De Wedstrijd. Clubbericht. i 19 Mei 1918 Go ahead I. Ajax I. o - o; Ajax IV S.D S. IIo - 6, Ajax comb.—Z.V.V. comb 3-3. 20 Mei 1918: Ajax I. Go-ahead I. 0-1; Ajax VIII-DE.C. V 3 - 1. 26 Mei 1918: Ajax I.-AF.C. I. 4-3. FEUILLETON Het verhaal der peddelaars 1 68 CLUBNIEUWS DER A. F. C. AJAX de Roodhemden maar kalmweg door onze verdediging wandelden en tot driemaal toe den bal in 'n verlaten doel deponeerden! Bij welke gelegenheid klonk ooit het eindsignaal welkomer Het was in den waren zin des woords een opluchting", want de overwinning, resp. de kans op het Nederlandsche, spelers, Nederlandsche kampioenschap, hing aan 't bekende zijden draadje 1 Brrr Het is gauw verteld. Gedurende de eerste helft beheerschten de Ajacieden vrijwel het spel. De bezoeken, die onze aanval aflegde bij Borneman waren talrijk. Heel spoedig nam Ajax door de Haan de leiding, toen de A.F.C. doelwachter 'n schot v. Maasen (Gupffert's verdienstelijke plaats vervanger) niet voldoende wegwerkte. i - o) Een der A.F.C.-backs helpt dan den voorsprong vergrooten en kopt via Borneman in het net. (2 - o) Uit een der vele voörzetten van de Natris ontstaat 'n derde goal, als een der grensrechters heeft gecon stateerd, dat de bal achter de lijn is gestopt (3 - o). A F.C. heeft aan de andere zijde geen geluk. Welsch mist 'n paar geheide" kansen, Addicks, evenzeer en Smit werkt 'n paar malen niet onfor tuinlijk weg. In 't geheel genomen is Fortuna zeer aan onze zijde en met 'n geflateeiden 3 - o stand treedt de rust in, In de tweede helft "n herhaling van de eerste. Alleen blijkt de achterhoede onzer buren thans moei lijker te passeeren. Eerst na 'n half uur weet v. Dort No. 4 langs Borneman te jagen, daarmede het 13e goaltje in de kampioenscompetitie fabriceerend. Dat bleek het ongeluk In het resteerende kwartier viel Ajax als 'n kaar tenhuisje inéén. In vijf minuten tijd scoorde A.F.C. door Asscherman en Addicks drie goals Hoe dit geschiedde? Alles liep dooréén. Ieder miste, Smit in hooge mate zenuwachtig, bezweek en het werd steeds meer 'n janboel De nederlaag had waarschijnlijk niet uitgebleven, ware het niet dat de speelstrijd verstreken was Mutters floot en ieder Ajacied slaakte 'n zucht van verlichting Wij danken dit verslag aan de welwillendheid van den Heer L. K. ik 'Is» Uitslagen 't Is knap 220 K.M. per stalen ros in twee dagen; negen en twintig deelnemers. Twee dames ondernemen den verren tocht naar Deventer. Glunder vertelde-ie me z"n wedervaren. Elke phrase van den kranigen toer werd zorgvuldig belicht en toen ik m'n interviewers-vrijpostigheid voldoende had bevredigd, bleek dat we een flink uurtje weggebab- beld hadden. Ik vertrok met het vaste voornemen over dit peddelreisje 'n napraatje te houden in ons clubblad, want 't is wel de moeite waard. 'n Kleine dertig man, die in het zadel sprongen om Ajax in de Koekstad te zien spelen, terwijl ca. 25 procent van het wakkere troepske het in dezen vleeschloozen en vetschaarschen tijd volbracht ook de dikke 100 K.M. monter terug te pacen.... De tocht der negen-en twintig Klokke 4.40 uur klonk het signaal voor den afrit en zette de dappere stoet zich in beweging, hier en daar in de stille zwijgende straten'n laten (vroegen wandelaar even dwingend tot 'n nieuwsgierig stil staan. De ochtendlucht scheen prikkelend te werken op het tempo. Dra stoven de stalen rossinanten met 'n 20 K.M. gangetje langs 's Heeren wegen. Naarden werd te 5 u. 40 m. gepasseerd. Algemeene vreugde toen aan de Oosterkimme, die zich reeds éenigen tijd in 'n weelderig rooden gloed baadde, de zonne als 'n purperen bal ten hemel klom. 'n Prozaïsche voetbal opmerking Hoogte-bal P' zorgde voor het evenwicht tusschen de poëtische verrukking en de werkelijkheid! Hilversum werd te 6.20 bereikt, 'n Slaapdronken caféhouder, onbarmhartig uit zijn zoeten slaap ge trommeld en gescheld, stapte in zeker intiem kleeding-

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 1918 | | pagina 4