Athletiek. -* 1 i.......... 96 CLUBNIEUWS DER A. F. C. AJAX werd de goede orde gehandhaafd. In niet geringe mate steunden ons daarbij de ordecommissarissen waarvoor wij dezen Heeren gaarne dank zeggen. Onze clubbijeenkomsten op Vrijdagsavonds in FORMER" zijn geen succes geweest. Het zaaltje in Former leende zich niet voor een gezellig samenzijn. De clubavonden verliepen voor het seizoen was ver streken. In verband hiermede kunnen wij mededee- len, dat wij reeds met Former in onderhandeling zijn ten einde het komende seizoen te kunnen be schikken over een ruimere lokaliteit, waardoor de belangstelling voor deze avonden hopenlijk zal toe nemen. Een punt dat uitvoerige besprekingen uitlokte was de kwestie van het gesloten seizoen. Nadat de kam pioenswedstrijden gespeeld waren moest de GOUDEN MEERBEKER nog verder afgespeeld worden, waarna de A. V. B. met een smeekbede kwam alsnog mede te dingen aan de wedstrijden om het Gouden kruis. Tegen het spelen van de laatstbedoelde matches is door verschillende Bestuursleden ernstig bezwaar ge maakt. Men besloot den elftallers vrije verkiezing te laten en eerlijk gezegd kwam het ons onverklaarbaar voor dat ons eerste elftal, met een zoo zwaar seizoen achter den rug, in de Finale vrij compleet uitkwam. Het verdient aanbeveling het seizoen voortaan onmid dellijk na afloop van de officieele wedstrijden te sluiten. De zomersporten komen toch al tè veel in verdrukking terwijl het voor de elftallen beter zal zijn, tenminste op den duur, als een voldoende rust tijd tusschen de seizoenen blijft. De ENQUÊTE-COMMISSIE, samengesteld uit de Heeren Egeman, Voorzitter; Dade, 2de Voorzitter; Koolhaas, Secr.de Munnik en Geerlings, leden, noodigde niet minder dan 300 candidaten uit ter kennismaking. Men begrijpt dat tal van bijeenkom sten daarvoor noodig bleken. Waar het systeem ge volgd werd, slechts die candidaat w 1. aan te nemen, van wie men, gezien hun leeftijd, verwachten kon dat hun spel vruchten voor ons spel zou afwerpen moesten verschillende candidaten geweigerd worden. Slechts eenmaal werd voor een candidaat stemming aangevraagd, welke candidaat zich terugtrok, waardoor de daarom uit te schrijven Algemeene Vergadering geen doorgang behoefde te vinden. In den aanvang van het seizoen vergaderde de E.C. eenige malen in het bestuurshuisje op het terrein. Waar de werkzaam heden van het Bestuur dergelijke vergaderingen niet gedoogden kwam men als gewoon verder des Vrijdags of Zaterdags bijeen. De Kascommissie werd gevormd door de Heeren, J. S. Gunzel, J. Stallmann, en J. Th. de Waal, wier finantieel rapport over het vorige seizoen tijdig werd uitgebracht en welk rapport hedenavond door den voorzitter aan de vergadering zal worden voorgelegd. De Elftallencommissie bestaande uit J. J. Groot- meijer, voorzitter, M. J. Koolhaas secietaris, J. Pelser, P. J. M. van Os en J. van Oudheusden leden, J. Rey nolds adviseur, stond voor een moeilijke en omvang rijke taak. Met de resultaten van den arbeid der commissie zijn wij niet bijster tevreden. Voor een betrekkelijk klein aantal Commissieleden, 5, bleek de controle over 11 elftallen wel eens te zwaar. Vooral waar onze leden meer werk voor de vereeni- ging hadden te doen. Er werd naar gestreefd het spel van de elftallen te leeren kennen, waarbij de eerste zes elftallen zich in de meeste belangstelling konden verheugen. Verschillende veranderingen werden van zelf sprekend aangebfacht. De belangrijke wijziging van het seizoen was de vervanging van M. Lucas door de Haan in het eerste elftal, welke wijziging plaats heeft gevonden op advies van onzen oefenmeester. De aanvulling van het eerste elftal door de reserves bleek verschillende malen een succes. De commissie vergaderde 20 maal, waarvan eenige keeren met de captains der elftallen. Weder om hadden wij het voorrecht het zakelijk advies van Reijnolds te leeren waardeeren. Bij staking van stemmen werd het advies van den oefenmeester als doorslaande stem aangenomen. Ook al kan in ver band met het H. R. der vereeniging geen wijziging aangebracht worden in de samenstelling der Com missie zouden wij toch zoowel Bestuur als Commissie in overweging willen geven dit punt grondig te bestudeeren nl. op welke wijze ter zake verbetering zal kunnen worden aangebracht. Wordt vervolgd Het was onze bedoeling in dit nummer een resumé te brengen van de helaas magere resultaten, dit seizoen op athletisch gebied door Ajax behaald. Wij noodigden o.a. onzen trainer uit zijn opinie ten beste te geven over de Ajax-athletiek. De heer Reijnolds vond - echter, naar hij ons mededeelde, geen aanleiding aan het onderwerp een schrijven te wijden, gezien de omstandigheid, dat de Ajax-prestaties (de verdienstelijke pogingen van enkele onzer juniores dan niet te na gesproken) vrijwel nihil zijn. O i. juist een motief om de zaak te behandelen en den weg tot verbetering aan te geven. Wellicht dat onze trainer nog uit den hoek komt. D K.

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 1918 | | pagina 4