AJAX=MARSCH. Varia. I Correspondentie. j j KOOPT EN SPEELT DEN POPULAIREN 8o Het Gouden Kruis-tournooi. Ons honderdste doelpunt. De kampioens-medailles. 'tl Huldebetuiging aan den leider der fietstoeren ter gelegenheid van Ajax' uitwedstrijden. De verwisselde hoed. Nevoh. In dank ontvangen. Tot ons leedwezen te laat voor dit nummer. S. F. V., alhier. In dank Uw zending en verslag fietstoer Tilburg ontvangen. Vlokkie. Verslagje; Gecostumeerden Voetbalwed strijd, in het volgend nummer. CLUBNIEUWS DER A. F. C. AJAX het leer in de gewenschte richting te werken. De voorhoede was zelfs kolossaal op schot en wanneer wij daarbij memoreeren, dat de vleugels, Haan links en de Natris rechts, 'n snel en doortastend spel gaven, dan is het duidelijk, dat er gaten kwamen in de vij andelijke veste. Tubantia verloor dan ook met 5 1. Tegen Couton was het weer zwaar werken en het is wel typisch, dat deze colossus zijn bravour-partijtjes voor de laatste wedstrijden heeft bewaard. Deze overwinning brengt ons inmiddels in de finale tegen Blauw-Wit op 30 Juni a s. De Meer.zal weer te klein zijn! En dat in hartje zomer! 1 Zaterdagavond 22 Juni 1918. Ie Ronde Ajax—D. E. C. Wij spraken straks van den duiten-koning! De A. V. B. heeft bij deze G K. W. vitale belangen en wanneer de pers schrijft, dat onze stevige Amster- damsche Bond het absoluut niet buiten de dubbeltjes, die deze seriewedstrijden in het laadje brengen, kan stellen dan speel je I Uitstekend gezien van onze E. C. om de reserves in het veld te zenden. Een weinig rust voor onze eerste elltallersDat wordt hoog tijdEn voor onze reser visten, die al maanden lang op de lauweren van hun kampioenschap rusten, 'n welkome gelegenheid om zich lenig te houden. Alleen onze goalgetter Theo en achter Couton ver tegenwoordigden het eerste elftal. 'n Ontzettende storm maakte voetbal onmogelijk en de temperatuur was daarenboven absoluut ,,wintersch", zoodat de gang naar het Stadion allesbehalve genoege- lijk bleek. Voor rust scoorde Ajax met 't stormpje mee twee malen en na de thee vermocht D. E. C., dank zij slecht schieten, niet te profiteeren van ver schillende goede kansen, die zij kreeg, om minstens gelijk te maken 't Einde bracht ons derhalve de overwinning en plaatsing in de 2e ronde tegen V. V. A. 'F Inderdaad, ze zijn er weer de honderd goaltjes! In den wedstrijd Ajax - Tubantia was ons vijfde doel punt, door Theo Brokmann gescoord, ons honderdste doelpunt van dit seizoen door het eerste gemaakt. Onze tegenstanders scoorden tesamen dertig doelpun ten. Een. resultaat dus waarmede wij hoogst tevreden kunnen zijn. Onze secretaris ontving een dezer dagen van den N. V. B drie fraaie medailles. Ten eerste de gouden Kampioensmedaille voor het behalen van het Kampioenschap van Nederland. Ver der de verguld zilveren medaille voor het tweede elftal en de bronzen medaille voor het derde elftal als nummer twee in zijn afdeeling. De medailles worden a s. Zondagavond tijdens den wedstrijd Ajax- Blauw-Wit in het bestuurshuisje tentoongesteld. De redactie ontving een in hartelijke bewoordingen gestelde dankbetuiging aan het adres van den Heer Visser, leider der toeren naar Utrecht, Deventer en Tilburg. Plaatsruimte verbiedt ons dit epistel in extenso af te drukken, echter willen wij niet nalaten van deze zeker verdiende hulde gewag te maken. Schijnbaar medegenomen, na afloop der uitvoering op Zaterdagavond 17 Juni in Artis, een nieuwen strooien hoed, fijn stroo, smallen rand, van binnen gestempeld met 3 roode sterretjes en J. H. Kuyt Amsterdam* Voorts aan den binnenrand de initialen H S. Zou de persoon, die den hoed heeft verwisseld, ondergeteekende in de gelegenheid willen stellen diens hoed terug te bekomen De verwisselde hoed zal dan worden teruggegeven". H. Smit ie Oosterparkstraat 154, Amsterdam. In een der volgende nummers hopen wij op deze aardige beschrijving van den toer terug te komen. Met belangstelling vernamen wij, dat overgegaan is tot oprichting van een Ajax-supporters fietsclub. Veer tig leden om te beginnen 't Is een mooi succes.

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 1918 | | pagina 4