CLUBNIEUWS DER A. F. C. AJAX. 95 trouwen, is voor hem een schoone taak. Een schoone, omdat door hem een feit te herdenken valt, dat geen van zijn voorgangers nog heeft vermogen te doen, n.l. het behalen van het Kampioenschap van Nederland door het eerste elftal van ,,AJAX" Al is de arbeid voor een vereenigingsfunctionaris van een groote organisatie als de onze geen fictie, om eenige seizoenen achtereen de dikwijls eentonige clubadministratie te verrichten, er voor te zorgen dat de machine rusteloos fungeert, hoe wordt een derge lijke arbeid verlicht als de club groeit en bloeit, als wij de beschikking hebben over tal van kranige elttalspelers als Ajax er telt. Dat ons kranig elftal, gesteund door eendrachtig samenwerken van alle Ajacieden, veel van zich zou doen hooren, daar waren wij reeds bij voorbaat van overtuigd. Dat wij echter binnen één seizoen van uit de tweede klasse naar de hoogste trede van de nati onale voetballadder zouden klimmen is een succes dat door jaren heen als een record in de annalen van het Nederlandsche voetbal zal aangestipt blijven. Zooals gezegd, Ajax bloeit en groeit! Het aantal leden neemt hand over hand toe Zelfs namen het afgeloopen seizoen elf elftallen deel aan officieel geregelde competities, zoodat iederen Zondag niet minder dan 100 Ajacieden de rood-witte kleuren verdedigden. Ons terrein resp. terrein-accomodatie verkeert dank zij de welwillende medewerking van onzen voorzitter in uitnemende conditie, waardoor het de benaming van het houten stadion" heeft gekregen. Steeds grooter wordt het aantal enthusias- ten, dat, week in week uit, onze spelers aanmoedigt. Onze ledenlijst telt meer en meer namen van be kende Amsterdamsche ingezetenen, iets wat onze vereeniging ten goede zal komen als de succesvolle jaren eens achter ons komen te liggen. Onze afdeé- ling Athletiek telt tal van beoefenaars en waar ons voetbalspel tot basis Athletiek heeft is ook dit een verblijdend feit. Het is niet onmogelijk dat wij, bij het schrijven van dit overzicht, te optimistisch gestemd zijn doch de bewijzen van een levenslustig vereenigingsjaar liggen voor het grijpen. Ook dit jaar was de gehouden Jaarlijksche Alge- meeqe Vergadering op 21 Juli '17, vervolgd op 27 Juli de eenige Algemeene Vergadering. In deze vergadering, bijgewoond door niet minder dan plm. 190 leden, kwamen verschillende zéér belangrijke zaken ter tafel. Uitvoerige besprekingen lokte onder meer de uitbreiding der terreinaccomodatie uit, waarbij een bedrag tot verbetering daarvan werd uitgetrokken Het volgende Bestuur werd samengesteld W. F. Egeman, voorzitter, H. D. Dade H.Nzn., 2de voorzitter, J. J. Grootmeijer, secretaris, M. J. Koolhaas, 2de secretaris, Tj. de Munnik, penning meester, H. R. Reijenga, 2de penningmeester, Fr, Schoevaart, J. Ph. Geeriings en Joop Pelser, commis sarissen. Het Dagelijksch Bestuur werd gevormd door Voorzitter, Secretaris en Penningmeester. Wij overdrijven niet als wij herinneren aan krachtig en homogeen werken van het bestuur. Vele vrije uren zijn opgeofferd, zoowel des winters als des zomers als de mooie avonden ons naar buiten riepen. Wederom viel veel te bespreken en te organiseeren. Vooral de terreinkwestie nam onze aandacht voor een groot deel in beslag. De Heer J. Roodenburg, die ons met tal van teekeningen en plannen van dienst was, dient herdacht, maar niet minder de Heer Egeman, welke, door een voor Ajax zeer gunstig voorstel, de mogelijkheid opende een uitstekende terreininrichting te maken, zonder dat het bestuur daarbij in gedrang kwam wat betreft den door de Algemeene Vergade ring daartoe aangegeven weg. Men besloot verder het secretariaat en het secre tariaat der E.-C. telefonisch aan te sluiten. Reeds lang werd het gemis aan communicatie met deze afdeelingen gevoeld, waardoor het werk meer dan eens schade leed. Tevens werd in principe besloten ons terrein in de Meer het komende seizoen telefo nisch aan te sluiten, waardoor in een dringende behoefte zal worden voorzien. Het secretariaat werd verrijkt met een schrijfmachine, geen overbodige luxe gezien het aantal uitgaande stukken, dat het getal van 75 per dag meer dan eens overschrijdt. Een zeer belangrijk besluit, zij het dan ook een voorloopig, was het uittrekken van een bedrag ad f 2000.voor liefdadige doeleinden. Het Bestuur meende in het belang van de liefdadigheid en reke ning houdende met onze vrij gunstige finantieele omstandigheden iets te moeten doen. Was er ge schikter oogenblik daarvoor dan bij het behalen van het Kamp. van Nederland? Verschillende liefdadige instellingen lijden onder den druk der tijden en waar ieders blik zich richtte op de prestaties van ons kranig elftal, nam ons Bestuur dan ook dit be sluit, in vertrouwen dat de Algemeene hare goed keuring daaraan wél zal willen hechten. Het systeem van controle resp bewaking tijdens de wedstrijden werd herzien. De Heer de Munnik belastte zich wederom met de leiding van een en ander. Met behulp van een staf controleurs onder leiding van den specialist op dit gebied van Staden en van marechaussées en politie onder inspecteur Biere

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 1918 | | pagina 3