Varia. Inbinden Eerste Jaargang. Wat-nou-nog? Ajax-Willem II. REDACTIE-NOOTJES. De Ajax-Marsch. La Marche Ajax. Ajax-Kampioensuitgave 1917/18. Beleefd verzoek aan de heeren, die hun boek nog niet bij de firma Jesse, N.Z. Voorburgwal 160, bezorgden, dit alsnog ten spoedigste te doen, opdat de overige bestellers van een band die inmiddels reeds eenige malen kwamen infor- meeren bij de firma Jesse niet langer behoeven te wachten. De firma Jesse verzocht ons ten slotte vooral de aandacht er op te vestigen, dat zij bij niet inkomen van het vereischte minimum bestel lingen niet tot aanmaak kan overgaan. 56 CLUBNIEUWS DER A. F. C. AJAX De clubbladredactie wordt op het punt „mede werking'' nu eenmaal niet bepaald verwend, al zij met vreugde geconstateerd, dat de staf penneridders, die hun proza en poezie in het Ajax-Clubnieuws ten beste geven, zich uitbreidt- Niet altijd echter kunnen de ontboezemingen in aanmerking komen voor plaatsing, omdat ze wel eens in al te eigenaardigen, mysterieuzen vorm zijn gegoten Dezer dagen werden we b.v. vereerd met het volgende Daar lag dan weer het mooien Ajax-terrein, omzoomd door een vijftien-duizend-koppige menschen massa, in spanning wach tend op de dingen die komen zouden. En in dit zwarte gekrioel was het roodwit op de jassen en mantels sterk vertegenwoordigd. Maar daar loopen onze jongens reeds het groene veld op, wat het sein is van een luidruchtige ovatie. Onder leiding van den scheidsrechter? stellen de volgende elftallen zich op: (Kan wedstrijdverslag volgen) Wat-nou-nog 1 Kan wedstrijdverslag volgen??? Paf waren we 1 Met genoegen hebben wij geconstateerd, dat de nieuwe Ajax-zang in breeden kring met belangstelling is begroet en ongetwijfeld zijn weg wel zal vinden onder de Ajacieden. Teneinde deze Kampioenszang zoo bekend mogelijk te maken, is door den heer Painparé en ons besloten den marsch als afzonderlijk muziekstukje uit te geven. Binnen weinige dagen zal het in den muziekhandel en bij eenige bekende «voetbaladressen» verkrijgbaar zijn. De Echo Beige van 22 April schonk aan het feit, dat een landgenoot de muziek voor ons clublied heeft geschreven, aandacht door haar bericht Le football club Ajax d'Amsterdam, champion de la région Ouest, public dans son organe bi-mensuel une chaunson-marche dont il confia le texte a M. D. Knegt et la composition musicale a notre compatriote M. Emile Painparé. L'oeuvrette est trés en- trainante et réussie en tous points. Elle sera publiée prochainement en morceau séparé. Nous ne doutons pas pue cette marche, dèdiée aux valeureux et sympathiques champions de l'Ajax, n'obtienne le gros succès et la popularitè qu'elle mérite a tous les points de vue, Daartoe uitgenoodigd door de firma D. Snijders Co., alhier, hebben wij op ons genomen den tekst te schrijven voor de Ajax-Kampioensuitgave 1917/18, Wij zouden dit feit, waaraan overigens de sport en dagbladpers reeds haar aandacht wijdde, niet speciaal vermelden, ware het niet, dat er van con- currentie-zijde getracht wordt eveneens iets dergelijks het licht te doen zien, 'n jubileum-krantje of wat ook, en waardoor mogelijk het publiek zou worden misleid. Het betreffende historie-boekje van onze hand zat misschien aanstaanden Zondag bij gelegenheid van den wedstrijd Ajax—H.V.V. voor het eerst te ver krijgen zijn, doch het is zeer wel mogelijk, dat het werkje, inmiddels ter perse, niet vroeger dan 8 Mei, den oorspronkelijk vastgestelden datum van verschij ning in den handel zal worden gebracht. Overigens verwijzen wij naar de annonce van de firma Snijders Co., in dit nummer van ons clubblad. Het aanmaken van de bandjes voor den eerster» jaargang van het Clubnieuws lijdt 'n ongewenschte vertraging. De oorzaak is bij de abonné's zelf! Naar de firma Jesse ons mededeelt is nog slechts 'n gering aantal jaargangen 'n twintigtal pas bij haar bezorgd en overeenkomstig onze mededeelingen in een der vorige Clubbladen kan de firma Jesse niet met den aanmaak be ginnen vóór en aleer het minimum aantal bestel lingen is ingeloopen. Voor het aantal bestelde bandjes dat ons tot aanmaak deed besluiten, zijn de clubjaargangen nog lang niet bezorgd!

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 1918 | | pagina 8