Het Artis-Concert. 16 luni 1918 Ajax-Tubantia 5-1. Gouden Meerbeker. 22 Juni 1918: Ajax-D. E. C. (Stadion) 2-0 Gouden Kruis. Wedstrijdprogramma. 30 Juni 1918 des avonds 71/2 uur: Zaterdag 6 Juli: Ajax- V. V. A. (Stadion), des avonds 7 uur. j Van onze Enquêtecommissie ;8 CLUBNIEUWS DER A. F. C. AJAX Maupie, die dol-dwaze Maupie, heeft de zaal in vlammend enthusiasme gezet met zijn fluit-virtuositeit 1 Onbetaalbare clownerie, die dat heerschap over het voetlicht lanceert En er was nog veel meer We deden maar 'n greep uit't verzorgde program. Dankbaar klapten we ons de handen warm De feestdisch vereende inniglijk de Ajax-kinderen, mitsgaders de speelmakkertjes uit onze métro. O, schoone verbroedering Blauw-Wit en Ajax dronken Bruderschaft, Egeling en Drilmati teug-den uit hetzelfde glas 1 A.F.C., dat rooie één-bé ertje slokte hartstochtelijk mee uit dien diamanten beker der goede omganghe Ontroerende verbroedering In mijn keel kwam 'n angstig gevoel Tot slot het ballet van Faust en de Biedermeijer- stijl Arme artiestjes 'n Boos werk om op dit geïmpro viseerde dansparketje 'n gave vertolking te brengen van Else Dankmeyer's geniale schepping. We genieten dit muzikale gebarenspel liever in 'n andere entourage. Met de Biedermeyer-dansjes ging het iets beter. V oortrefïfelijk hebben de Ajacieden en Ajaciedjes na deze slotnummers hun vreugde uitgelawaaid en uit gedanstTot de lieve haantjes begonnen te kraaien. De Kermesse d'Ajax was tip-top I De feestcommissie kan tevreden zijn. Het feest, grootsch van opzet, is 'n succes geworden. I Indrukken. „Ben jij tegenwoordig abonné van Artis?" Jij gaat naar Artis je komt van Artis of je moet dadelijk naar Artis je „artist de heele boel aan elkaar ,,'t Zijn de Ajaxfeesten man" was m'n bescheid en 'k stoomde door naar Artis toe 1 Helaas voor't laatst, voor 't Concert dat Ajax het Kon .Zoöl. Gen. aanbood, 'n Prachtprogram Ja, 't ding zélf gaf smerig rood af, maar de inhoud was prima. Allereerst het Ajaxlied, dat al aardig op weg is populair te worden bij de goê-gemeente. Verder Beet hoven, Schubert e.a. Wij, Ajacieden waren evenwel nog in een feest stemming voelden ons niet in staat om rustig aan eeu tafeltje te gaan zitten en kalmpjes toe te luisteren. Er moest weer gehost gejuicht gezongen en rondgedragen worden. Papa Dade werd het middelpunt aller belangstelling I „Lang zal-ie leven Toch genoten ook velen van de muziek. Naast d.w.z. op een volgende bank vele minnekoozende Ajaxleden, zagen we in den tuin ook menschen, die rustig van den mooien zomeravond genietend, luisterden naar de tonen', die ver van 't rumoer als 't ware verfijnd tot hen kwamen. In 't geniep werd er in den tuin nog menig dansje gemaakt Aan 't slot werd de heer Egeman onze eminente voorzitter opgeëischt, om rondgedragen te worden. Hij gaf er echter de voorkeur aan een rede te houden („zonder souffleur!") waarin hij er op wees, dat de Ajaxfeesten schitterend geslaagd waren en de hoop uitsprak, dat het Ajax gegeven mocht zijn, nog vele, vele malen het behalen van het Nederlandsche Kampioenschap te vieren. Wij hopen het met hem VLINDER. Clubbericht. j j Uitslagen Ajax - Blauw-Wit. Finale Gouden Meerbeker. Bedankt als werkend lid: w. Ironmonger, M. J. F. Boermeerster, Chr. Los, J. M Hagenaar. Als adspirant lid: C. J. Kollöftel. Als ondersteunend lid: G P. de Waal, D. A. Mathlener. Afgevoerd als o.l. wegens overlijden: F. Schaap. Reijnier Claeszenstraat 2. J. J. GROOTMEIJER, Telefoon Z. 5005. Secretaris. MM...MM...MM.MM.I.I...1. MM .5 Voorgesteld als werkend lid de Heeren G. L. Stam, van Swindendwarsstr. 24, door J. A Möhrs en L. HülsmanJ. K. Ceeverdiug, Frans Halsstr. 106, door het Bestuur; J H. Loyer, Balth. Florisstr. 2, door J. Spook en J. A. IlsenH. Timmer, Spiegel gracht 27, thans ondersteunend lid wenscht overge schreven te worden.

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 1918 | | pagina 2