n Het a.s. feest. j Athletiek. j Amsterdamsche Athletiek Bond. CLUBNIEUWS DER A. F. C. AJAX The following season we showed such splendid foot ball that we finaly earned our place in the first class. ,4s you know I have had a great experience of foot ball having played and trained in several countries viz Switzerland, Germany, AustriaItaly and now Holland so I have a good idea of the game in these countries and I consider Captain Pelser and his men to be the best team Amateur I have seen outside England. Perhaps the players may think I have been a little too strict at timesbut all I have said and done has been only for the wellfare of Ajax. In concluding my speechI again wish to thank you and someday when I return home to England F11 let my friends then see an example of the sportmanship of the Dutchman. Daarna is er braaf en tot laat in den avond ge feest. 'n Cabaret-artist zong liedjes over Ajax' kam pioenschap, dilettanten voerden 'n dramatisch blij spelletje op En Reynolds zat welgemoed in zijn versierde feeststoel. Hij glunderde en genoot. En de bloemen geurden en de muziek was van 'n tintelende vroo- lijkheid Het was feest in Oost-Indië. vertaald luidt de speech DAMES EN HEEREN, In de eerste plaats verzoek ik U mij te verontschuldigen, dat ik U niet in het Hollandsch toespreek, doch hoop dat de meesten onder U wel in staat zullen zijn mij te verstaan. Ik wensch ieder der aanwezigen hartelijk dank te zeggen voor de grootsche ontvangst die gij mij bereid hebt en het waardevolle geschenk dat mij vereerd is geworden. Ik herinner mij, dat toen ik in Augustus 1915 voor het eerst in Ajax kwam en met de ploeg kennismaakte, ik geen bizonder hoogen indruk kreeg. Hoe dit zij, ik toog aan den arbeid en in dat seizoen werden wij kampioen der 2e klas, echter jammerlijk in de kampioenscompetitie met D. V. S. en Blauw- Wit falende. Mijn meening is nochtans, dat wij niet regel matig werden geslagen, in Engeland zouden wij dit noemen door 't noodige geknoei. Het volgende seizoen vertoonden wij zulk schitterend voetbal, dat wij ten slotte onze plaats in de eerste klasse kregen. Zooals ge weet kan ik wijzen op een groote ervaring op voetbalgebied, daar ik in verschillende landen als Zwitserland, Duitschland, Oos tenrijk, Italië en thans Holland heb gespeeld en getraind; ik heb daarom een goed denkbeeld van het spel in genoemde landen en ik beschouw de ploeg van captain Pelser ah het beste amateurs team, dat ik buiten Engeland heb gezien. Mogelijk meenen de spelers, dat ik soms wel eens wat al te pre cies ben, doch alles wat ik heb gezegd en gedaan, geschiedde uit sluitend tot het welzijn van Ajax. Tot besluit mijner woorden wensch ik U nogmaals voor alles dank te zeggen en wanneer ik eens in Engeland zal zijn terugge keerd zal ik mijn vrienden het bewijs toonen van de ware sport manschap der Hollanders." De heer Dade, Secr. van de Feestcommissie, deelt ons inzake de herdenking van het behalen van het Westelijk Kampioenschap het volgende mede De Commissie benoemd door het Bestuur om het behalen van het westelijk kampioenschap te herdenken bestaande uit Geerlings voorzitter, Dade secretaris, Andersen, Pelser en Schoevaart leden kan mededeelen dat het feest zal plaats vinden op 15 en 16 Juni in de zalen van Natura Artis Magistra. De Zaterdagavond zal een intieme kunstavond worden gevolgd door bal terwijl den tweeden avond den leden een concert zal worden aangeboden. Ook ligt het in de bedoeling den winnaars van het kampioenschap een souper aan te bieden, waar aan ook door leden kan worden deelgenomen voor zoover de plaatsruimte dit toelaat. Binnen enkele dagen hopen wij in staat te zijn den leden meer per circulaire mede te deelen en vertrou wen, dat de daarin gevraagde beantwoording spoedig zal gebeuren, opdat een en ander dan in enkele dagen voor elkaar zal zijn. DADE, Secr. Feestcommissie. BEHENDIGHEID, SNELHEID, KRACHT Reeds in enkele onzer vorige nummers publiceerden wij enkele be richten van onze Athletiek-Commissie, doch eerst heden is er aan leiding onze Rubriek, gewijd aan de athletische prestaties der Roodwitten, officieel te openen. Wij doen dit met zooveel te meer genoegen waar de start der Ajacieden in de serie wedkampen op athletisch gebied een zoodanige is geweest, dat met recht 'n zeker optimisme gerechtvaardigd is. Inmiddels moeten wij, voor en al eer het woord te geven aan collega Koolhaas, herinneren aan den belangwekkenden rol, dien athletiekbeoefening voor voetballers speelt. In onzen vorigen jaargang wijdden wij enkele artikelen aan het importante van het Athletiekwezen en, steeds op de bres voor de roodwitte belangen en indachtig het „elck wat wils" hopen wij ook in den loop van dit seizoen eenige bedragen te plaatsen van voor aanstaande personen in de athletiek-wereld. 'n Opwekking aan alle Ajacieden tot serieuze beoefening der veelzijdige sport zij ter plaatse. De Heer Koolhaas beklaagde zich bij ons over geringe belang stelling. Er wordt nog veel te weinig geoefend en daarenboven moet de aandacht er op gevestigd worden, dat niet alleen loop- nummers, doch evenzeer spring- en werpnummers op het programma behooren te staan! En thans laten wij het woord aan onzen Athletiek-propagandist. Opening van het seizoen. Onder begunstiging van heerlijk weder werd Zondag 26 Mei j.l. hier ter stede het athletiek seizoen door den A.A.B. geopend met 'n serie onderlinge wedstrijden, gehouden op het BI. Wit-terrein.

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 1918 | | pagina 7