REDACTIE-NOOTJES. Misselijk Het ligt in de bedoeling van de heeren dit propagandistische werk bij de eerstvolgende gelegenheden Ajax—Go-Head en Ajax A. F. C voort te zetten, reden waarom wij onze leden en Ajax- aanhangers hierbij speciaal wijzen op het feit, dat de uitgave van deze krantjes geheel buiten Ajax omgaat, de gegevens niet officieel zijn, noch voor de juistheid van den inhoud kan worden ingestaan. Verkoop op het terrein is uitgesloten- Slechts de officios Ie Kampioonsuitgave der fa Snijders Co. isauthentieken op hetAjax-vold verkrijgbaar, INGEZONDEN. CLUBNIEUWS DER A. F. C. AJAX 63 De firma Engers Faber heeft getracht de uitgevers van de Ajax-Kampioensuitgave concurrentie aan te doen door de verspreiding van een blaadje, een zg. kampioens courant! Op zich zelf is dit niets bizonders en niet de moeite van het vermelden waard, echter in bedoeld blaadje komen 'n paar foto's voor van dames in Blauw- Wit-voetbaltenuedie allerminst passen in een beschrijving van het Ajax-voetbal. Wij kunnen niet nalaten dit on sportieve gedoe van Engers Faber scherp af te keuren en laken ten zeerste den schrijverden sportredacteur van een onzer grootste dagbladen, die zich er toe leent mede te werken aan dit onpropagandistisch vertoon van 'n paar meisjes in voetbaltenueresp. in Blauw-Wit yerseys, in een overzicht van de voetbalverrichtingen van Ajax. Flet schijnt, dat door de uitgevers van dit sportkrantje(l) misbruik is gemaakt van de bedoelde dames-foto's en dat reeds van bevoegde zijde is geprotesteerd tegen deze hoogst unfaire handelwijze die nog 'n schriller licht werpt op de kwaliteiten van de verspreiders van dit blaadje, hetwelk liefst gestoken is in het kleed van de delicate Haagsche Post! Amsterdam, 14 Mei [918. Aan het Bestuur der A.F.C. ,,AJAX" ALHIER. -Geachte Heeren, In verband met het tumult, dat verleden Zondag tijdens den wedstrijd Ajax Be Quick op de over dekte tribune plaats had, wensch ik als donateur en geregeld bezoeker der door onze vereeniging in ,,De Meer" gespeelde wedstrijden U op een ernstig euvel •opmerkzaam te maken. Zooals U bekend is kunnen bij belangrijke wed strijden, waarbij de toeloop van menschen uit den aard der zaak zeer groot is, bij de opgangen der tribune reserve-plaatsen worden aangebracht door zich op de tribune bevindende losse planken, die tusschen de uiteinden der zitbanken kunnen worden gelegd. Niettegenstaande het feit nu, dat hierdoor over de geheele lengte der tribune een onafgebroken rij van zitplaatsen gevormd wordt, waardoorheen zeer moeilijk een weg te banen is, bevinden zich op de tribune toch altijd elementen, die eenigen tijd vóór het einde de tribune wenschen te verlaten, teneinde buiten den menschenstroom te blijven, die zich na afloop vormt. Toegevend, dat het verzoek om passage meestal in beleefden vorm geschiedt, geeft de wijze, waarop de passage tot stand komt hoe b.v. soms door de zittenden heengebroken of geklommen wordt m.i. voldoende reden om aan deze hinderlijke vertooning paal en perk te stellen. Voor bezoekers, die de voetbalsport een werkelijk goed hart toedragen en dus met alle attentie het verloop van den wedstrijd tot aan het einde toe met belangstelling volgen is bovenbedoeld optreden zeer hinderlijk, niet alleen door het hierdoor ontstane be lemmerde uitzicht, doch ook door de noodwendigheid om de eigen zitplaats voor een oogenblik geheel te verlaten. Dit laatste is vooral noodig wanneer dames zich op vorenomschreven ongewenschte oogenblikken van de tribune wenschen de verwijderen. Een en ander laat dan ook niet na bij mij en bij zoovele anderen groote ergernis te verwekken. Ik vermeen daarom goed te doen, Geachte Heeren, ook in het belang van een goede orde op de tribune tijdens de wedstrijden, Uwe aandacht op bovenbedoeld euvel te vestigen, opdat door U feen afdoende maat regel ter bestrijding worde getroffen. Wel is mij bekend, dat Uwerzijds reeds meerdere malen met nadruk op het kwaad gewezen is, maar desniettegenstaande woekert het voort. Zou het b.v. geen aanbeveling verdienen op gelijke afstanden van ca. 5 meter goed kenbare orde-commissarissen te plaatsen, die iedere neiging met kracht den kop indrukten. Borden met passend opschrift zouden misschien geleidelijk ook verbetering kunnen aan brengen. Het zou door mij zeer worden gewaardeerd, wan neer U voor dit schrijven een bescheiden plaatsje in ons clubnieuws reserveerdethet kan misschien zijn nut hebben den inhoud ook onder de aandacht der overige leden en donateurs te brengen. Het is m.i. de taak van iederen Ajacied zooveel mogelijk tot bestrijding van het omschreven euvel mede te

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 1918 | | pagina 7