Feuilleton. Hoe het binnenkort weer toegaat TOO CLUBNIEUWS DER A. F. C. AJAX in geslaagd de finale te bereiken door N O.A.D. de kortelings gepromoveerde Zuidelijke eerste klasser te slaan, zij het dan ook op het randje af. Bijzondere indruk heeft het spel der Zuidelijken niet op ons kunnen maken. Wij zouden het in het Westen nauwelijks tweede klas noemen. Onder de goede leiding van s6heidsrechter van Dungen trapte N.O.A.D. af en belaagt onmiddellijk ons doel Het gelukt onze verdediging echter den druk te weerstaan en gaandeweg komt het N.O.A.D doel in gevaar. De rechterwing van N.O A.D. dringt dan plotseling tot ver in ons gebied. Busbach ver overt den bal doch plaatst hem onbenullig voor de voeten van N.O.A.D.'s middenvoor, die tia een korte dribble met een hard schot doelpunt. Slechts kort kunnen onze tegenstanders zich in dezen voorsprong verheugen. De wing Lus-Vos breekt eenige malen snel door en uit een der voorzetten plaats Martens, alhoewel door twee spelers gehinderd, den bal in het net. Tot de pauze blijft de strijd gelijk opgaan zonder dat een der partijen weet te doelpunten. Na de rust heeft onze combinatie het beste van het spel en de activiteit onzer middenlinie dwingt de voorhoede onophoudelijk tot den aanval. Ten Herckel en Busbach zijn eveneens keurig op dreef waardoor ons doel sleehts bij uitzondering in gevaar komt. De N.O.A.D-doelverdediger houdt kranig stand totdat een door Grootmeijer zuiver geplaatste bal hem te machtig is en wij met 2—I leiden. Indezen stand komt dan geen verandering meer, alhoewel Helle zon Blauwe lucht Stof Volle stra ten Zondagsheeren en Dames Drukke Mokum- mers Gaan één richting: Meer Volle trams Royale Joden Dikke conducteur Tikkie an de pet Veinst voetbalkennis Zegt: ,,Ajax is een kanjer" „Tegenpartij ook!'' „Ja da's waar" Gesprek stokt „Warrem" Eindpunt Uit stappen De Meer in - Plaats opkoopers Blaffen zich schor „heb één staantribune" laatste over dekte" Stroom gaat door Zenuwachtig Taxi's komen achterop Zonder waarschuwen Menschen schrikken „Opzij, kijkuit!" „Steek de moord" Eén vloekt Bijna overreden Bestuurder glim- N.O.A.D. er alles opzet om gelijk te maken. Tegen het einde komen wij weer in de meerderheid, zonder succes evenwel en brengt het eindsignaal van van Dungen een verdiende 2-1 overwinning voor onze combinatie. Ongetwijfeld was dit succes een meevaller. Feitelijk had niemand kunnen denken, dat deze gebroken combinatie, welke nog nooit in deze opstelling speelde, zou winnen. De meerdere baltechniek heeft echter beslist daar in het samenspel noch Ajax noch N.O.A.D. bijzonder goed werk leverden. Na afloop vereenigde men zich bij Mulders aan een maaltijd waar het zeer gezellig toeging. Hierna werd nog een kort bezoek aan de Rodelbaan ge bracht, het bekende glij-apparaat van de Entos ons nog welbekend. De pret duurde evenwel kort, aan gezien het vertrekuur ons riep. Hartelijk uitgeleide gedaan door de P. P C. van Wilhelmina vertrok onze ploeg naar A'dam, met de aangenaamste her inneringen aan dezen eersten dag der Seriewedstrijden om den Wilhelmina-beker. Zondag 8 Sept. 1918. Tweede dag. U.V.V.Ajax 1—2. Een herhaling van onze vroegere „blijde inkomste" in den Bosch. Veel muziek, veel hartelijke menschen met hartelijke woorden en veel, heel veel jolijt. Aan het station begon het all Goulmy en Baar's muziek corps opgesteld, den Ajax-marsch op schitterende wijze ten gehoore brengend. Daarna in eenige rij tuigen naar het terrein waar een duizendtal kijkers ons wachtte. lacht „Toeter is mank" Krijg de schurft vent" Inzittende O.W.-er brullacht Steeds meer menschen Uit zijstraten -- Groepjes zingend - „Rood en Wit staat bovenaan" „Sjokolade Kwatta Sichesz mokka" „Lammenade" „Ajax bier en sigaretten" Bij den spoorweg Overweg gaat dicht Menschen hollen Gillen „wacht 's even Net te laat Vervloekte spoortrein Laat lang wachten Eindelijk komt ie Tergend langzaam ,,'t Most niet magge" „Tunnel komme" Trein schuift voorbij Barricade opge heven Opstopping ontwart zich Haastig verder Taxi's brullen Aapjes ratelen Suffige koetsiers Zweep door de lucht Raakt stroohoed Deze valt Onder stroohoed zweetkop Welke vloekt Dan de Ringdijk Over ophaalbrug In de Meer Spelers Tegenpartij Bekende gezich ten „Kaak daar hei je ze" „Ja verdomd"

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 1918 | | pagina 4