Ajax-Kampioensuitgave Firma DICK SNIJDERS Co Van week tot week. Seizoen 1917=1918. D. KNEGT WAARSCHUWING. 21 April 1918, een succesdag voor Ajax II, III en IV. Middelburg - Ajax. Verslag wedstrijd Ajax 4O. D. E. 2- Binnen enkele dagen verschijnt de 'n Historisch overzicht van de verrichtingen der Kampioensclub sinds hare oprichting, met tal van illustraties en een tweetal bijdragen van bekende sportjournalisten, door Redacteur Ajax-Clubnieuws. Honderd pagina's dik, schitterend geïllu streerd met elftal-, spel-, reisfoto's etc. Voor eiken Ajacied en belangstellende in het hoofdstedelijk voetbal 'n waarde vol bezit. Verkrijgbaar in den handel en verder op de terreinen van Ajax gedurende de eerstvolgende wedstrijden om het Nederlandsch Kampioen schap. Men wachte zich voor z.g. „concurrentie- uitgaven", met name feestcouranten of Ajax jubileum-boekjes, uit te geven buiten mede weten en autorisatie van het Ajax Bestuur, dat ons het alleen-recht van uitgave toestond voor een kampioenseditie. UITGEVERS: (Adv.) AMSTERDAM. 52 CLUBNIEUWS DER A. F. C. AJAX Met genoegen kunnen wij melding maken van de kranige prestaties van ons tweede, derde en vierde elftal. Ons tweede moest met een onvolledig elftal de eer ophouden in de tusschenronde om den N.V.B. beker tegen Helmond I te Helmond, de Zuid. eerste klasser. Tegen veler verwachting won ons elftal met 2o en bereikte daardoor de tweede ronde. Een keurige prestatie, waarvoor ons eeresaluut. Het derde elftal was geroepen de plaats van het tweede elftal in te nemen in de Seriewedstrijden te Wormerveer. Een derde klasser n.l. Wilhelmina Voor uit moest het met i—o afleggen. Verder slaagde het vierde elftal er in den com petitiewedstrijd tegen Spartaan II, ook al een wedstrijd voor Ajax II bestemd, met O—O gelijk te spelen. Een fraai succes voor deze juniores, die daardoor het bewijs gegeveu hebben een krachtige ploeg te vormen. Voor de tweede Bekerronde trokken onze reserves j.l. Zondag naar Middelburg. De maatregelen inzake verloven door de autoriteiten getroffen, waren oorzaak van een duchtige verzwakking der ploeg. Met ver schillende reserves uitkomende verloren wij met 3 O. Ajax moet dus afstand doen van den Beker. Om 11V4 uur stellen beide elftallen zich op, Ajax is voltallig, O D. E. heeft slecht 9 man. Ajax speelt tegen den wind in, maar neemt het spel geheel in handen. Na tien minuten weet de rechtsbinnen na mooi opbrengen der rechtervleugel te doelpunten met een hard laag schot. Daarna is het met de Ajax aanvallen gedaan. Echter door het goede verdedigen tegen den sterken wind in, houden de Ajacieden den stand op 1 o waarmee de rust ingaat. Na rust is Ajax 4 weer verreweg de sterkste, maar door pech doelpunt zij slechts eenmaal. Bij Ajax waren de uit blinkers: de spil Martens, de links-half Gomes, de links-buiten Dabrock, de rechts-buiten Lus en de rechts-binnen Bakker. Bij O. D. E. de midden-voor en de backs. Een 4 1 overwinning van Ajax 4 had de verhouding beter weer gegeveu.

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 1918 | | pagina 4