Als 't feest uit is. CLUBNIEUWS DER A. F. C. AJAX IOI Beide ploegen zijn met eenige reserves. Ontbrak aan U.V.V.'s zijde o. m. de matador Woutje Buiten weg, deze handicap werd vrijwel opgeheven door het niet aanwezig zijn van Smit, Fons, van Dort en Gupffert. Ons elftal bestond uit: Andriesse, Prins, Couton, Hordijk, Pelser, Terwee, de Natris, Delsen, Brokmann, Kooge, de Haan. Het spel was nauwelijks 10 minuten oud toen Boas het spel, voor een enorme regenbui deed staken. Brokmann en D. Buitenweg hadden inmiddels reeds kans gezien rakelings langs den paal te schieten. Twintig minuten lang was het een „sauvp qui peut" en de primitieve clubhuisjes vermochten maar nau welijks de belangstellenden onder te brengen. In een frisch buitje werd weder begonnen. De natte bal en het dito veld veroorzaakten eenige glijpartijtjes. Van Rijn, de U.V.V. doelwachter muntte in deze periode uit door schitterend spel. Als Delsen met den bal voor hem staat weet hij schitterend tweemaal te redden. Aan de overzijde rust onze achterhoede niet op hare lauweren. Prins is stukken beter dan in het Stadion en verplaatst telkens met long-shots het spel. Het herhaaldelijk off-side staan onzer voorhoede is oorzaak dat het lang duurt voor wij de door ons verdiende leiding veroveren. Deze komt dan, als Kooge na eenig samenspel den bal juist in den hoek van het doel trapt Nog even wordt doorgespeeld en dan is het rusten. De Utrechtenaren krijgen nu het voordeel van den wind en nemen het spel vrijwel in handen. Het overwicht duurt ongeveer twintig minuten en hieruit wordt de gelijkmaker geboren als de U.V.V. links- ,,Zie je die klaane"? ,,Den die dikkop" ,,Wat een eenheidsworst'* - ,,Nogh, sjadt wat Goeje spelers Is de hoofdzaak" Zwak hoera'tje File puft verder Heesch geschreeuw„Fijne sjo- kolade" ,,Ajax lammenade" „Broodjes met kaas, heere" Drie spie 'n glas karremelk" „M'n laatste onoverdekte" „in de schaduw" één tribune" Taxi's en aapjes Stof en zweet Schitterzon op Pericles „Kaak 's Eigeman s'n hutje" „Aardig huissie, rare naam" „Uit de geschiedenis van Ajax" „Zeit wat" „Verdomd, 'k geloof Ajax s'n vaader of zooies" Kleine jon gens Staren omhoog In bewondering ,,Kaak, die windwaazer 1 O.-W. staat er op" Ouder broertje Verontwaardigd: „Afgezaagde mop" Teleurstel- lings-gezicht A. F C.-veld Lichte windvlaag Brengt wat koelte Zwakke tonen van muziek File toeschouwers Orde controleurs Meersche binnen, een pootige knaap, nu stevig doorzetten, Andriesse passeert. Het spel is opvallend fraai en Boas heeft slechts eenige vrije schoppen uit te deelen. Onze voorhoede valt dan herhaaldelijk aan. De Haan brengt het leder snel op, zet voor, v. Rijn werkt niet ver genoeg weg en Delsen laat den bal even over de lijn rollen (2 1). De fut gaat er bij U.V.V. dan vrijwel uit waardoor Ajax het laatste kwartier het spel kan beheerschen. Wij denken nog aan een derde doelpunt, als Brokmann een goede kans krijgt. De natte bal glijdt echter van zijn schoen. Het einde komt dan spoedig met een verdiende zege voor ons elftal. Onmiddellijk na het einde werd de fraaie zilveren Wilhelmina-beker uitgereikt door den Heer Stokvis, voorzitter van de Pers en Propaganda Commissie van Wilhelmina, welke beiden elftallen dankte voor de propaganda, door deze ontmoeting in Den Bosch gemaakt. De Ajax-spelers ontvingen ieder een klein zilveren bekertje en U V.V, legde beslag op den tweeden prijs, een zilveren lauwerkrans. Officials en spelers begaven zich daarop naar Hotel Mulders waar eenige uren op gezellige wijze werden doorgebracht. (Van onzen Bosschen correspondent). Als je onder 'n lach, 'n praatje en '11 borrel, hebt moeten zorgen dat het Maandagochtendblad niet zonder verslag zit, als je dan voorts je wekelijksche rubriek in 't Sportblad verzorgd hebt en je moet agenten E11 natuurlijk 1 Inspecteur Bierel Hulde hem! In het rijtje Even wachten ,,Sjukkela heere" ,,'t offesieile feistprogrem Mit geillustr. opstellingen" „Asjeblief heere" Verder: stof en taxi's O.W.-ers Willen voor in de rij Woedend geroep ,,Hei achteran, jij daar Niet zoo dringe, hangbuik Zonder ge volg Groepje binnen Dan: ,,Halt heeren 1" Marechaussees sluiten aan Rij staat weer stil Eindelijk op terrein Feestelijk muziek Vroolijke vlaggen, kijkers, en penningmeesters Kijk, daar hei je Dade Niewaar da's Grootmeijer „Zal jij wete" „Sickesz zonder bon" „Advocaat repe" „Ajax sigaretten" „Feestprogrammas mit opstel lingen" - „Kaarten gereed houden" Verward geschreeuw, gedruisch, geroep, gedraaf, controleurs, muziek Eindelijk op 't veld Met nog een tien duizend Op de staantribune Bijna vol Jongens,

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 1918 | | pagina 5