v. d. Bosch. I I Varia. I j Het huldeblijk van Watergraafsmeer aan Ajax. Demonstratie van politiehonden- Ons eerste elftal. Jaarverslag van de A.F.C. Ajax Seizoen 1917/1918. CLUBNIEUWS DER A. F. C. AJAX 103 en van 'n mooien sportieven en fairen strijd. Ajax won verdiend met 2—1 en U. V.V. verloor dus eervol met 1—2. Stokvis reikte met sierlijk gebaar en wel gekozen woorden den Beker aan Ajax uit en den zilveren krans aan U.V.V. Grootmeyer bedankte kort en hartelijk, huldigde de P.P.C. en Wilhelmina en noemde den verkeerden naam. Aan 't diner ging 't gezellig toe. Wim zong den lof der betoonde sportiviteit en begroette de dageraad der verbroedering, Grootmeyer sprak wat ie zei, Cohen bepluimde de hoeden van v.d. Dungen en Willing en vooral van Boas den nooit volprezenen (Koopt Ajacieden „het Leven"'van deze week en aan schouw z'n lachende facie) en Willing herkende Jane, weende tranen van ontroering en zong van 't meisje dat je nooit vergeet. Gevers kwam toen de wijn op was en Stuvé verhoogde gauw den prijs van z'n nougat. Aan 't station was 't een bende en we hadden allen schik behalve de stationscommandant, toen kwam de trein en het einde van 't feest, dat schitterend geslaagd is, dank zij Ajax Er was jolijt geweest en vreugd. Maar de grootste vreugd komt thans, want niet in de vreugde zelf is de grootste verheugenis maar in de herinnering aan onze vreugde, en die herinnering zal onvergetelijk zijn voor ieder die voelt voor 't geelzwarte Wilhel mina en z'n roodwitte vrienden. Eti dat danken we U, o Ajaxl Donderdagmiddag 5 Sept. j. 1. heeft Burgemeester de Wit in het Gemeentehuis te Watergraafsmeer onzen voorzitter, ter herinnering aan het Kampioen schap van Nederland, ter hand gesteld een fraaie gouden plaquette, aan de voorzijde het wapen van Watergraafsmeer toonende, aan de keerzijde tot op schrift dragende: Aan de Voetbalvereeniging ,,Ajax" aangeboden door het Gemeentebestuur van Water graafsmeer, bij haar in 1918 behaalde Kampioenschap van Nederland Op Zondag 29 Sept. a.s. zal waarschijnlijk op het Ajax-terrein een belangwekkende demonstratie van politiehonden gehouden worden, welke zeer interessant belooft te worden. Alle Ajax-leden hebben bij deze demonstratie vrijen toegang. Wij kunnen mededeelen dat de blessures van Gupffert en Fons Pelser in zooverre hersteld zijn, dat beide spelers in den eersten competitiewedstrijd hunne medewerking weer zullen kunnen verleenen. II. Als richtsnoer zou het systeem van andere vereeni- gingen kunnen gevolgd worden, b.v. voor de eerste 5 elftallen een aparte commissie te benoemen en voor dq lagere eveneens een commissie, alles ressorteerend onder een kleine Commissie van b.v. 3 personen, w.o. minstens één bestuurslid. De Athletiekcommissie, samengesteld uit de HeerenM. J. Koolhaas, F. Couton en J. Reynolds zag het grootste deel van het werk door eerstge- noemden persoon verrichten, ook al waar militie plichten Couton steeds nog elders riepen. Wij schfeven hierboven reeds, dat de Athletiek gelukkig weder opleeft. Gelukkig, omdat voetbal de athletiek noode kan ontbeeren. De mannen, die den stoot daartoe gaven verdienen dan ook aller dank. Behalve dat verschillende athletische wedstrijden op ons terrein werden gehouden namen tal van Ajacieden aan wedstrijden in de provincie deel. Aller eerst herinneren wij aan de Competitiewedstrijden N. A. U. op 22 Juli '17 op ons terrein gehouden. Verder werden op 29 Juli '17 wedstrijden te Wor- merveer gehouden waar wij belangrijke successen behaaldeu. O.m. Couton, 400 M. eerste. Dobbe 800 M. eerste, Smit, 100 M. nieuwelingen eerste. Onze ploeg trok op 5 Augustus '17 naar Rotterdam, waar Jan de Natris in prachtstijl en in den schitterenden tijd van ii8/5 sec. het publiek in vervoering bracht bij het loopen der 100 M. Op 31 Aug. '17 werden op het Stadionterrein, ter opluistering van de wedstrijden om den Scheepvaartbeker wedstrijden georganiseerd. Hier sloeg Couton Jan de Natris op 100 M. meteen inch-lengte in 11V2 sec- De 400 M. was eveneens voor onzen snellen back, terwijl Dobbe zonder eenige moeite beslag legde op de prijzen voor onze politie mannen. De 11V2 K.M. wedstrijd naar het Kalfje en terug telde ook al een Ajacied, n.l. G. H. Elsermanh, die alhoewe 1 niet behoorende tot een der prijswinnaars in fraaien stijl den eindspurt in het Stadion volbracht. Dit seizoen 1918/19 gaat het met de Athletiek

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 1918 | | pagina 7