102 CLUBNIEUWS DÉR A. F. C. AJAX dan nog eens opnieuw beginnen voor't Ajax orgaan, heusch, dan heb je toch wel even 't gevoel of 'n tweetal rugby teams in je arme knikkebol aan 'n scrimmage voor goal bezig zijn, dan vervloek je toch wel heel even je vulpen en je bloc-nota. Maar als je dan weer denkt aan je belofte en aan wien je die gegeven hebt, als je dan weer denkt aan 'n lastige en toch wel prettige week van voorberei ding, aan 't succes verkregen door je trouwe en zwoegende helpers en vooral door je gulle en on baatzuchtige vrienden uit het Westen dan ga je nog maar eens blijmoedig aan 't pennen om nog eens wéér 'n overzicht te geven, als 't feest uit is. 't Is wél een feest geweest die drie Zondagen waarvan ik 't hier meer speciaal hebben wil over de twee laatste. 't Was wél 'n feest voor onsl Was 't dat ook voor jullie Ajacieden, die we wel niet zoo heel schitterend ontvangen hebben maar toch zoo gced we konden, met onze muziek en vooral met héél ons hart Als dat zoo is, zijn we al lang tevreden, 't Was feest voor óns den i sten September toen de Ajax reserve kwam. Reserve? Geef me een paar mannetjes daaruit over ter versterking van mijn Wilhelmina team en we worden Kampioen van 't Zuiden en we vechten met Ajax om 't Kampioen schap van Nederland om dan eervol te verliezen. N. A. C. en Wilhelmina waren eerst aan bod. We waren nog ongeoefend en N. A. C. had al 'n vijftal oefenwedstrijden ac hter den rug, dies won N. A. C. met i-o en vertelde ons toen dat ze in Breda maling hadden aan inschrijvingsbiljetten voor seriewedstrijden mannen, 'n bult en 'n gek Met een roodwit petje, toeter enz. Binnen 't veld Kaal geschoren Zacht groen Heftige gesprekken Kansen over wogen Wilde gesticulatie's -- „Enne ik sjeg maar zoo 'n goeie trainer is wat waard die Raanolds is 'n voetbal haugleeraar 1" Een ander valt in de rede Wil overbluffen „Den Blauw-Wutdet hep'n heele beroemd haad hoe heit ie ook... is et nie „Blooker?" Daverend gelach „Nee Bensdurp" „Kwatta heet ie" „Kraag deAnder groepje Wikt de kansen Keffen nijdig Kleine jongen Leest Raffles „Geheimzinnige diefstal van het Roode Hart" deelt brokstukken mee aan vriendjes „hij greep z'n dolk en stak hem met een woeste kreet in haar hijgende boe Muziek onderbreekt Voller stroomen tribunes Rijzig persoon Blijft staan voor kort dito Scheld- aan collegialiteit en Wilhelmina en we stonden in stomme bewondering voor zóóveel sportiviteit. Toen kwam Ajax-Noadl We hielden ons hart vast toen 't i-o was, onze adem in toen 't gelijk werd en onze belofte aan ouwe Jan toen ie er 2-1 van maakte. Hij heeft de 21 oranjebitters eerlijk gekregen en eerlijk verdeeld. Was 't wonder dat Tt aan 't diner vrolijk toeging? Er is gemusiceerd en gestept, gezongen en gelachen. Wim B vertelde nette moppen en rodelde tot de lappen er bij hingen en met 'n doos Sickes, 'n flesch Sherry, een glaasje zonder voet en 'n hartelijk |ot ziens hebben ze af scheid genomen, 't Was feest vooral den isten Sep tember, de finale, de dag van U. V. V. en Ajax! vooral van Ajax ook onze glorie en trots. En al werkte ook alles mee behalve 't weer, al stormde het ook en goot het dat 't plaste rondom, toch stonden we met den voorzitter aan den trein, en daverde de Ajax marsch over 't stationsplein, en gaarne breng ik ook hier hulde aan „Goulmy's bond" welhaast ook Ajax lijfcorps 1 We reden achter de muziek naar Vught en de Bossche- jeugd dansde mee door plas en modder dat 't een lust was. Wim floot „behoorlijk" en „bekoorlijk" en als ie staakte was 't voor den regen en niet voor free kick. Als D. Buitenweg den bal had ging Couton op zij, als de Natris tegen Swartouw opliep zeiden ze alle twee pardon en hielpen elkaar op. Andriesse koekeloerde met de U.V.V.-dames en v. Rijn lonkte naar Mies Grootmeyer. Kortom 't was al koek en ei en pais en vrêe, waarmee ik maar zeggen wil dat de Bosschenaren genoten van prachtig westelijk werk partij „Donder je op lange lat" „Evenveel recht" ,,Me 32 spie betaald" „En ik zeg, je smeert em En anders zei ik je dubbelvouwe, wat?" ,,Ogh" zegt een Jood, „hier is Salemon 't vreterspaleis Als nou die dikke „Wat dikke, je groote smoel d'r buite houe Krom- pootige slamiel! Israëliet zwijgt lange vlucht dikkie lacht Anderen zingen Max van Ajax Rood en wit gaat nooit verloren Een gilt „Kaakebeen, waar ben je" Raffles-lezer Lectuur beëindigd ,,hep ie em nog gekrege? „Nou wat fijn" stortte van de rotsen morsdood en toen Donderend applaus Tribunes dreunen Ajax op 't veld Opstellen „Klaar?" Fluitje snerpt t spel begint. 't Delirium barst los. B.

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 1918 | | pagina 6