Varia. Mixeö Pickles. Pinksterblommetjes. Uit de moppentrommel. 62 CLUBNIEUWS DER A. F. C. AJAX De leider rekent voor dit uitstapje van 'n dikke 100 K.M. natuurlijk niet op zoo'n groote belang stelling als bij den rit naar de Domstad, doch hij is overtuigd, dat 'n flink aantal peddelaars hem door het Utrechtsche en Geldersche schoon zullen volgen om tot slot den wedstrijd van Ajax tegen Go Ahead te kunnen volgen. Dus vereerders van het stalen ros! Aantreden! De afrit heeft a.s. Zondagmorgen plaats. Klokke 4.30 uur reünie 4.15 uur voor het sigarenmagazijn van Fons Pelser, Frederiksplein. Met inbegrip van eenige uren rust denkt de heer Visser om ca. half-één te Deventer te arriveeren. Des avonds per trein terug, of voor de verwoede A toerders, die ook de terugreis per wiel willen afleggen, vertrek uit Deventer Maandagmorgen 5 uur. Aan komst op het Ajax-veld ca. 1 uur. De verzamelplaats in Deventer zal nog nader worden bepaald. Wij feliciteeren den Heer Visser met zijn onder nemingsgeest en wenschen hem en zijn tochtgenooten een vroolijken toer, 'n montere stemming, geen bandenpech en mooi weer! N.B. De heer Visser verzocht ons in het bizonder de aandacht er op te vestigen, dat de tocht alleen bij gunstig weder doorgaat! Opgedragen aan een zeker soort supporters Met Pinkster-één beleef je wat Dat wordt een reuzen-gijn Op naar de Koekkenieren-stad Jong, oud, dik, lang of klein 't Dofet er heelemaal niet toe, Alleen wat ik je bid Loei, brul voor Ajax als 'n koe. Hup Ajax Hup Rood-Wit We stappen vroeg al in den trein. In 't knoopsgat bloem en groen 1 We zingen honderd keer 't refrein Ajax wordt kampioen 1 We nemen toeters, schuiftrompet, We hossen in 't gelid 1 't Wordt weer 's jovel 1 Wat 'n pret Hup, Ajax I Hup, Rood-Wit Op elk station 'n helsch gebel We lachen ons dan dood 1 We tieren flink en razen fel, Schreeuwen de koppen rood. En als de trein weer verder gaat, Dan brult de heele klit, Dat je van hooren-en-zien vergaat, Hup, Ajax 1 Hup, Rood-Wit We „komme" in die vreemde stad- En doen dan heel brutaal! We kennen niemand in dat gat, We maken dus kabaal. Je trekt je niks van alles an, Geen cent, geen sikkepit, Want Aojaks staat toch bovenan Hup Aojaks! Hup Rood-Wit! We zijn reclame voor Rood Wit. We binne van de club 1 We zingen, springen in 't gelid En brullen vroolijk ,.Hup"l We zwaaien met 'n reuzenvlag, We krijschen fel-verhit, We schellen, bellen heel den dag We benne van Rood-Wit Een meester op school, die ook al doordrongen bleek van het gewicht der voetbalsport, droeg zijne leerlingen voor het examen op een opstel te maken over een voetbalwedstrijd. De knapen beijverden zich om zoo goed mogelijk te voldoen aan deze opdracht en zaten naarstig gebogen over hun papier, de zinnen bepeinzend, de woorden wikkend. Alleen Moosje zou het traditioneele Jiddische jongetje uit onze nationale moppen hier mogen ontbreken? was na een minuut klaar en zat keurig met de handen over elkaar te wachten en te lachen, met in z'n oogen de medelijdende lach voor z'n zwoegende makkers. 's Middags werden op plechtige wijze de opstellen door meester voorgelezen, het een al fraaier van stijl en subliemer van zins bouw dan het andere, maar meester was met 't opstel van Moos even gauw klaar als Moos zelf, want het stond er kort en krachtig en bovendien natuurgetrouw: De Voetbalwedstrijd. „Terrein afgekeurd". (Vrij naar Boas, Sportblad van 2 dezer).

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 1918 | | pagina 6