Van week tot week. 6o Van onze Elftallen-Commissie. ATHLETIEKNIEUWS. De Ajax-feesten. Zondag 5 Mei 1918. 'n Slot dat pakt! Van den wedstrijd. CLUBNIEUWS DER A. F. C. AJAX Doorgehaald als o l.: W. A. Joanknecht, Rusten burgerstraat 311, Alhier. Bedankt als w 1.L. Schweiger. Geroyeerd wegens wanbetaling: C. v. d. Weide Pendraat, C. Nederveen, J. C. Rademaker, F. Fink- lenberg, J. H. Oldenbroek. Reijnier Claeszenstraat 2. J. J. GROOTMEIJER, Telefoon Z, 5°°5- Secretaris. Afschrijvingen voor de wedstrijden van Zondag en Maandag s. v. p. voor Zaterdag aan ondergetee- kende, aangezien deze de stad uit gaat. M. J. KOOLHAAS, Secr. Wij vernemen zoo even dat de jaarlijksche Athle- tische wedstrijden, en wel het tweede gedeelte, zeer waarschijnlijk op 11 Augustus a,s. op het Ajax- terrein zullen plaats vinden. In ons volgend nummer hopen wij het een en ander over het komende feest mede te deelen. Verloopig de meededeeling dat „Artis" ons waar schijnlijk op die feestdagen als feestgangers binnen de poorten zal zien. De commissie is energiek aan den arbeid teneinde het feest te doen slagen. Ajax—tt.V.V. 6-0. Met genoegen kwijten wij ons van de taak dit slottafreel uit het competitioneele spel na te vertellen, want het is een in alle opzichten verblijdende finale, 'n pakkend slot geworden, dat de roodwitte gemeente op echt ouderwetsche wijze in vuur en vlam heeft gezet. De geduchte Leeuw van Wassenaar heeft na alle andere grootheden uit de Westelijke Eerste aan den lijve ondervonden, wat het zeggen wil de Meersche overwinnaars op eigen grond te ontmoeten, want door deze overwinning op H.V. V. hebben de Ajaciedeu de maat van hun succes op eigen terrein volgemeten en hun ongeslagen record van het vorige seizoen voor het speeljaar 17/18 verlengd! Twee seizoenen achtereen vermocht niet één ver- eeniging de Ajax-ploeg in de Meer te kloppen! De geschiedenis kent den Wassenaarschen Leeuw, Hans teekende zijn Sparta af als een panther... als het zoo doorgaat zullen we een dergelijk symbool moeten zoeken voor de Meersche dapp'ren, die in een onafgebroken reeks alle tegenstanders voor zich deden bukken en het Ajax-terrein in de Meer tot 'n gevreesde kampplaats maakten. Het is alleen aan U. V. V. en V. O. C. gelukt het in de Meer tot een gelijk spel te brengen, overi gens waren alle thuiswedstrijden voor de competitie overwinningen. Hieruit blijkt al voldoende, hoezeer het Amster- damsche publiek door de Ajacieden is verwend 1 'n Paar jaar achtereen uitsluitend een overwinnend Ajax te zien!! 't Is haast te mooi om waar te zijn! Beide ploegen hebben invallers. Bij de geelzwarten missen we Boelie Kessler en Freyburg, de Ajacieden komen in het veld zonder Joop Pelser, Terwee en de Natris Algemeene vrees voor 'n débacle. Hoe anders is het uitgekomen. De invallers hebben 'n schitterende partij gespeeld en de afwezige spelers op volkomen waardige wijze vervangen. Kooge in de voorhoede was 'n openbaring. Althans voor het groote publiek De meeste Ajacieden wisten wel, dat de kleine Kooge 'n veelbelovend speler is. Wanneer hij verstandig genoeg zal zijn, zich door uitbundige loftuitingen in de pers niet over het paard te laten tillen en door gestadige oefening zijn capa citeiten op te voeren, dan voorspellen we onzen kleine Kooge 'n toekomst. André De Kruyff en Jan Goosen hebben in de middenlinie zeer verdienstelijk gewerkt. Het was 'n lust te zien, hoe onze Henk werd geflankeerd door André eenerzijds, die zeer correct en kalm den aan val voedde, en Jan anderzijds, die met onstuimigheid van zich afbeet en menige geelzwarte attaque in den aanvang smoorde. Bravo, reservesWanneer dit enthousiaste spel de afspiegeling is van de prestaties der reservetroepen, dan kunnen we gerust zijn. Voor de E. C. moge deze proef 'n vingerwijzing zijn in de toekomst met minder reserve tegenover mogelijke aanvullingen der hoofdploeg te staan. Om thans tot ons relaas over den wedstrijd te komen. In de eerste twintig minuten is het spel vrijwel verdeeld. De nieuwe opstelling der Ajacieden schijnt daarna voldoende ingespeeld en oefent 'n overwicht uit op de Hagenaars, dat zij bijna gedurende den geheelen wedstrijd weet te handhaven.

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 1918 | | pagina 4