De Wedstrijd DE AJAX-MARSCH is in den handel verschenen. O.a. verkrijgbaar in de Muziekmagazijnen: Hoe staan de kansen? 58 CLUBNIEUWS DER A. F. C. AJAX productiviteit van den aanval, waarin overigens Haantje lang niet zoo serieus speelde als tegen H. V. V., door de vijf doelpunten genoegzaam wordt gedemon streerd. De uitslag is, in aanmerking genomen ,de gelukkige wijze waarop enkele der doelpunten ter wereld kwamen, mogelijk eenigszins geflatteerd, doch de absolute meerderheid onzer mannen in het veld doet hen onder alle omstandigheden op een stevige overwinning aanspraak maken. Ten aanschouwe van ca. 12000 toeschouwers doen de Groningers den aftrap. Spoedig blijkt, dat de vrienden uit de Molleboonenstad 'n stuk minder spelen dan de Ajacieden en in afwijking van het spelverloop in den wedstrijd te Groningen, is thans van stonde af aan het overwicht onzer spelers volkomen. De Haan lost dra 'n zuiver schot op doel, maar Birch raapt het zonder moeite van de lijn en zendt den bal tot ver over het halve veld terug Onze voorhoede zit er flink achterheen, de aanvallen zijn goed opgezet, het nakijken heeft gegeven, gaan de Groningers de zaken wat beter aanpakken. In die periode hebben zij waarlijk geen geluk en meer dan eens ontkomt ons doel maar nauwelijks aan doorboring. Gaandeweg weet onze middenlinie het spel echter meer te ver plaatsen. Jo Pelser verricht daarbij mooi kopwerk en weet door tactisch voeden onze voorhoede in de ge legenheid te stellen den aanval weder over te nemen. Wanneer nog 20 minuten te spelen zijn moet Birch na een botsing met de Natris het veld verlaten, wat ons buitengewoon speet voor dezen sympathieken doelman, tomeer daar hij dezen middag toch reeds zoo weinig plezier beleefde van zijn werk. Van Linge nam het werk over en hij hield er diverse kogels, o.a. een verraderlijken schuiver van Wim goed uit. 'n Kei van v. Dort was echter te machtig voor hem (5-0). Het spel heeft inmiddels veel van zijn bekoring verloren. Het kledder-regentje, dat uit een somberen, grijzen hemel valt, maakt de situatie niet vroolijker en ieder is blij als Eymers het eindsignaal blaast. (5. ALSBACH Cie., Kalverstraat, DE NIEUWE MUZIEKHANDEL, Heiligenweg 5, C. LORJÉ, Vijzelstraat 3. doch het schieten is onvoldoende voor Birch's capi- citeiten, die meer dan toereikend zijn om de vrij tamme inzetten onschadelijk te maken. Na een kwartier ongeveer komt vrij onverwachts het eerste doelpunt voor Ajax, wanneer uit een vrijen schop, goed genomen, de bal van een der Be-Quick- achterspelers in het net vliegt (1o). Dit schijnt onze aanvalslinie te inspireeren. Er wordt uitstekend door de middenlinie aangegeven en het combineeren is af. De „Groningers" hebben weinig kans en er wordt soms meer met dan tegen hen ge speeld. Doelpunten kunnen dan ook niet uitblijven en na mooi spel tusschen de Haan en Gupffert weet onze linkervleugelman met 'ti schuiver Birch te foppen (2-0).f Dan zien we „Ajax", het kampioenselftal, aan het werk! Er zit 'n lief gangetje in en de stormaanvallen op het Noordelijke doel worden talrijker. Met 'n prachtschot vergroot Brokmann den voorsprong (3o). Dan treedt de bij onze rooawitten gebruikelijke „kalmpjes-aan-periode'' in, en tot de rust blijft het 3-0. De tweede helft had een minder eenzijdig verloop. Fladat Brokmann opnieuw met een hoog schot Birch In het ranglijstje van de kampioenscompetitie komt langzamerhand teekening. De Deventer kampioenen, die zoo glorieus van wal staken, zagen tot heden kans 5 kostbare punten te verspelen, terwijl A F.C. en Be Quick reeds zoovele nederlagen boekten, dat zij als adspiranten voor het nationale kampioenschap vrijwel kunnen worden uit geschakeld. Zooals uit den stand doelp. gesp gew. gel. verl. voor teg. punt. gem. Ajax (A) 4 4 9— 08 2 Willem II6 4 1 1 9— 5 9 1.50 Go-Ahead. 6 3 1 2 6— 4 7 1 17 A F. C. 4 1 3 1—6 1 0.25 Be-Quick 6 1 5 3 13 T 0.17 blijkt, moet Go-Ahead beide wedstrijden van Ajax winnen om nog 'n kans te behouden. Daartoe achten wij de geelroode vertegenwoordigers van het Oostelijke voetbal echter niet in staat en wij zijn dan ook de overtuiging toegedaan, dat de strijd tusschen Tilburg en Amsterdam zal gaan. Ajax heeft op de rood-wit-blauwe Tilburgenaars drie

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 1918 | | pagina 2