Jaarlijksche Algemeene Vergadering. Athletiek. De receptie. I Van week tot week. j Om den Gouden Meerbeker. Tubantia geklopt. CLUBNIEUWS DER A. F. C. AJAX 79 Als ondersteunend lid de Heeren S. Glazer, 2e Boerhavestr. 67, door T. Fiedeldij en D. J Glazej; Mej. R. Cauveren, Oude Schans 60, door J. Spook •erv J. A. IlsenA. v. d. Berg, Oude Schans 68, door J. Spook en J. A. Ilsen; K. Hisch, Nieuwe Prinsen gracht 112, door J. Pelser en J. J. Grootmeijer; J. J Hollander, Bellamyplein 18, door J. Pelser en J. J. Groot meijer; E. H. E. Knipper, Pretoriusstraat 65, door J. Pelser en J. J. Grootmeijer; J. B Hessenhauer, Coen- radstr. Alhier, door J. Pelser en J J. Grootmeijej; H. Waller, Keizersgr. 377, door H. Dade enJ.Stall- mann; J. H. Weber, Wouvermanstr. 29, door H. D Dade en J. StallmannB de Haan. Balth. Florisstr. 22, door het Bestuur; J F. Villhaber, Lampongstr. 2, door het Bestuur; S A Springveld, Wakkerstr. 15, door het Bestuur; M. Kunstenaar, Valkenburgerstr. 131, door W. v. Galen en J. J. GrootmeijerA. Levi, Sarphatipark 5 huis, door A. Levy en J. J. Groot meijer; M. Hekster, Korte Keizerstr. 10, door het Bestuur; A. Blok, Focke Simonszstr. 23 door Gebr. Pelser; Mej M T. F. v. Corneval, Dan Stalpertstr. 39, door het Bestuur. Als adspirant lid de jongeheer P. Joon, Borneo- straat 88, door het Bestuur. Onze Jaarl. Algemeene Vergadering wordtin afwij king van het Reglementop 10 Augustas as. gehouden. Een en ander staat in verband met het nog niet be ëindigde seizoen en de verlofregeling der verschillende bestuursleden. Het Bestuur. Wij kunnen mededeelen, dat de volgende Athletische Wedstrijden op het Ajax-terrein gehouden zullen worden: Allereerst organiseert de Amst. Athletiek Bond op Zondag 7 Juli a s. een Athletiekdag op ons terrein, waarbij ieder Ajax lid vrijen toegang heeft. Verder zal de N. A. U. de eindwedstrijden voor de competitie eveneens op ons terrein houden, n.l. op Zondag 14 Juli a s. Verschillende personeele wedstrijden, open voor alle N. A. U. leden, als 100 M. nieuwelingen, 200 M. en 800 M. hardloopen, 4 X 100 M. Estafette voor N. A U. vereenigingen en verder speerwerpen staan op het programma. Natuurlijk heeft ons Bestuur er voor gezorgd dat ook bij deze wedstrijden alle Ajax werkende en ondersteunende leden vrijen toegang hebben. Het eerste gedeelte der feestdagen n 1. de receptie mag als zeer geslaagd beschouwd worden. De Konings zaal van Artis, in een bloementuin herschapen, leverde een keurigen aanblik op Achter de tafel het Bestuur, op Schoevaart na volledig, dat tal van gelukwenschen in ontvangst had te nemen zoowel schriftelijke als mondelinge. Allereerst passeerde de revue der sprekers Burg. de Wit van Watergraafsmeer welke met de Wethouders en Secretaris zijn opwachting kwam maken en ons een schitterende plaquette aanbood. Z. Edelachtbare moest het echter voorloopig bij het ontwerp laten, daar het origineel nog niet gereed gekomen was. Dan zagen wij Emile Cohen, den ijverigen propagan dist van het Bossche Voetbal die hartelijke woorden sprak en een krans aanbood grooter dan spreker zelf is. Een lange rij van hulde-betoogers volgde, o.m. Drilling van Blauw-Wit, Scheepens van A F. C., Coucke na mens het Sportpark, Leo Lauer namens de Scheepvaart- Beker Commissie, Bergmeijer en Wijnmalen namens den A. V. B., de voorzitter van den A. V. V. B., de Vereeniging van Sportjournalisten, Mr. P. Groote Jr. onze rechtskundige adviseur enz enz. een rij te groot om op te sommen, tal van particulieren en de meesten der gasten onzer vereeniging met een bloemenpracht huldigend. Een overweldigenden aanblik vormden ten slotte de kransen en bloemstukken. Tenslotte werden eenige foto's genomen, teneerste een foto van het Bestuur, en ten tweede een foto van het Bestuur met de gasten, welke nog een oogenblik na gebleven waren Zooals gezegd een geslaagd begin onzer festiviteiten. Zondag 16 Juni 1918. Ie Ronde Ajax—Tubantia 51. Allereerst de ontboezeming, dat wij gelukkig tot degenen behooren, die het zomervoetbalprogramma, waarop bonden, bekercommissies etc., ons thans ver gasten, volstrekt uit den booze achten. Na de wedstrijden om het Nederlandsche kampi oenschap had het toch waarlijk fini moeten zijn en wij vreezen dan ook dat deze schromelijke overdrij ving zich op de een of andere wijze zal wreken. Spelers en publiek althans zijn niet gebaat bij dit z. g- ,,zweetvoetbal", dat eerstens 'n vrij groote be lemmering brengt in de beoefening der zomersporten en ten tweede afbreuk doet aan de belangstelling. Des middags voetbal, des avonds voetbal, Zaterdags voetbal, Zondags voetbal! Voetbal, voetbal.... und kein Ende 1 Inplaats van te roeien, te zeilen, te genieten van de zomerweelde der Junidagen is het de schopmaniak die regeert1 Of de duitenkoning 1 I Wij willen deze bekeriade" slechts in» het kort verslaan. De fuif-impressies hadden over het algemeen geen schadelijken invloed op het spelverloop. Behoudens enkele verdacht grappige zwenkingen, die meer aan een walspas dan aan een voetbalrush deden denken, zegevierde de roodwitte schoen in alle pogingen om

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 1918 | | pagina 3