Het einde. Finale. Op Ajax' nationaal Kampioenschap. Nabetrachting. Te kort in kas CLUBNIEUWS DER A. F. C. AJAX. 75 uit, het rood-en-wit kleurde trotsch op de borsten, het spel was gewonnen. Ajax was Kampioen Kampioen van Nederland! En middelerwijl kampte binnen de kalklijnen het verslagen Zuiden tegen de steeds heftiger aanvallen der Ajacieden. Met pleizier had de stand nog op gevoerd kunnen worden. Waartoe? Het was meer dan schoon! Wij verlangden naar het eindsignaal. Toen het weerklonk? Onvergetelijk moment! Onder onbeschrijflijke geestdrift holden de Amsterdamsche supporters in Stormpas het veld op, maakten zich meester van de favoriete kampioenen en droegen ze in triumf het terrein af. Het was 'n geweldig enthusiasme en grootscher, spontaner huldiging hebben wij nooit aanschouwd. Luide joelend trokken daarna de drommen menschen, die als bij tooverslag alle het roodwitte kampioensbiljetje op den hoed of op revers droegen, Tilburg in. Direct nadat de spelers zich verkleed hadden bood Mr. Arzt onzen kampioenen 'n fraaien krans aan. Hij sprak hierbij hartelijke en waardeerende woorden. Jan Grootmeijer antwoorde in 'n kernachtig speechje en zei zeer terecht, dat de Willem II-praeses, die het vorige seizoen zoo geijverd had om Ajax I in de Eerste klasse in te deelen, feitelijk'n doodgraversrede hield, want reeds in het eerste jaar van Ajax' eerste klasseschap deed het thans W -II sneven in den strijd om het nationale Kampioenschap. In Suisse lokte 'n smaakvol gesierde disch tot het kampioensmaalEr werden tal van heildronken inge steld op de dappere overwinnaars, niet in het minst op de reserves Kooge en Maasen, die zich zoo ver dienstelijk geweerd hadden. De zegekroon, die 't West te lang moest derven, Wist, Ajax, Gij, in kloek gestreden strijd, Fortuna's speelsche lust en luim ten spijt, Als Jason's gulden vlies U te verwerven, Zoo zij dan hulde en dank U toegewijd En blijve op 't voetbalveld, bij 't moeizaam streven, Uw naam, bezielend voor jong-Holland, leven. J. F. K. x) Jason, zoon van den Thessalischen Koning Aeson, veroverde, na veel moeilijkheden en strijd, in Colchis, het rijk van koning Aeëtes, de gouden ramsvacht, ook het „gulden vlies" genaamd, die, volgens het orakel, aan het land, waar zij zich bevond, geluk zou aanbrengen. En wij herhalen hier onze hartelijke gelukwenschen aan ons kranig eerste elftal voor hun schitterend werk. De bestorming van den trein, die het roodwitte contingent huistoe moest brengen, tart elke beschrij ving. Wij vreesden 'n moment voor het stations- gebouwtje, dat tot in de grondvesten dreunde 1 De aankomst W.P. was 'n gebeurtenis. Het late uur was geen beletsel voor duizendtallen Amster damsche sportliefhebbers om de Ajacieden bij hun blijde binnenkomst te begroeten. Het stationsplein was stampvol en toen de rood witte trein zich ontlastte en de kleurige supporters- schaar zich oplostte in de donkerte van het plein was het overal 'n geweldig gedrang en opstopping. Van 'n eigenlijke huldebetooging kon in verband met 'n weigerende houding der autoriteiten niet veel komen en nadat de heer Geerlings onzen mannen op het perron een krans had aangeboden, was de jolijt ten einde. 'n Fiksch regenbuitje dreef de menschenrijen daarna spoedig uiteen en verstomde ook de juichkreten, die overal ter eere van de rood-witte victorie opklonken. Volledigheidshalve laten wij hieronder nog den eind stand der kampioenscompetitie volgen doelp. gesp. gew. gel. verl. voor tegen punt. 8 6 I 1 16-4 13 Go-Ahead 8 4 2 2 7-4 10 Willem II 8 4 I 3 1010 9 A. F. C. 8 2 1 5 11-17 5 Be-Quick. 8 1 1 6 9-18 3 Ten slotte is dus Go-Ahead toch de gevaarlijke concurrente gebleken, daar zij de eenige vereeniging is, welke ons punten heeft ontnomen. Dank zij de r w. b. nederlaag van Zondag j.l. nestelen zich de Koekenieren thans op de tweede plaats. O. i. geeft de volgorde van het ranglijstje een zeer juist beeld van de sterkte-verhouding der mede- dingenden. De secr. van Willem II, de heer H. v. Beurden, Tuinstraat 76, Tilburg, schrijft ons: Ik ontving: heden bezoek van een bleeken jongeling van de S. S. die Zondag aan het loket had dienst gedaan bij het ver trek der Amsterdammers. Hij had ƒ8.89 te kort in kas en ver zocht mij eens bij U te informeeren of U iets bekend is dat een der Amsterdammers te veel geld zou hebben terug ontvangen. Aan zijn verzoek is door deze voldaan. Met beleefde groeten, Hoogachtend, get. v. BEURDEN. Gaarne plaatsen wij deze jobstijding in ons club blad misschien is de jongeling van de S. S. er mede gebaat.

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 1918 | | pagina 3