Over kruizen gesproken 30 Juni 1918: AjaxBlauw-Wit Finale Gouden Meerbeker 2 1 6 Juli 1918: V. V. A.-Ajax Gouden Kruis O5. 7 Juli 1918: BijenkorfAjax 0—5. 14 Juli 1918: Bl.-W.Ajax Finale Gouden Kruis 2-0. Jaarl. Alg. Verg. Clubavonden. De wekelijksche bijeenkomsten in Café Former worden gestaakt tot 6 September a.s. Enquête. Het Bestuur deelt mede dat vanaf heden geen nieuwe ondersteunende leden meer aangenomen worden in afwachting van het eventueele besluit der komende Jaarl. Algemeene Vergadering om over te gaan tot het uitgeven van terreinkaarten. j Van onze Enquêtecommissie 82 CLUBNIEUWS DER A. F. C. AJAX maar als onze keeper 'm dan weer weggepeerd heeft, dan zijn we weer content. Trouwens al te vaak komen ze niet bij Smit, daar zorgen Couton en Fons wel voor. Wat 'n paar stevige kerels, hé 1 Zoo'n backstel letje hebben we hier nog nooit gehad 1 En dan die middenlinie De beste van 't land, zeg zelf meneer Nevoh, hebt U ooit fijner voetballers gezien Onze held is Gupffert, zult U hem dat zeggen Maar Broekie en Jan zijn ook reuze spelers en als v. Dort en de Haan 't op hun heupen hebben, geef ze dan de ruimte! 't Is 'n schitterend elftal, meneer, en als een ander kampioen geworden was, dat zou schandelijk geweest zijn. Ha, ha, een ander! Alsof er één is, die werkelijk tegen Ajax aan kan! Ja, als Ajax pech heeft en als ze de beste van Ajax lens trappen, dan maar dat is geen kunst. Maar als 't eerlijk gaat is er geen die ons elftal kan weerstaan en nu ze kampioen zijn, nu is er niemand zoo blij als wij. Zie, meneer Nevoh, wilt U dat alles zeggen en daarbij verzekeren, dat wij Ajax trouw zullen blijven, al zouden er zelfs weer eens magere jaren komen wat echter toch niet gebeurtl l'' Zbo babbelden de heeren maar voort en in inmiddels Waren we op 't Rembrandtspléin aangeland, waar ik even m'n koffertjes in het heitel afgeven moest. Der halve nam ik afscheid van Het zoo door en door Rood-Wit gezinde trio, dat mé nog lang heugen zal, bmdat zij zulke zuivere types waren van oprechte clubenthousiasten. Zoo zijn er duizenden, dames en heeren, die hier het gansche seizoen genieten van het spel van de kampioenS-élfi Voor een niet gering deel schuilt de kracht van dé club in dezen trouwen aanhang, en ik hoop dat het spel van Ajax ook in Be toekomst van dien aard mag zijn, dat de groote genegenheid van 't Amsterdamsche publiek behouden blijve. Namens de duizenden geregelde bezoekers van de lagere rangen, namens deze oprechte vrienden van Uw club. breng ik het kranige elftal mijn hulde voor hetgeen het gepresteerd heeft én ik ledig mijn glas op het verder succes van Joop Pelser en z'n mannen Prosit i Zoo ongeveer had ik willen spreken, doch nadat enkele toasten vrijwel onverstaanbaar geweest waren en zelfs mannen als Dade en Qrootmeijer bij de wel wat al te luidruchtige Ajax-juniores niet een oogenblik stilte konden bewerkstelligen, meènde ik maar beter te doen van 't woord af te zien. Van mijn opdracht wil ik mij echter kwijten. NEVOH. Wegens te late inzending eerst in dit nummer opgenomen. MixeÖ Pickles. j XIV. 't Is toch 'n kruiste moeten sloven In hartje zomer, in d' avondstond. Om 'n KruisWablief? Moetje niet gelooven, 't Was slechts voor Mokum's Voetbalbond. Ik vind het mooi, 't kruis te verlichten Van onzen braven A. V. B. Maar zelf daarbij een f te stichten Dat kruist me! 't Is ver onder A. P. Zondag 14 Juli 1918. I j Clubbericht. I Uitslagen Ondergeteekende verwijst naar de aan het hoofd van dit nummer geplaatste mededeeling. Bedankt als werkend lid: A. Kool. Als ondersteunend lid: W. v. Zwol, Mr H. H. Sikkema, L. H. C. v. d. Storm. Reijnier Claeszenstraat 2. J. J. GROOTMEIJER, Telefoon Z, 5005. Secretaris. Voorgesteld als werkend lid de Heeren J..C. Storm, Wijttenbachstr. 24, door van Dort en F. Pelser; D. van Asselt, ie J. vd. Heydenstr. 39, H Taalboom, Zaanstr.25, B. Hommes, Prinsengracht3Ó, gaven zich aan het bestuur opD. Knegt, Wilhel- minastr. 100, wenscht van 1. tot w. 1. overgeschreven C. Bos, Prinsengracht 584, door W. Kielman en BusbachJ Kraan, Balistr. 57, door W. Gupffert en Th. Brokmann H. F. Raatsie, Iepenplein 21, door Kielman en Busbach A. Colthof, Nieuwe Prinsen gracht 66, door J. G. Cluwen en A. Levendig; H. de Vries, St. Anthoniebreestr. 27, door dezelfden J. J. Staal, Bergstr. 3, door M. J. Koolhaas en onderget. J. Engberts, 2 C. 1 B. 7 R.I. 4 Divisie Veldleger,

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 1918 | | pagina 2