Typen. CLUBNIEUWS DER A. F. C. AJAX 109 aard, dat doelpunten niet uit konden blijven. Onze vleugels verrichtten eveneens uitstekend werk en het eenige, dat minder goed vlotte, was het samenspel der linkervleugel. De wing Gupffert-Delsen, mist nog slechts het verband, dat noodig is om dit deel van het elftal tot 'n schrik" voor den vijand te maken. Het onstuimige attaqueeren van Brockmann c.s., die in ongekenden vorm speelde, het uitstekend schie ten, vestigde overigens wel den indruk dat deze nieuwe linie tot groote daden in staat is en zeer zeker veel voor de toekomst belooft. Het Blauw Wit spel vormde waarlijk 'n schril contrast met de fanatieke spel-ontplooirig der Ajacieden en de Zebra's manoeuvreerden dan ook wanhopig om de situatie te redden. Het oude recept, verre trappen naar voren en snel op den bal afstormen, dat de Klufticanen beproefden, moest het volkomen afleggen tegen het sluitend short-passing, dat Ajax in deze periode liet zien, en Schindeler, die in grootsche stijl keep-te, kon niet verhinderen, dat de bal eenige malen in het net huppelde. lijk. Achter hem de logées met knikkende knieën doodmoe doornat 1 Oom viel neer op de eerste stoel de beste! „Een mooie zoon heb jij 1" „Wa blief?" ,.Dat heer heeft ons vanmorgen in een stortbui, het merkwaardigste van Amsterdam laten zien Ik wist den weg niet, m'n vrouw evenmin 1 Ik vroeg al: Jan, waar gaan we nu heen? Maar hij? 'k Kreeg geen antwoord alleen een veelbeteekend lachje en een: Nou zijn we er direct. Na een uur waren we in een andere gemeente! In een polder. Hoe hij heette weet ik niet meer zoo'n lange naam. En dat duivelsche jong liep maar door. Toen bleef hij staan Kijk oom ziet u? hier is nou het Ajax veld I Het Ajax veld Nadien hoefde Jantje niet meer als „guide d' Am sterdam op te treden. W. 12 Sept. T8. Maakt plaats!... Opzij!... Onderuit! Hij... de sportjournalist... de verslaggever, de voet baluitslagenprofeet betreedt het voetbalterrein. Ziet hem gaan 1 Fier en trotsch gelijk een vorst ziet hij neer op de stakkerds, die nog betalen moeten om een voetbalmatch bij te wonen. De eerste goal kwam uit 'n voorzet van Delsen, op afdoende wijze door v. Dort ingezet (i-o). Groot enthusiasme langs de lijnen! De eerste competitie-goal! Er was weer het schouwspel van opgewonden, dansende, hoeden-zwaaiende club-enthusiasten, 'n ver tooning, die zich krachtiger herhaalde toen de Natris de score verhoogde (2-0). Snel toeschietend op een door Schindeler gestopten bal plaatste Jan het leder hoog, onhoudbaar in het doel. Blauw Wit had vrijwel niets in te brengen. Een chronologische weergave van het spelverloop zou vrij saai worden; Ajax was volkomen aan het woord, en heel sporadisch probeerde Blankert, 'n zeer snelle en uitstekende speler, Smit's krachten eens te beproeven. Dat in deze periode niet meerdere „treffers" het BI. Wit-doel ontheiligden is uitsluitend te danken aan Schindeler. Rust 2-0. Het begin van de tweede helft was sensationeel. Uit den eersten den besten aanval wist Brokmann, uiterst handig, het leer onhoudbaar langs Schindeler Wee den armen tourniquet-bewaker, die m'nheer niet kent! Kort en venijnig klinkt het »Pers" hem tegen, vergezeld van een nijdigen ruk naar z'n kaart in de binnenzak van z'n met bont afgezette sportjas. Wrevelig dat »zoo'n vent" hem, den grooten sports man" niet kent, vervolgt hij z'n weg naar de tribune naar de voor hem gereserveerde plaats tusschen de autoriteiten, tusschen de hoogen. Hij zit! Minzaam buigt en knikt hij rond. Met eleganten zwaai wordt de flambard afgenomen of aangetikt, naar gelang de gegroete persoon al dan niet voor naam is! 't Fluitje! Hij is gereed, z'n sierlijke volzinnen neer te kalken. Elftallen worden het veld ingeblazen... keepers krijgen een paar ballen te verwerken, hetgeen ze naar behooren verrichten of redden in Latste in- >stantie... doelpunten worden geanulleerd... in buiten- spel-positie wordt gescoord... De gastheeren zetten er alles op om gelijk te maken... de tegenpartij schiet uit de voetbalslof... over het geheel een slappe vertooning".... Dat zeg ik ook... misselijk slap! Van dat soort volk zag ik te Deventer., verleden jaar... te Utrecht dit jaar nog! Zijn er zoo ook in Mokum?! VLINDER.

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 1918 | | pagina 5