Afdrukken van indrukken. De Kampioensuitgave. CLUBBERICHT. Wedstrijdprogramma. CLUBNIEUWS DER A. F. C. AJAX. 59 punten voorsprong en dat is maar goed ook, want de wedstrijd Willem II Ajax kon wel eens een onaangename verrassing brengen. Willem II moet dan tot slot nog hier komen spelen tegen A.F.C. en wij achten Mommers c.s. wel in staat de Reds" hier te kloppen. De moraal van deze philosofie Oppassen 1 In de eerste plaats in DeventerVer spelen wij geen punt in de wedstrijden tegen de Koekenieren dan staat de barometer op schoon weder! Maar behouden wij onzen voorsprong van drie punten op W. II niet, dan zullen de tricolores" het ons warmpjes maken. Reken er op 1 Kom hier Knegt, bescheiden redacteur van dit blanke orgaan, laat me jou een poot geven. Ik ben een paar dagen ouder dan jij en als sportjournalist vele dagen ouder, denk ik. En daarom mag ik wel even iets vaderlijks (oompjesachtigdoen. Ik maak je mijn compliment voor 't keurige werk wat je voor je club geleverd hebt met de samenstelling van 't kampioensboekje. Er mist laat ik dat voorop stellen onder de steunpilaren van Ajax één kop of liever 't conterfeitsel van een hoofd, ik meen van dit onmis bare lichaamsdeel wat op jou romp zit. Want naast een Egeman, Grootmeijer, Dade enz. eenerzijds en jongelui als Joop Pelser, Wim Gupffert enz. ten andere ben ook jij een steun voor je club. Het is een merk waardige eigenschap van voetballers in 't algemeen, dat men zuiver voor de sport of meer speciaal voor de club verrichten journalistieken arbeid en bagatel pleegt te nemen, als 't ware als vanzelf sprekend beschouwt. Maar men vergeet dikwijls de opoffering die men zich voor zulk een arbeid getroosten moet en verliest uit 't oog, dat het maar enkelen gegeven is om via het papier en de drukpers den juisten toon te vinden die inslaat bij de lezers. In 't zoeken naar dien toon zijn we allen op onze beurt nu eens gelukkig en dan weer minder op dreef. Jij hebt nu juist in je arbeid voor het Ajax-geschiedboekje (dat is de beste benaming) den waren toon te pakken en daarmede krijgt het boekje z'n bijzondere beteekenis. Zal het een rol blijven spelen in de geschiedenis van je club zooals de oprichting, 't veroveren van het ie klasse schap, de degradatie, 't behalen van 't Westelijk Kampioenschap en zooveel andere gebeurtenissen gegrift zullen blijven in de historie van je club Was 't de moeite waard die geschiedenis zoo nauw keurig (toch beknopt!) weer te geven? Wel zeker was het dat! Als de eerste de beste willekeurling, een braaf, vroom man voor mijn part, maar een „geestige" nul, jubileert of desnoods z'n nek breekt, dan reiken wij goede menschen hem den broeder- of zusterhand, maar we vragen niet naar z'n geschiedenis. We weten dat die te onbelangrijk is om er aandacht aan te besteden. Als echter eejj belangrijk man, iemand die, in hoe bescheiden kring ook, bijgedragen heeft aan 't maatschappelijk werk, als die op een culminatie-punt van z'n bestaan is aangeland of na een productief leven den weg gaat dien we tenslotte allen uit moeten, dan willen we weten wat voor kerel het was, hoe hij z'n leven geleid heeft. Zoo gaat het ons voetbalmenschen met Ajax. Niemand in de sport wereld, die thans niet de volle belangstelling richt op Ajax, nu (ik loop aan de gebeurtenissen vooraf) Ajax zich, om de gevleugelde woorden van Mr. Arts te gebruiken, aan 't hoofd plaatst van de Nederlandsche clubs. Nu wil men meer weten van de club die thans zoo'n krachtspositie inneemt. Daarvoor nu is je werkje als geknipt, doch tevens zal het een herinnering zijn,, een herinnering aan hét glorietijdperk van je club en het daarmede zoo nauw samenhangende bloeitijd perk van het hoofdstedelijk voetbal. Ik twijfel niet of 't werkje zal er ingaan en alle Ajacieden en zij die aan Ajax verknocht zijn zullen er prijs op stellen 't aardige werkje met de leuke kiekjes in hun bezit te hebben. NEVOH. Uitslagen 5 Mei '18 Ajax I-H. V. V. I: 6-o; 9 18 A. F. C. VII-Ajax VIII: i-i; 12 Ajax I-Be Quick I: 5-0; C. V. C.-Ajax II, Edam, 0-1 gestaakt. Zondag 19 Mei as. te Deventer: Go-ahead-Ajax. Maandag 20 Mei a s' Ajax-Go-ahead. Ons eerste elftal vertrekt Zondag a s. 8.23 uur uit A'dam. Bijeenkomst precies 8 uur onder de klok. Terug des avonds zes uur uit Deventer. Supporters, welke van het gezelschapbiljet gebruik wenschen te maken, kunnen zich aanmelden bij den Heer Fons Pelser. Retour 3e klasse f3.08, 2e klasse f465. Voor den fietstocht verwijzen wij naar het in dit nummer voorkomende artikel. Verder a.s. Zondag te PurmerendPurmersteijn- Ajax II en Ajax comb. Z. V. V. comb.

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 1918 | | pagina 3