'n Brokje athletiek! 98 CLUBNIEUWS DER A. F. G AJAX de gewraakte Scheepvaartbeker-finale moeten onge kend zijn in het milieu van een gezonde, enthousiaste ploeg, wier uitingen van krachtig en eensgezind willen haar nog zoo kort geleden in minimum tijd en met maximum snelheid voerden tot de hoogste trede van de nationale voetballadder. Good luck en goeden moed in het nieuwe seizoen De interessantste van de scheepvaartbeker-ont moetingen, althans van Ajax-standpunt bezien, was ongetwijfeld de vinnige kamp Ajax - Bredania. Het was '11 lust te zien hoe overtuigend de pittige Zuide lijke R. K.-voetballers zich in den strijd wierpen. Where is a will, there 's a way En toen de held van het team, de doelman v. Vliet, zich handhaafde ondanks de meest verraderlijke en venijnigste schoten van Haan-tje en Hein-tje ('n duo dat knap schutterde in dezen wedstrijd) steeg de barometer der Zuidelijke hoop Het vergde alle inspanning aan het ,,confessioneele" voetbal weerstand te bieden, en het waren routine en meerdere tactiek, die de balans ten slotte te onzen gunste deden overslaan. Doch qua enthousiasme was er van deze jonge, energieke club voor diverse vereeni- gingen veel te leeren Met 2O bleven wij in de meerderheid. Minder fraai was de strijd tegen De Spartaan in de morgen uren, die wij tot slot nog hebben te memo- reeren. De uitslag zegt reeds, dat het hier heeft gespannen. Ondanks het hatelijke anti-Ajax geschreeuw dat zich bij de laatste wedstrijden nog al sterk mani festeert vermochten de Polderbewoners niet het net te vinden. Hun spel had weinig bekorends, het is log en ook wel ,,rauw". Wij bedoelen dit niet bepaald in ongunstigen zin, maar verhelen toch niet, dat de speelwijze van deze 1Bers sterk overhelt naar het wilde luk-raak-trappen en zoo goed als niets gemeen heeft met juiste speltechniek. De back-linie verrichtte nog het beste werk en bleek dan ook niet gemakkelijk te verschalken. Een goed gerichte kanjer, van Delsen meenen we, trof doel en het bleek het eenige doelpunt van den wedstrijd. Met bovenstaand over de verschillende beker ronden kunnen wij volstaan. Over de finale hebben wij reeds het noodige gezegd en ons rest nog alleen op het debuut van Delsen te wijzen. De „kleine" Ajaxied heeft zich niet onbetuigd gelaten in deze wedstrijden, en goede bewijzen van productiviteit gegeven. Naar onze meening zal zich Delsen's spel onder Reynold's leiding nog sterk ontwikkelen en de rood witte kleuren ten goede komen. Het is overigens nog wat vroeg om een oordeel uit te spreken over de Ajax-spelers. De eerste com petitiewedstrijden zullen ongetwijfeld een juister beeld geven van de kwaliteit van het roodwitte team in het a. s. seizoen. Met belangstelling zien wij de verrichtingen van de roodwitte garde tegemoet. Courantenberichten brachten reeds de mededeeling, dat zich de Ajax- actie in 1918/1919 zal uitstrekken over 15, zegge vijftien elftallen Dat zal weer werk geven aan onze spelers niet alleen, maar ook aan ons nijvere bestuur en de res pectieve commissies, met name die belast met de samenstelling der elftallen I Wij wenschen dezen heeren bij den aanvang van het seizoen de noodige lust en opgewektheid om dit gewichtige onderdeel van het vereenigingsbeleid naar beste kracht te volbrengen, en mogen zeker hierbij onze 160 en meer actieve Ajaxieden opwekken der commissie hunne geheele medewerking te verleenen. Maak het den heeren niet onnoodig lastig door ongegronde afschrijvingen of opzeggingen op het laatste nippertje Wij kennen de zorgen van de Elftallen-Commissie van nabij. Helpt allen mede de taak dier heeren tot een aangename te maken! Und jetzt los 1 Het spel gaat beginnen D. K. EEN REUZENSPRONG

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 1918 | | pagina 2