'54 CLUBNIEUWS DER A. F. C. AJAX chocolat pur sucre. niets vermocht de dreigende wolk, die zijn aanminnig gelaat verduisterde, te ver duisterde, te verdrijven. Doch naarmate te trein Noordelijker kwam werd de atmosfeer frisscher en zuiverder. en Henkie lachte weer als vroeger! Elders in de coupés werden ,,gokkies" gedaan weer elders werden nette moppen verteld, weer eldersdie Liebe ist ja wunderschönl Auf Ehrenwort I Groningen 1 Omhelsd en gedag-gewuifd door de Be Quick- officials, voelden we ons daar in de Molleboonen- stad dra zoo kipgezellig als bij moeder-de-vrouw op;honderden K.M. afstand. Opgetogen togen we Frigge-waarts Hotel Frigge! Aantreden op twee gelederen volgens geslacht en kleur van het haar! Nummeren Een, twee, drie Hersteld I FoxtrottlOok mee nummeren! Zeker 'm stilletjes piepen, hé?! 't Zal niet gaan vriend! Nummeren l Even later stond Reynolds met 'n foliovel voor het „scoringbord! 1", met name de hotellijst van de kamers en de namen der gasten die ze beslapen. En hij maakte zijn notities. Smit kamer nummer zooveel, Coutori nummer zooveel De controleur van de slaapwagens! In 't luxueuze foyertje van Luxor, grenzend aan ons Hotél, hebben we American Drinks, Groningsche amicatiteit en kunst genoten. Brixton, 'n Fransch •humorist, gezellig type, zong er zijn aardige chansons, waarvan 'vooral Sterrebosch 1 Sterrebosehl insloeg! We zaten juist een chanson a la minute over- het thema manage" te genieten toen plots 'n fel klaróengeschetter de spelers uit hunne chaises longues deed öp springen. II u. 15 m. Reynolds blies „voor de bedden Als verschrikte hazewinden rolden de jongens over de karpetten, de salon uit zwaar bewonderd door Egeman en Grootmeijer. Wat 'n brave jongens. Twee uur heit de klok! Geweldige herrie in „de hotel", 'n Geloop en gemopper op de gangen. Ik sluit mijn kamer open. Bons pardoes tegen Reynolds aan, Reynolds en profond footballdres, barrevoets Ik, quite onder den indruk, speak tot hem as follows. „Halo, old chap, what does it mean, this herrie on the corridor at so laat. .kaik es, it is two op de klok, You are not erg lekker in your bovenste room I suppose Hij: „Dönt speak so loud.... be quiet. there is something not in de haak. .the boys .devilsI are not yet sleeping....? „I want the Bestoer" I En in mijn oor fluisterend: Ik schrik-schokte: „Potsdam" Heavy verschrikkelijk! I know I snap Wait a piessie I spring so op the moment in my trousers. Potsdam" Wat er gaande was??? Sst! Sstl taisons vous!j taisonsnous1 Aan de ontbijttafel vonden we Kris achter zijn pap, Tjerk achter de „Oprechte Helpmanner Sport- bode" en Egeman achter z'n eitjes en zure zult, terwijl wij nog vele zochten, doch weinige vonden. Druppelsgewijze kwamen de jongelingen opdagen en het was al tamelijk laat vóóf en aleer we onze morgenwandeling konden ondernemen. Vermeldenswaard is het feit, dat na die morgen* toer nergens in de stad meer 'n enkel Groninger Succadekoek te krijgen was! Koolhaas kiekte ons in het Noorderplantsoen ëns als m'n redacteur 'n goeie bui heeft, krijgen onze lezers misschien het groepske toèrders in het club* blad te zien. De lunch verliep normaal. Geen speech van Egeman en geen grammetje brood zonder bon! Vóór den wedstrijd heeft Groothof! ons 'n Noordelijk curiosum laten bewonderen, namelijk eert der eerste klassevelden in die barre regionen. '11 Prachtterrein'n Hellend vlak, ca. 30°. Heb je gaten in je zolen, ga dan niet aan de „heuvelzijde" zitten, anders kijken je overburen aan den beneden- j kant" je precies in je sokken! Zitten? Hier en daar paaltjes met iets er over- gespijkerd, dat 't midden houdt tusschen 'n plank en 'n lat. Ik zag en zong: „Breng mij naar Amsterdam terug!"

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 1918 | | pagina 6