le jaargang Clubblad. 104 CLUBNIEUWS DER A. F. C. AJAX niet zoo vlot. Helaas ontbreken onze voornaamste mannen op de baan. Het aantal loopers is echter voldoende waardoor wij zeer zeker het komende seizoen vruchten daarvan plukken zullen. Trainer In aansluiting hierop vermelden wij, dat Reynolds ook het afgeloopen seizoen als trainer ge- engageerd bleef. Voor een zeer groot deel kan het succes van ons eerste elftal op zijn schouders geladen worden. In den loop van het seizoen bereikten ons van verschillende spelers uit lagere elftallen verzoeken om den trainer, meer dan vroeger, naar lagere elf tallen te dirigeeren Ook het bestuur is overtuigd, dat het voor Ajax dringend noodig is, wil tenminste een ieder van de lessen van den trainer profiteeren, dat Reynolds zich meer dan voorheen op de wed strijdenvan de lagere elftallen vertoont, niet vergetende dat alle leden recht hebben op de voorlichting van den door de vereeniging geëngageerden trainer. Ook deze zaak dient in het juiste daglicht bezien te worden en zal men ongetwijfeld een program dienen samen te stellen, waardoor meerdere elftallen zich Reijnolds lessen ten nutte kunnen maken. Onze trainer hield verder in het afgeloopen seizoen een leerrijke lezing, welke lezing eenige dagen later werd aangevuld met een interessante causerie van den heer Groothofïf. Reclame. De afdeeling reclame werd, wat betreft de publiciteit op het terrein, behandeld door den Heer Tj. de Munnik. Het finantieel overzicht van dezen functionaris zal U hebben overtuigd dat deze Heer met succes is werkzaam geweest. Verschillende vakken van onze tribunes zijn voor een of meer jaren verhuurd. De voornaamste reclame was die op den rand der overdekte tribune: Vredesteyn banden. Het deel der reclame Publiciteit voor onze wed strijden was in handen van schrijver van dit opstel. Het eerste elftal kreeg wat belangstelling van de zijde van het publiek aangaat, loon naar werken. Ook zonder reclame hadden wij verschillende malen zeker een uitverkocht huis gehad. In het geheel werden 230 reklamebiljetten uitgereikt, waarvan verschillenden wegens fraude of door het niet ophangen der biljetten werden ingehouden. In de voornaamste bladen werd des Zondagmorgens een advertentie geplaatst. Het lijdt geen twijfel of op het gebied van reclame is voor ons Bestuur nog het een en ander te doen. Noemen wij slechts de controle op de aanplakbiljetten. Vele winkeliers hangen te hooi en te yras de plakaten op. Onze werkende leden kunnen hier den secr. der R. C. het werk het komende seizoen vergemakkelijken. Wij stellen ons nl. voor de verschillende adressen bij den aanvang van het komende seizoen in ons Club blad te publiceeren. Aan de hand van deze gegevens kan ieder lid dat zonder veel moeite de in zijn straat of wijk wonende winkeliers contróleeren en bij ge durige nalatigheid ons even telefonisch berichten, waardoor wij een strenge en goedkoope controle krijgen. Het zal dienstig zijn te overwegen des Vrijdags en Zaterdags de^ stad te doen doorgaan met wagens, voorzien van onze reclame, vooral bij minder belangrijke ontmoetingen. Wij zijn geen voorstanders derz.g. Barnum Baily reclame doch de groot op gezette reclame van het Stadion kan ons op den duur schade berokkenen, Besluiten wij deze paragraaf met vermelding, dat ieder reclamekaart toegang gaf op 1 plaats der onoverdekte tribune, in afwijking van vorige seizoenen toen ieder reclamebewijs 2 personen toegang verleende. Het Clubblad mocht zich in een toenemende belangstelling verheugen. Dank zij de medewerking van het Bestuur, welke het blad subsidieerde, in verband met het besluit der algemeene, wordt het blad vanaf I Febr. '18 aan alle werkende leden ge zonden. Het telt nu een lezerskring van ongeveer 7oo personen. Het blad gaat ongetwijfeld nog door meerde handen en is zoodoende een aardige propa ganda voor onze vereeniging. De schare der mede werkers breidde zich eveneens uit. Tal van Ajacieden als Holst, Schoevaart, Prins, N. Smith en anderen leverden bijdragen terwijl de Heeren J. Hoven, C. J. Groothofïf, Meerum Terwogt, Reynolds. Emile Cohen, om slechts eenigen te noemen, ons met bijdragen hebben verblijd. Het voornaamste werl^op dit gebied is echter door den Heer D. Knegt, die zich als een ijverig Ajax-propagandist -Ontpopt heeft, geleverd. Wij willen niet verhelen dat dit werk, dat onze groote sympathie heeft, voor de vereeniging van zeer veel waarde is. Wij meenen dan ook den redacteur van ons blad hartelijk dauk te moeten zeggen voor zijn 'geleverden arbeid. Den Heeren Jesse, drukkers van het blad, hulde voor hel keurig uitziende en op tijd ge leverde werk. Wordt vervolgd 1 De firma Jesse deelt ons mede, dat de exempl. le jaargang thans zijn ingebonden. Dezer dagen zullen de exemplaren (die er keurig uit zien Red.) worden bezorgd, voorzoover niet bij de firma Jesse afgehaald. Wij herinneren er aan, dat de prijs voor het in binden f 1.25 bedraagt.

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 1918 | | pagina 8