In Deventer, Een Puntloos Einde! De nederlaag op eigen terrein.*) de AJAX-MARSCH is in den handel verschenen. O.a. verkrijgbaar in de Muziekmagazijnen: 66 I CLUBNIEUWS DER A. F. C. AJAX We zijn geëindigd zooals we aanvingen, n.l. met O - o- Een duidelijk bewijs, dat de achterhoede van beide elftallen sterker bleek te zijn dan de aanval. Vooral Miller's terugkomst beteekende een niet ge ringe versterking der G. - A. middenlinie. Met Ajax een tikje in de meerderheid meenen wij toch dat de krachtsverhouding door de O - O juist is uitgedrukt. In de eerste helft van den wedstrijd waren wij voort durend in de meerderheid. Na de rust scheen het of ons overwicht zou voortduren, maar langzamerhand kwam G.-A. er meer en meer in en in die periode hadden wij best kunnen verliezen. Vooral toen Fons tweemaal een strafschop veroorzaakte. De eerste straf schop werd tweemaal genomen en tweemaal gemist. De tweede veroorzaakte strafschop werd door scheidsrechter de Wolf, die ons maar matig kon be koren, niet geconstateerd. Op Pinkster één ging Ajax heen In 't goed en vast vertrouwen, Dat 't knabbelen aan fijne koek Haar wel niet zou berouwen! Doch kwam terug, slechts half voldaan De smaak was raar! 't Leek meer op harde kuch Dan op zoet-zachte waar Zoo ongeveer was 't af te lezen van de gezichten, die mij Zondagavond in Hilversum, vanuit de coupés, tegenblikten En de tweede poging om de nu be ruchte Deventer lekkernij te verwerken bleek bepaald fafcaalMokum's troetelkind werd bleek en onwel, het kon de sterke kruiden niet verwerken en mis was 't En toch kan men niet bepaald spreken van een falen. Het spel der Ajacieden was technisch wel juist en de animo was ook uitstekend. Het ongunstige resultaat is echter te zoeken in de speelwijze van de tegenpartij. Niet alleen door het bizonder stevige G. ALSBACH Cie., Kalverstraat, DE NIEUWE MUZIEKHANDEL, Heiligenweg 5, C. LORJÉ, Vijzelstraat 3. MAGAZIJN DE BIJENKORF, afdeeling Muziekhandel, SEYFFARDT's MUZIEKHANDEL AMSTERDAM, Damrak 99, Telefoon 5341. In de voorhoede heeft Theo uitstekend werk ge- geleverd. Wij waren van meening dat Brokmann in het midden van het seizoen aan het aftakelen was. Hij heeft zich echter kranig hersteld en is thans beter dan ooit. Vooral de snelheid waarmede hij zich verplaatst deed ons herhaaldelijk aan den bekenden Engelschen international Stapley denken. In de middenlinie viel het stugge .spel van Frits op. Joop iets minder dan gewoonlijk en Hordijk op dreef, terwijl de achterhoede als geheel zeer heeft voldaan. Of het verstandig was het laatste kwartier Jan de Natris met v. Dort van plaats te doen verwisselen Waarom niet de gewone opstelling gehandhaafd 1 Toen de Natris na eenige snelle rushes de kans bijna deed keeren werd het elftal gewijzigd. Discipline in de ploeg, Joop De Haan heeft de kans van den dag gehad. Na de rust, uit een uitnemende center van Theo. De winnende goal bleef echter achterwege en met de blanco score konden beide elftallen tevreden zijn. soms al te stevige optreden, maar vooral door het onafgebroken op den bal zitten zonder 'n seconde tijdverlies, werd de gewone speelvorm der Ajacieden, de technische opzet, eenvoudig gebroken. Wat baatte tegenover het zeldzaam vasthoudende spel al het keurig combineeren Alleen list zou hier succes gehad hebben. Wij noemen het daarom een tekortkoming, dat de Ajacieden in wedstrijden als deze niet van taktiek veranderen. Het te regelmatig combineeren ging tegen G.-A., dat vrijwel 'n geheel verdedigende tak tiek voerde, niet op. De opeenhoping van spelers werkte hiertoe ook mede. In dergelijke omstandig heden kan het zijn nut hebben eens andere trucjes toe te passen Waarom verder herhaaldelijk vlak langs den grond gepasseerd In het gewir-war van beenen der overal toeschietende geelroode spelers had dat geen succes en werd weinig bereikt. Een ernstige fout was verder het gemis aan een positieve leiding der spelers, hetgeen 't duidelijkst tot uiting kwam bij het ongelooflijk door elkaar gooien der spelers; De Natris eerst midden-voor, toen links-

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 1918 | | pagina 2