Varia. j Haagsche lucht! DE GIDS. ïo8 CLUBNIEUWS DER A. F. C. AJAX weder een overwicht der onzen, waarbij Blauw-Wit het alleen aan zijn eminenten doelverdediger dankte, dat het saldo van de rekening niet nadeeliger cijfer voor Ijaar opleverde. 'n Overzicht der Ajax—Bl.-Wit-ontmoetingen. Alvorens enkele indrukken weer te geven van deze zevende Derby", laten wij hieronder een vol ledig staatje volgen van de tusschen de Amsterdamsche concurenten gespeelde wedstrijden in de eerste klas. 1917 Ajax—Blauw-Wit 9 Sept. Zilveren Bal, Rotterdam 0 0 2 Dec. competitie 3 1 1918 10 Maart competitie 0 0 30 Juni Gouden Meer-beker 21 14 Juli Gouden Kruis (Stadion) 0 2 1 Sept. Scheepvaartbeker (Stadion) 0 4 22 Sept. competitie 3 0 8 8 totaal gem. Ajax 1.14 (8 wedstrijdpunten in 7 wedstrijden) totaal gem. BI. Wit 0.86 (6 wedstrijdpunten in 7 wedstrijden) Competitiegemiddelde Ajax 1.67 (5 wedstrijdp. in 3 wedstrijden) BI.-Wit 0.33 (1 3 Dit overzichtje doet vermoeden, dat beide teams aan elkaar gewaagd zijn, doch wanneer wij daarentegen de competitie-wedstrijden ^afzonderlijk beschouwen, Sinds verleden jaar is er in 't Haagje veel veran derd. De menschen hebben ernowadays" een Schotsch accent en je wordt op je wandeling gedurig uit je Hollandsche nuchterheid geschud door de zotste com binaties van schaapachtige Haagsche ,.bakvisschen" met in vreemde maar monsterachtig leelijke unifor men gestoken Yankees. Nu eens is het de Schotsche ruit, dan weer het verschoten leelijk-bruine maar English ,,bokkebaai" dat domineert En de „Dutch girls" loopen te ,,Yes-en" en te „No-en", en je leest zoo de stupiditeit yards-dik van de onnoozele gezichten. English is nu mode in de hofstad Wanneer er vroeger iets gebeurde wat niet door de residentieële- beugel kon, noemden ze dat „affreus", tegenwoordig heet dat „shocking". Tegen 'n vierduitstuk zeg je half penny en het regent „guilders" in de pockets van de splendid albion boys I Do you still want peultjes. Overal riekt het naar Engelsche sigaretten, en het Haagsche woud wordt naar het luidt onraisonnabel gefrequenteerd door de nieuwste „allies' Hollando- Britannic. dan helt de balans sterk in het voordeel van Rood- Wit En het is nu eenmaal een vaststaand iets, dat de competitioneele concurrentie, de strijd om de leiding in de bondswedstrijden, de beste maatstaf is voor een beoordeeling der krachtverhouding. In dit verband achten wij het niet overmoedig, nóch pre tentieus op te merken, dat Ajax zich vooralsnog in een voorsprong verheugt, temeer als wij denken aan het vrij onserieuze cachet, dat de laatste bekeront moetingen ten rechte of ten onrechte heeft gekenmerkt. De wedstrijd. Zooals hierboven reeds aangestipt bracht de eerste helft van den wedstrijd bijzonder fraai spel. Vóór alles ontplooide reeds direct bij het begin onze middenlinie een massief spel en stelde den aanval tot een krachtig offensief in staat. Onze „ruggegraat" deed haar reputatie alle eer aan en het leeuwen aandeel van het succes moet dan ook op rekening gesteld worden van Pelser, Hordijken Terwee. De druk op het Blauw Wit-doel uitgeoelend was gedurende de geheele eerste speelhelft van dien Wanneer je geen Engelsche bokkem peuzelt ben je misselijk onmodieus* en every body who has to brok anything in the milk verontreinigt huis en straat door zijn sissende „pronunciaton" van de in- glies .lenkwitzjs The Hague is verenglisht Oh, pitty! 29-9-T8. VLOKKIE. Toen de Jansen's familie over hadden, was 't heele huis in rep en roer. Ma Jansen bedisselde... admi nistreerde kookteliep heen en weer, in 't kort, maakte het haar gasten zoo aangenaam moge lijk. Zelfs de jongste telg werd geëxploiteerd en zou bij ontstentenis van Pa, de man moest naar z'n kantoor Oom en Tante de bezienswaardigheden van ons Mokum eens laten zien! Ze trokken af Pa was al een paar maal de deur uitgegaan had tot de hoek van de straat gewandeld had nog eens uitgekeken en was mogelijk nog mistroo- stiger en ongerustiger teruggekomen Ma zat „stiekum" met een zakdoek voor de oogen sprak van ongelukken en „je kan toch nooit weten" totdat de vermisten opeens de kamer binnenstapten Jantje voorop trotsch en fier triomphante-

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 1918 | | pagina 4