Zondag 12 Mei 1918. Ajax A adsp -B adsp. 10. ATHLETIEK. 'n Fietstocht naar Deventer. CLUBNIEUWS DER A. F. C. AJAX 61 Tonny Kessler en Stom moeten alle krachten in spannen om den ontstuimigen roodwitten aanval te keeren en hun inspanning blijkt te vergeefs. De Haan, die 'n uitstekenden wedstrijd speelt als center-forward, opent met 'n keihard schot via de cross-bar de score. Het geheel sluitende samenspel tusschen Gupffert en Kooge verwekt algemeene be wondering. De handige linksbinnen schiet 'n center bal van Brokmann fraai in het net en toont daarmede ook over 'n goed schot te beschikken. Rust komt met 2o. De tweede helft brengt het mooiste deel van den strijd. Over alle liniën wordt fraai spel vertoond, zoowel in de Ajax- als in de H. V. V.-gelederen doch de gastheeren zijn inderdaad overweldigend. De vernuftigste staaltjes voetbal worden ten beste ge geven. Verrassend is het spel der reserve-mannetjes. Kooge wint aller harten wanneer hij plots 'n center bal van Gupffert linea-recta in het doel kogelt (3o). Goed samenspelend nadert onze voorhoede onop houdelijk Sandberg. Theo Brokmann en v. Dort doen niet onder voor de linkervleugel en speciaal Theo's spel is welberekend. Het is opnieuw uit een zijner voorzetten, dat een goal ter wereld komt, thans van Haan's voet (4o). Een minuut later verschalkt Haan den uitloopenden doelman (5 oj en uit een onder onsje tusschen Brokmann en v. Dort, scoort v. Dort het zesde puntje. Hiermede is het pleit beslecht. Vergeefs tracht Dé Kessler nog Coutqn of Pelser te passeeren De achter hoede is niet minder in vorm dan de voorhoede. H. V. V. is verpletterd; de onverdiende 2 1 neder laag in den Haag is dubbel en dwars gewroken. Reeds weken te voren schepten de A-rs tegen de B-rs en omgekeerd Op, dat zij ze wel even zouden inmakenHoe heel anders is het geloopen. Zondag 12 Mei j.l. had bovengenoemde ontmoeting plaats. B miste nog steeds hun captain Deen, die thans ge doemd was langs het lijntje zijne elftalspelers aan te moedigen De wedstrijd had een aardig verloop. Fanatiek is er gestreden om de leiding, als gold het een Kampioenswedstrijd. Voor rust was B met wind medespelende een tikje sterker, daarna bcheerschte A het spel totaal. Swaan maakte spoedig na de rust het eerste en tevens eenige doelpunt in dezen wedstrijd. Hoe hard v. Gelder en Geestman ook werkten om gelijk te maken, het mocht niet baten, het bleef 1-0 voor de A-ers. Binnenkort zal de returnwedstrijd gespeeld worden. B-rs zorgen jullie dan voor de overwinning!!! Naar aanleiding van dezen wedstrijd moet ik de adspiranten in overweging geven het schreeuwen onder het spel na te laten. Zoo iets hoort niet in een goed elftal thuis. M. J. K. Met schrik zie ik op mijn kalender 1 15 Mei en nog niet aan de athletiekoefeningen begonnen. Hoog tijd wordt het, dat wij Koning Voetbal vaarwel zeggen om ons te gaan trainen voor de a.s. wedstrijden. Reeds meerdere malen heb ik er in dit clubblad op gewezen, dat het van zeer groot nut is voor een voetballer, de athletiek te beoefenen. Vlugheid, lenig heid en kalmte zijn factoren die bij voetbal groot gewicht in de schaal werpen en juist de veelzijdige athletiek ontwikkelt deze hoedanigheden. Moeten wij ons niet schamen, dat in onze groote vereeniging, die weldra aan de spits van voetbal staat, slechts een zestal leden zich geregeld bezighouden met hardloopen, kogelstooten en springoefeningen Komt- aan Ajacieden, geeft U nog heden schriftelijk aan ondergeteekende op, maar laat het daarbij niet blijven. Komt geregeld te beginnen op Vrijdag 18 Mei a.s. om half zeven oefenen en weldra zullen wij verschillende estafetteploegen enz. kunnen samen stellen. 26 Mei a.s. worden op het Blauw Wit-terrein de eerste wedstrijden van den Amsterdamschen Athletiek Bond gehouden. 1. 100 M. hardloopen. 2. Verspringen. 3. Kogelstooten. Ajacieden, op deze wedstrijden moet Rood en Wit minstens door een twintigtal jongere leden vertegen woordigd worden. Stelt dus niet uit tot morgen wat gij heden doen kunt. M. J. KOOLHAAS, Oranje Nassaulaan 81, Secretaris Athletiekcommissie. Peddelaars voor! Wij ontvingen van den Heer S. F. Visser, den organisator van den geslaagden fietstoer naar Utrecht ter gelegenheid van U. V. V.-Ajax, het verzoek in ons clubblad eenige bizonderheden mede te deelen over zijn plan, a.s. Zondag 'n grootschen tocht per stalen ros te ondernemen naar Deventer!

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 1918 | | pagina 5