Fietstocht naar Tilburg. j Persstemmen. j I De Ajax-Kampioensuitgave. 72 CLUBNIEUWS DER A. F. C. AJAX De A. A. B. gaf daarmede blijk van zijn streven, het komende seizoen flink te zullen aanpakken. Wij waren het vorige seizoen over het algemeen niet erg voldaan over de activiteit van den A. A. B., waarvan o.a. ons voorstel tot fusie met den Noordh. Bond op de j.l. Algemeene Vergadering getuigde. Thans blijkt echter de wil tot krachtige actie en propaganda voor de athletieksport aan wezig en deze eerste dag was voor de heeren Hirschmann c.s. dan ook een groot succes. Aanvankelijk gaf slechts 'n gering aantal deelnemers acte de presènce, toen wij de-Ajax-ploeg echter met 'n 30 man ter plaatse verschenen, was er groote bedrijvigheid in het kamp. Des morgens om negen uur waren wij reeds aanwezig en snel werd het programma, hardloopen en springnummers afgewerkt. Over het algemeen zijn de tijden niet erg schitterend, maar toch gelooven wij, dat bij geregelde training, tal van successen voor onze spelers- athletiekers zullen zijn weggelegd. Gebrek aan plaatsruimte noopt ons slechts de gemaakte tijden te releveeren. In een volgend nummer hopen wij uitvoeriger te kunnen zijn: 100 M. hardloopen. Hulsman 123/s sec., Lagers 13 sec., Lus 129/io sec., Smith 132/5 sec., Rijsterborg 13 sec., Couzy 13Vs sec., Heumen 133/io sec., Vunderink 122/5 sec., Dabrock 133/5 sec., Möhrs 13 4/s sec., Segaar 132/5 sec., Verstraten 14 sec., v. Klaveren l24/s sec., de Jong 132/5 sec., Eiser man 132/5 sec. 400 M. Hardloopen Lagers 63 sec. Lus 643/5 sec. Kogelstooten de Jong 7.65 M. Verstraten 6.43 M, Möhrs 5.03 M. Bakker 6.07 M. Verspringen met aanloop de Jong 4.87 M. Heumen 4.70 M. Besluiten wij dit koite overzicht met 'n opwekking aan onze jongens duchtig te trainen, opdat bij de volgende gelegenheid, hoogstwaarschijnlijk 30 Juni a.s. op ons veld, grootere successen te boeken zullen zijn. Wedstrijden Noordh. Athletiek Bond op 9 Jüni a.s. te Wormerveer. Aan bovengenoemde wedstrijden zullen de volgende Ajacieden deelnemen 100 M. hardloopen om den Sportpark-Beker. Joh. Bosch, J. L. Dobbe, L. J. Glastra. Verspringen met aanloop L. J. Glastra, S. v. Heumen, G. de Jong. Estafette-ploeg (4 X 100 M.) M. G. v. Riel, Joh. Bosch, L. J. Glastra, J. L. Dobbe. 400 M. hardloopen L. H. B. Hulsman, H. W. P. Lus, M. G. v. Riel, L. J. Glastra, E. Bakker, G. Lagers Jr. Kogelstooten. G. de Jong, S. v. Heumen. 100 M. nieuwelingen. G. Lagers Jr., H. W. P. Lus, J. Couzij, E. Bakker, R. P.J. Vunderink, S. v. Heumen, J. L. Dobbe, W. J. Rijsterborg, L. H. W. Hulsman. Het is wel te betreuren, dat menschen als Couton, de Natris, v. Dort, Smit etc., dank zij het te lang gerekte voetbalprogramma, thans op het appél moeten ontbreken. Wij hopen nochthans, dat onze rood-witte renners en springers de clubkleuren hoog zullen houden en deze dag voor onze athletiek ploeg een succesdag worde. Wij herinneren er aan (dit speciaal voor de jongeren) vooral in onberispelijk (smetteloos blank!) tenue te verschijnen!! Oranje Nassaulaan 81b. M. J. KOOLHAAS. Tel. Z. 3333. Secr. Athletiek-Commissie. De heer Visser deelt ons mede, dat door hem 'n i fietstoer wordt voorbereid naar Tilburg ter gelegen heid van den wedstrijd tegen W. II. Bizonderheden volgen in de Dagbladpers. gMMMMMMJ...............MM... Wij publiceeren hieronder nog enkele persbeoor- deelingen over het Ajax-geschiedboekje. „Een klein, pittig boekje, verlucht met tal van foto's en bevattend de geschiedenis van deze sterke Amsterdamsche club. Wie zou het niet gaarne lezen Wij voorspellen den Uitgever dan ook een groot debiet." DE REVUE DER SPORTEN. „Het aardige boekske. dat velen gaarne in hun bezit zullen hebben, is voorzien van een groot aantal goede illustraties, die even zoovele herinneringen zijn aan gedenkwaardige momenten uit Ajax' zege tochten, of de bijzonderheden, die omtrent speleis en officials ten beste gegeven worden, met hunne beeltenis completeeren." NIEUWS VAN DEN DAG. De Amsterdamsche Football Club Ajax heeft een boekje uitge geven bij het Reclame-Bureau Dick Snijders en Co., te Amsterdam ter gelegenheid van het behalen van het kampioenschap der Weste lijke le Klasse A. De heer D. Knegt, redacteur van het Ajax-clubnieuws, heeft daarin een historisch overzicht gegeven van de verrichtingen der Amster damsche kampioensclub sinds hare oprichting. Natuurlijk heeft hij het niet alleen bij woorden gelaten, maar tevens een groot aantal foto's opgenomen, terwijl de Heeren C. J. Groothoff en Nevoh ieder een bijdrage afstonden. Van verschillende bekende persoonlijkheden uit den tegenwoordigen en verleden tijd van Ajax zijn portretten met bijschriften opgenomen. Het is dus een aardig boekje geworden, waar de heer Knegt plezier van zal beleven." DE SPORT. „La firme Dick Snijders Cie, Spuistraat 150, a Amsterdam, vient d'éditer une élégante brochure in 8o., de 88 pages, qui voudra être Jue par tous les amateurs du sport de football. Le vaillant club Ajax ayant remporté le championnat de l'Ouest de la saison 1917—1918 en Ire division, la brochure en question com- mémore cette brillante performance sportive en donnant aussi briève- ment que possible un court apergu historique du club Ajax; elle est ornée d'un trés grand r.ombre de vues qui l'illustrent d'une fagon vivante. Le texte de la brochure, dü a la plume compétente et autorisée de M. D. Knegt, rédacteur du périodique „Ajax-Clubnieuws", est d'un style attrayant et passé en revue tous les principaux événements qui Se sont produits au sein du club Ajax depuis sa fondation en mars 1900". ECHO BELGE. ,,'t Werkje, wat we reeds 14 dagen geleden aankondigden, is thans verschenen en dit jongste literaire produkt van Knegt mag er zijn. H.V.V.'ers, Spartanen, kortom vreemden behoeven er geen kennis van te nemen; zij hebben er niets aan, tenzij zij speciaal studie wenschen te maken van de historie van de nieuwe Westelijke kam pioen. Want daarvoor is dit boekje bijzonder geschikt en juist daarom lijkt het mij onmisbaar haast voor alle Ajacieden en voor alle Am sterdammers, die op het oogenblik met oprechte belangstelling den strijd volgen, die door Ajax gevoerd wordt om de voetbalsuprematie. De samensteller geeft in korte trekken de geschiedenis van de club weer van af de oprichting tot het huidige tijdperk van glorie. We missen noode enkele statistische gegevens, waar men ook in het Clubblad steeds veel te karig mee is, doch niettemin hebben we met belangstelling de vlot geschreven levensbeschrijving van den stoeren Ajacied gelezen. De papiernood speelt den uitgever schijnbaar ook parten, doch al zou 't geheel op glacépapier smake lijker uitgezien hebben, toch komen de vele kiekjes, die op de juiste plaats tusschen de tekst aangebracht zijn, goed uit. We wenschen den samensteller veel succes met dit aardige werkje, dat ongetwij feld den band nog nader aanhalen zal tusschen Ajax en het Am sterdamsche publiek". HET SPORTBLAD.

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 1918 | | pagina 8