Het Gouden Kruis-tournooi. V. V. A. geeft slecht partij! Verslagen Atletiekwedstrijden N.A.ll. en finale Gouden Kruis Ajax-Blauw Wit van j.l. Zondag in het volgend nummer. J. H. B. alhier. Wij ontvingen t. z. t. Uw schrij ven met bijdrage: „Vóór den wedstrijd". Inzender bericht Ajax-Fietsclub en vele anderen 84 CLUBNIEUWS DER A. F. C. AJAX Theo, 'n granaat die midden in het Blauw Wit doel plofte en het gewenschte gat in de vijandelijke veste sloeg. Ja, het was 'n mooie wedstrijd! Vrij van alle chauvinisme kunnen wij zonder aar zeling neerschrijven, dat de uitslag 2-1 in Ajax' voordeel een juiste is. Onmiddellijk stippen wij aan dat de Zebra's ontegenzeggelijk zonder Fortuna streden, wat evenwel niet wegneemt, dat het spel onzer Pelserianen boven dat van BI. Wit stond. Met bovenstaande indrukken van dezen zeker im- posanten strijd mogen wij volstaan. Vermelden wij nog slechts het handige doelpunt van Jan de Natris, dat weer getuigde van de productiviteit van onzen wingman. Bovendien hebben wij met genoegen geconstateerd, dat Jan's optreden zich belangrijk ten goede wijzigt. '11 Goede verstaander nietwaar O, zoo! Ten slotte heeft Wim tot groote vreugde van alle Ajacieden laten zien, dat zijn virtuositeit met het bekende incident tegen Go Ahead niet verloren is gegaan. Wim speelde verstandig genoeg met 'n zekere voorzichtigheid, doch slaagde er toch zoo nu en dan in de BI. Witte achterhoede te „lappen". Overigens '11 eere saluut aan het geheele team En het middenmootje 'n krans! Zaterdagavond 6 Juli 1918 Ajax-V.V.A. 5—0. Het houdt niet opl Lustig spelen we als-maar voetje bal. Toen we heel hard op dachten: „Verloren we maar!" trilde juist voor de eerste maal het V.V. A.- net en schalde achter ons de vroolijke lach van een pur-sang R. en W. En even daarna scheerde no. 2 langs de goede zijde van de paal in de touwen Toen klonk 'n schaterlach! Vervlogen illusie. We gingen winnen, er hielp niets aan. V. V. A. heeft heel slecht partij gegeven en de rood-zwarte doelman had 'n fatalen Zaterdagavond. Ons elftal telde slechts vier „eerstelingen", met name Smit, Couton, Jo Pelser en v. Dort, en dat was meer dan voldoende om 'n toonaangevend spelletje ten beste te geven. De „Koopmannetjes" presteerden n.l. bitter weinig en vijfmaal verdween de bal tusschen de palen. Driemaal nam v. Dort, die zich allerprettigst gevoelde temidden der kranige spes patriae, 't leer op zijn slof en hij kopte 'n vierden bal in 't hoekje. Maasen was de fabrikant van het andere doelpunt. Er werd door onze combinatie de wing Maasen- Kooge o.a. uitstekend gespeeld en vrij gemakke lijk haalden we de finale. D. w. zopnieuw Ajax en Blauw-Wit tegen elkaar in het veld 1 Lustig blijven we spelen I Ingezonden stukken, j I AMSTERDAM, 1 Juli 1918. Aan de Redactie van het „Ajax Clubnieuws" Zondagavond den wedstrijd „Ajax—Blauw-Wit" bijwonende, waren vóór mij op de tribune eenige „Dames en Heeren" gezeten, die schijnbaar van hun clubenthusiasme meenden te moeten blijk geven door het bezigen van allerlei onbeschaamde uitdrukkingen en het zingen van schunnige liedjes, die niet alleen in hooee mate kwet send waren voor de omringende dames, doch ook het genot van den wedstrijd vergalden. Buiten het feit dat zij in hooge mate beschonken waren, hadden zij een flesch jenever bij zich, waaruit zij om beurten een teug namen. Het behoeft geen betoog, dat menschen die er dergelijke praktijken op na houden in ons Ajax-milieu niet kunnen worden geduld; ik zag mij met mijne dame dan ook verplicht vóór het einde van den wedstrijd het terrein te verlaten. Het komt mij voor de goede orde en het aangenaam verpoozen bij de wedstrijden dan ook dringend gewenscht voor, dat dergelijke onbeschaamde elementen, door het nemen van strenge maatregelen, niet tot ons terrein worden toegelaten. Ik verzoek U beleefd boxenstaande klacht door plaatsing in ons Clubnieuws ter aigemeene kennis te brengen, opdat zulks moge bijdragen tot goede naleving der orde en gepast gedrag op ons terrein. Hoogachtend, K. G. ROOS Werkend lid A. F. C „Ajax" Pretoriusstraat 26. (Bovenstaande philippica aan het adres van de bedoelde lugubere typen heeft natuurlijk onze volle sympathie. Korte maatregelen zullen in gevallen als omschreven wel het beste zijn. De wangedra gers signaleeren en voortaan bannen uit de Ajax-omgeving. Red.) j Corresponöentie. j I Wij moeten dit artikeltje in verband met de be perkte plaatsruimte voorloopig in portefeulle houden, zullen echter bij voorkomende gelegenheid een plaatsje aan deze pennevrucht inruimen. Geen plaats! Overvloed van copij!

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 1918 | | pagina 4