j Mixed Pickles. Reynolds gehuldigd. 70 CLUBNIEUWS DER A. F. C. AJAX XII. Het was al kleur en leven in „Oost-Indië". Links en rechts 't weelderigste pavoisement. Daar hing 't imposante geel-zwart der Wassenaarsche Leeuwen naast 't sombere zwart der Doodgravers, daar lichtte het sereene blauw der Haneburgers naast het coquette rood-blauw der Jan v. d. Bergjes, daar kleurde fel het rood-wit der Rotterdamsche panthers naast het frissche levenslustige blauw-wit der Heracliden En vèr, achter in de zaal, in n schemerigen hoek grijnsde het rood-geel der Koekenieren, tactisch door het feestcommiteit zoo diep mogelijk weggewerkt Er waren ook veel bloemen. De dames droegen op heur boezems lieve roode en witte rozen, en het stond charmant. Op de tafeltjes geurden overal de sierlijkste rood-witte bloemenweeldeen het stemde blij. Er waren tal van genoodigden. Wij zagen bijna alle eerste elftallers met '11 feestbloem in het knoops gat en 'n lach op het gelaat. Zelfs Wim had zich naar Oost-Indië laten rijden om „popular Reynolds" te helpen huldigen. Dat was sympathiek en typeerend voor den geest, waarvan onze spelers ten opzichte van onzen voetballeeraar zijn vervuld. Onder het spelen van het Engelsche volkslied werd de jubilaris binnengeleid. Luide applaus-salvo's en hurrah-uitbarstingen kletterden door de kleurige zaal. De heer Levy, een der commissieleden sprak het „feestvarkentje" toe. De aard van het feest was intiem, zei spreker tot driemaal toe! Slechts in kleinen kring is het voorbereid en de huldiging stond dan ook in het teeken der intimiteit. Our popular trainer kreeg behalve vele goede woor den 'n fraaien chronometer vergezeld van 'n prachtig album, belangloos geteekend door den Heer v. Roessel, en tal van bloemstukken. Speeches van de h.h. Nauta, v. Veen en Joop Pelser wedijverden in hartelijkheid, het eene bloemstuk na het andere werd aangedragen en toen eindelijk Reynolds zelf het woord kreeg, stond hij iu 'n bloementuin, die één roodwitte schit tering was Hij zei LADIES GENTLEMEN I must first ask you to excuse me in not addressing you in Dutch, but I hope most of you will be able to under stand me. I wish to thank everyone here for this great reception and valuable present which you have given me. I remember when I first came to Ajax in August 1915 and saw the material. I was not particularly struck with it Any how I set to work and that season we were champion of the 2nd classunfortunately failing in the promotion games with D. V SBlauw-Wit. I still consider we were not beaten fairly as we say in England through (a little shuffling of the cards). voor de Mokumsche kilometervreters, den gasten de eer aandeed van zijn aanwezigheid op 'n tijdstip, dat heel Deventer nog op één oor lag. De terugreis, door 'n achttal rijders volbracht, duurde negen gezellige uren. De wielrijders genoten volop van alles wat een dergelijke zweeftocht langs de schoone Hollandsche dreven vermag te brengen. De gevreesde bandenpech haalde hen eerst in te Millingen, doch het was het eenige wanklankje dat op het lange traject, heen en terug, werd ondervon den. Op zich zelf is dat reeds 'n felicitatie waard, want o wee, als de bandenduivel z'n lusten op 'n toergezelschap botviert. Om 4.30 werd uit Deventer afgereden en in een regelmatig tempo op Amersfoort koers gehouden. Toen het zonnetje doorbrak en de dauw spoedig was verdwenen werden de wegen geweldig stoffig. Het was dan ook zaak zich van tijd tot tijd „uit te kloppen I" In Amersfoort het was toen ca. half negen namen de getrouwe overgeblevenen van de 29 een uurtje rust, wat na de 60 K M. die er toen al weer „op" zaten, wel verdiend was Opgewekt en vol goeden moed bestegen de ruiters na 'n stevige ver sterking van den inwendigen mensch opnieuw hun stalen paarden, om via Soest, Soestdijk, Baarn, Hil versum en 't Gooi naar het Ajax-terrein te snellen. Merkwaardig was het, dat niemand 'n enkel teeken van vermoeidheid gaf. Inderdaad 'n bravour-stukje van hen onder de toergenooten, die toch niet be paald „geroutineerde" rijders waren! De poorten van Naarden werden 11.50 gepasseerd en na 'n kleine pauze ging het linea recta op Ajax af. Precies halftwee bereikte de kleine stoet het terrein der Rood-Witten, daarmede de 112 K.M. der terug reis en de 220 K M. van de heele toer, volmakende. Bravo Visser! Bravissimo! 't Applaus, dat den toerders verwelkomde, was dubbel en dwars verdiend.

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 1918 | | pagina 6