De Gouden Meerbeker-finale. De beker blijft in de Meer! CLUBNIEUWS DER A. F. C. AJAX. 83 gaf zich aan het Bestuur op; J. Mommert Fagelstr. 49, idem; J. Scharn Jr. Jac. Catskade 41, idem; J. P. J. Blijboom, Rozengracht 142, door S. Tump en F. Pelser; A. M. Burbach, Hobbemakade 154, door J. v. Dort en J. de Natris; j. J. A. Zirschky, Kui- perstr. 136, door dezelfden; Als ondersteunend lid, de Heeren; F. J. M. van Ogtrop, Vondelstr. 74, J. Stroeve de Laraissestr. 16, J. C. A. Jansse. Leidschegr. 31, P. v. Zutphen, Wagenaarstr. 64, A. L. de Vlaming, de Laraissestr. 96, O. G. Khouw Museumplein 12, door Geerlings en Lettinga; J. van Vessem, Wagenaarstr. 29, J. R. Wassenaar, Mauritskade 104; J. G. de Graaf, Middenweg 185, J. Overbeek, Kinkerstr. 151, door J. Pelser en onderget. Mevr. R. Tak,-Middenweg 151; H. J. J. van Kooperen, Ringdijk 27 A. Harmsen, Gerard Doustr. 218; P. de Kam, van Beuningenstr. 72 Mej. M. M. de Groot, v. d. Hoopstr. 43, N. W. de Groot, van Beuningenstr. 72, door het bestuur Ph. Mortier, Potgieterstr. 15, door F. en J. Pelser; R. A- Schwab, Corn. Anthoniuszstr. 3, door de Natris en J. Pelser Joh. Heykoop, Rustenburgerstr. 28, door G. de Jongh en W. MastMevr. de Wed. Lissauer- Keesing, Domselaerst. 19, door M. J, Koolhaas en Dr. A. KeesingW. Olivier, Overtoom 459, door M J. Koolhaas en onderget.; G. Gerbracht, ie Nassaustr. 8, door Th. Brokmann en Th. A. Meier Nolte J. Slomper, Tolstraat 49, door Gebr. Arnold W. Verseef, Middenweg 47, door W. Gupfïfert en H D. Dade J. P. H. Meeth, Egelantiersstr. 244, door het bestuur L. P. Knip, Sloterdijk; H. te Riele, Damstr. 23; L. T. A. v. d. Burg, Kloveniersburgwal 65 Abr. Schaap, Zwanenburgwal 34; H. de Vries, Jodenbreestr. 33; S. Kronenberg, Coenraadstr. 94; J. H. van Willigen, Rustenburgerstr. 60; J. G. v. d. Plaat, ie v. Swin- denstr. 126; J. v. Zweden, J. v. Lennepstr. 82; M. Frederikstad, Vrolikstr. 114; H. W Steeman, iejan v. d. Heydenstr. 53; C. J. Cladder, Linnaeusstr. 32; F. A. Haringcarspel, Groen van Prinstererstr. 82, door Fons Pelser en J. L. van Dort Jr.Mej. A. H. Höhle, Kwakersplein 7, door het bestuur; B. Luza, Amstel 151, door G. Ziegeler en F. Pelser; Ad. de Vries, van Eegenstr. 13, door Koolhaas en onderget; Mej. J. Dogener Colijnstraatói en Mej. H. Waming, Comme- linstr. 11, door J. v. Dort en F. Pelser; W. Drukker en M Drukker, St. Antoniusstr. 37, door F. W. de Haan en F. Pelser; J. A. Visser, Majubastr. 47, door Jac. Visser en G. B. Hebbenaar Jr.J. Korsten J.Gzn., Koningsplein 5, door Geerlings en Lettinga; P. Rade maker, Iepenplein 3,door L. Rademaker en W. Mast F. B. Schweers, Paardekraalstr. 4 en Mauritz Polak, Pretoriusstr. 16, door A. en H. Godijn; H. v. d. Koppel, Wagenaarstr. 4, door Gupfïfert en onderget.; J. Kuipers, Rustenburgerstr. 21, door G. de Jongh en W. Mast. Als adspirant lid: de Jongeheeren: E. H. Höhle, Kwakersplein 7, door F. W. Höhle en F. Pelser; F. van Veen Jr., ie van Swindenstr. 5, door F. W. Aarsen en Vunderink; E. R. Hagelen, Lauriergracht 78, door Gupfïfert en onderget.; A. Raatsie, Iepenplein 21, door L. Rademaker én W. Mast. Reijnier Claeszenstraat 2, J. J. GROOTMEIJER, Telefoon Z. 5005. Secretaris. glIIIMMMMjlllMIIIIIIIM»!I 11 I I J I 1 Van week tot week. I I s s Zondag 30 Juni 1918 Ajax-Blauw Wit 2-1. Ajax-Blauw Witl Dat beteekent 'n eivol huis, 'n opgewonden stem- ming, grootsteedsche bedrijvigheid in de Meer met veel lawaai van taxi's en andere vehikels, gedrang aan de loketten, extra geschreeuw van venters, 'n vroolijke plooi in het gelaat des penningmeesters, onrustbarende zenuwachtigheid onder de menschen, gehol van bestuursleden, extra ernstige gezichten op de perstribune, 'n opstandige geest onder de dubbies- gasten, iets heldhaftigs in het optreden van de Meersche politiedienaren, angstgilletjes van blauw- of roodwitte feminaja, wat beteekent dit sportfeest eigenlijk niet? Alles werkte ditmaal mee. De mooie zomer avond leende zich bij uitstek voor deze finale van de Gouden Meerbekeriade, 'n slot dat alleszins heeft gepakt. Het was 'n bizonder goede wedstrijd, die minstens op het peil der c ompetitie-matches tusschen de stedelijke rivalen stond. Buitengewoon spannend was het verloop van dit vriendschappelijke duel, want 'n niet onbelangrijk deel van de tweede speelhelft was reeds verstreken, toen de partijen door 'n fraaien kopbal van Garritsen op gelijken voet kwamen. Toen ontspon zich 'n zeer enthusiaste kamp, die de gemoederen duchtig in beroering bracht. De atmos feer laadde zich met de noodige electriciteit en het vonkte en knetterde weer geducht onder de voetbal zieltjes. Opwinding en verhitting waren aan het woord, totdat de uitbarsting kwam, als 'n dreunende donderslag volgend op het verraderlijke schot van

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 1918 | | pagina 3