De wedstrijd. Ajax de leiding De tweede helft voor de tweede maal Drie-nul 74 CLUBNIEUWS DER A. F. C. AJAX Inmiddels mankeerde Jan de Natris op het appèl! Dat gaf nog al aanleiding tot heftig gemopper, te meer waar elk bericht van hem ontbrak. Goede raad was nu niet zoo heel duur, want gelukkig waren de noodige reserves aanwezig om de vacature te bezetten, doch het is begrijpelijk, dat deze tegen valler min of meer deprimeerend werkte op de stemming, te meer waar Wim ook al niet mede speelde. Overigens ontbrak echter aan de lunchtafel de opgewektheid niet en daar er eenmaal niets aan deze onprettige omstandigheid te veranderen viel, schikte men zich er in, nochtans vast besluitend den huid duur te verkoopen. Het terrein bood 'n gezelligen aanblik, 'n Woord van lof aan de nijvere W. II-bestuurderen, die woe kerend met de plaatsruimte, zorgden voor 'n uit stekende regeling, zoodat een voor Tilburg ongewoon groot aantal belangstellenden den wedstrijd kon volgen. De overtuiging der Tilburgenaars, dat Rood-Wit- Blauw dezen dag zou zegevieren, was volkomen en hun vertrouwen in Mómmerske en zijn mannekens rotsvast. De onvolledigheid onzer ploeg had den Zuider-broeders natuurlijk nog wat in hunne meening gestijfd en zoo begon half drie het spel, dat de gastheeren bij voorbaat voor gewonnen achtten. En gedurende de eerste vijftien minuten leek hun optimisme gerechtvaardigd. Het boterde maar slecht in onzen aanval en het was 'n sukkelen om den spelvorm te pakken te krijgen. In deze periode schitterde echter onze verdediging. Persoonlijk waren wij spoedig gerust over den uitslag, want wij ont dekten dra behalve 'n solieden vorm van onze achter hoede, met name vooral Frans Couton, 'n geweldig enthusiasme over alle liniën. Dit uitte zich juist zoo krachtig in het begin toen lawaaiend en overdonderend het W. Il-offensief zich met alle kracht tegen de roodwitte-veste stortte. Moedig hielden de Ajacieden stand en beproefden met alle kracht te ontkomen aan den druk. Echter het vlotte niet zoo spoedig. Eerst na een half uur kwam er een feitelijk evenwicht tusschen het spel van beide ploegen. Ajax nam het offensief geleidelijk over en na Couton en Fons Pelser hadden thans Stevens en Gerwen voeten-vol-werk om het onheil te bezweren. Wie zou de leiding nemen? Beurtelings dreigde er gevaar voor Smit en v. d. Bergh, nu eens zweefde de bal angstig voor den rood-witten doelmond, dan weer stonden onze jongens voor het Tilburgsche heiligdom Plots 'n geweldig gejuich, 'n hopeloos gebaar van v. d. Bergh Theo had met 'n verradelijk, onverwachtsch schot gegeven Wij geven U te denken, welk 'n orkaan van ge juich losbarstte onder de duizende Ajax-supporters. Speciaal de Mokumsche militairen maakten 'n don derend geweld, dat den Tilburgenaars vrij onaange naam in de ooren geklonken moet hebben. Aangemoedigd door dit succes, begonnen onze boys thans steviger aan te pakken en op menig moment dreigde er direct gevaar voor v. d. Bergh. Onze actieve achterhoede gafBrokmann c.s. geen mo ment rust en speelde het leder onafgebroken naar voren. Als furies wierpen echter Mommers c.s. (vooral ook Versluys) zich in den strijd en voorkwamen verder onheil. Rust kwam dan ook met den I -o stand. bleek beduidend fraaier van spelgehalteen boven dien nog aanmerkelijk succesvoller voor Jo Pelser c.s. Het zou te ver voeren het verloop van den ge- heelen strijd in details weer te geven, doch in groote lijnen stond het Ajax-spel ongetwijfeld boven dat der W.-II-ers Zeer zeker vertoonde de middenlinie der tricolores 'n subliem spel, zoowel voedend als defen sief, doch de voorhoede der nationaal gestreepten verknoeide keer op keer den technisch goed opge zetten aanval Daarentegen speelde ons geheele elftal 'n goeden wedstrijd, met de achterhoedespelers als uitblinkers. Ook onze gebroken" voorhoede vertoonde in deze tweede speelhelft 'n goed spel, al bleek ook dikwijls de hechte W.-II-middenlinie de meerdere. De kleine Kooge had kwaad vechten tegen Versluys, doch wanneer hij aan diens greep ontsnapte dreigde er steeds gevaar voor v. d. Bergh. Het tweede doelpunt was er een bewijs van. Onze snelle Benjamin schoot er fluks van door, strandde echter op Stevens, die onzen kleinen man heftig be-bigde en bestookte Na hevigen strijd maakte Kooge zich echter vrij, zette keurig voor en via v. Dort's voorgevel snorde de bal het net in 'n Ieder voelde hetdit was dè kampioensgoal 1 W. II was geslagen Ajax speelde thans ovei bluffend. Het verwonderde nauwelijks, dat de zwoegende v. Dort die op de rechtsbuitenplaats uitstekend voldeed, na '11 eerlijk duel de geheele W.-II-achterhoede, v. d. Bergh incluis, passeerde. Het daverde langs de lijnen van enthusiasme. Reeds voerden opgetogen enthusiasten rondedansjes

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 1918 | | pagina 2