.A., R. F. C. en dergelijke clubs in een afdeeling worden ondergebracht, wat allerminst in het belang van onze organisatie zou zijn. Wij meenden protest te moeten aanteekenen bij den A. V. B. tegen het vast stellen van de geneele reeks wedstrijden om het Gouden Kruis op het Stadionterrein. Wij legden ons ten slotte neer bij de uiteenzettingen, welke ons door den Heer Dade werden verstrekt. Wij hadden het genoegen verschillende malen bij onze thuiswed strijden afgevaardigden, meer bedoeld Bestuursleden zoowel van N. V. B. als A. V. B. aan te treffen. Het aantal vereenigingen dat ons sympathie toedraagt is stijgende en met organisaties, met welke wij vroeger op niet te goeden voet stonden is alles weer in orde gebracht. Wij doelen hierbij in 't bizonder op de verstandhouding tusschen Blauw Wit en Ajax. De onaangename verstandhouding tusschen beide Am- sterdamsche vereenigingen behoort gelukkig tot het verleden en waar thans ook de beide hoofdpersonen der clubs, de voorzitters, elkander de hand hebben CLUBNIEUWS DER A. F. C. AJAX in seizoen voor de Res. ie Klasse en debuteerde niet slecht door welverdiend met i—o van de Hercules reserves te winnen. Voor den aanvang van den wedstrijd werd Piet Prins tot aanvoerder van het tweede gekozen, terwijl André de Kruyff hem bij afwezigheid zal vervangen. Ajax II kwam uit metZiegler (doel), Prins en Busbach (achter) ten Herckel, André de Kruyff en Goosen (midden), de Vos, Bieshaar, Knol, Koogen en de Haan (voor). Piet Maassen was verhinderd, zoodat Manus op zijn oude plaats speelde en Bieshaar de rechtsbinnenplaats bezette, wat de kracht van het elftal echter niet verminderde, integendeel eerder ten goede kwam. Dat Hercules II slechts met IO verloor heeft zij in de allereerste plaats aan haar stevig spelende achterhoede te danken, terwijl haar doelverdediger heel wat gevaarlijke schoten, o.a. van Bieshaar, wist te keeren. Gedurende de eerste helft werd er, niet tegenstaande den sterken wind, uitstekend gespeeld en had Hercules tegen het snelle combineeren van onze beide vleugels weinig in te brengen. Haantje, die tusschen twee haakjes een belangrijke aanwinst voor het tweede elftal is, zette herhaaldelijk goed voor; Knol bedierf echter legio kansen door zijn onstuimig opdringen, waardoor hij geregeld buiten spel kwam te staan. Rust kwam, ondanks ons over wicht in het veld, met blanco stand, nadat Ziegler een keihard schot van den Herculesmiddenvoor op schitterende wijze gestopt had. Na de rust zag Haantje, die in hoogst elegante a jour sokjes speelde, al spoedig kans met een ouder- wetsche eersteklas kanjer de leiding voor Ajax te nemen. Hercules spande zich daarna geducht in voor den gelijkmaker, wat haar echter, dank zij het solide verdedigen van Prins en Busbach, niet mocht gelukken, ^oodat het einde kwam met eene I— O overwinning voor de Ajaxiden. Resumeerende speelde Ajax II een zeer goeden wedstrijd, waarin vooral het goede aangeven van de middenlinie opviel. Andriesse werd uitmuntend door Ziegler vervangen, terwijl Prins en Busbach een hechte verdediging vormdenBusbach spele echter niet al te pootig. De voorhoede, waarin de Haan wel de beste was, speelde een vlug en voor de tegen partij afmattend spel. De bezetting van de midden voorplaats verdient echter nog de speciale aandacht wan de elftalcommissie. ELZORRO. lil.

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 1918 | | pagina 7