*11 Geanimeerde wedstrijd. Ons tweede. Hercules IIAjax II (0 - 1) no CLUBNIEUWS DER A. F. C. AJAX te jagen (3-0). Een juweeltje van 'n goal en het mooiste der drie doelpunten. Het pleit scheen toen reeds beslecht 1 Doch het werd den BI. Witters nu toch zeker te bar. Er kwam verandering in het spel. BI. Wit schudde haar passieven vorm geheel af en toog naar de Rood-witte veste, waar ons trio Pelser-Franssen- Smit „alle zeilen" moest bijzetten. Speciaal v. Diermen scheen belust op 'n goaltje en met wat minder pingelen had hij mogelijk wel succes gehad. De „finishing touch" was echter ver te zoeken, hoewel dit niet weg neemt, dat de BI Wit-aanval dikwijls zeer gevaarlijk was en Smit meermalen door kloek ingrijpen zijn doel vrijwaarde voor ontheiliging. Eerst na een 20 minuten spelens herstelden de Ajacieden zich. Langzamerhand namen onze favorieten het spel weer over om ten slotte opnieuw voortdurend om Schindeler's heiligdom te zweven. Elk oogenblik werd no. 4 verwacht, maar steeds wist de lenige BI. Wit-doelman te redden. Delsen kreeg eens een „reuze-kans" om te scoren, maar wachte te lang en de zware Kluft Sr. zat hem natuurlijk direct boven op z'n huid. Het einde kwam ten slotte met den alleszins ver dienden 3-0 uitslag. Het Ajax-debuut was in één woord lofwaardig en Pelser heeft de Stadion-nederlagen op afdoende wijze gewroken. Zondag 29 September 1918. Quick—Ajax 0-4. Het haantje van Quick heeft in den strijd tegen de Ajacieden, zooals algemeen de verwachting was, geen victorie kunnen kraaien Vrij gemakkelijk heeft Ajax zich tegenover de bewoners van den Duinoordschen windhoek kunnen staande houden en met vier doelpunten den tweeden competitiewedstrijd gewonnen. Ajax speelt eerst met het vandaag uiterst kalme briesje in den rug en onze voorhoede is onmiddellijk bij Kruijs aangeland. Spoedig blijkt, dat de Quick-verdediging zeef-kwa- liteiten bezit; althans de onstuimige roodwitten weten binnen vijf minuten via J. v. Dort's schoen tweemaal te doelpunten 1 Bewonderenswaardig was weder het sluitende spel in onze gelederen, dat geruimen tijd elke poging van den vijand tot actief-deelnemen aan den strijd vergeefs deed zijn. Theo gaf ook nu weder den toon aan en wist door oordeelkundig verdeelen, snel opbrengen en fraai schieten leiding te geven aan het offensief. Het vlotte ook op den linkerwing al heel wat beter dan in den eersten wedstrijd en de linie Gupffert- Delsen werkte uitstekend samen. Voeg daarbij het hechte werk der middenlinie en het zuivere trappen van Fons en Fransplus de zoete rust, die Andriesse smaakte, en we hebben, kort samengevat, verteld hoe in groote trekken de 4-0 op de Haantjes werd bewerkstelligd. De tweede helft bracht de mooiste doelpunten. Nummer drie kwam uit een snelle doorbraak Gupffert- de Natris, de twee D-treinen, die van links en van rechts op het Quick-doel toestormden, Wim met den bal, Jan gereed om hem over te nemen. Jan keide ten slotte 't ding langs Kruys en door de snelheid zeilden onze twee „gevleugelde" heeren achter-den-bal-aan in het touwenhuisje 1 1 De vierde goal deed, „wat ge noemt" de deur toe Een rush van Wim, een voorzet een sprong van v. Dort een hoofdbeweging en voila 1 'n Mooi stukje werk, v. Dort Wie overigens mocht meenen, dat de Quick-men, deze Ajax-manoeuvres passief aanzagen, vergist zich. Van oudsher heerscht in de Quick-gelederen een zeker fanatisme, dat van geslacht op geslacht is over gegaan. En men sla de club annalen der Quickenaren slechts na om steeds weer in het milieu van deze oude gerenommeerde club iets van een zeer geani- meerden geest aan te treffen, die leidt tot hevig verzet. Quick zorgt bijna elk seizoen voor verrassingen daarom moet ge die heeren geducht in de gaten houden. Vooral als het weder stormachtig is. Dan voelen deze storm-zonen zich in hun element en is oppassen de boodschap. Van dezen wedstrijd tegen ons viel het spel van den rechtsbuiten te loven. Met wat meer steun zouden de geweldig sluwe en fanatieke doorbraken zeker tot resultaat hebben geleid. De Quick-aanval was overigens zwak en Andriesse heeft 'n rustigen middag gehad. De „kaalhoofdige" in Quick's gelederen is 'n enorme zwoeger, maar zijn onbesuisdheid is hem duur te staan gekomen. Resumeerende een zeer aardige wedstrijd, die alle reden geeft tot tevredenheid. Zondag 22 September 1918. Het tweede elftal speelde Zondag 22 September te Utrecht haar eersten competitiewedstrijd van dit

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 1918 | | pagina 6