de AJAX-MARSCH verschijnt binnen enkele dagen in den handel. Overal in den Muziekhandel en bij bekende voetbaiadressen verkrijgbaar. PRIJS 40 CENTS. ïn Groningen. In het Stadion. CLUBNIEUWS DER A. F. C. AJAX Meersche wallen en met begrijpelijke nieuwsgierig heid werd de primeur van de reeks kampioenswed strijden door voetbal-Amsterdam te gemoet gezien. Het was 'n matige vertooning, die niet in alle opzichten genoegdoening schonk. De Ajacieden handhaafden echter het ongeslagen thuisrecord en brachten de Willempjes 'n alleszins verdiende neder laag toe. Vóór de rust toen Ajax het nadeel had van den vrij straffen wind opende Theo Brokmann met 'n zeer listig schot in den uitersten hoek vau het doel de score en Wim Gupffert fabri ceerde in de tweede speelhelft uit 'n free kick, op grooten afstand, nummer twee, waarmede Mommers' lot beslist was. In de roodwitblauwe ploeg stak het spel van Versluys stukken uit boven dat van zijn collega's. Hij was voor Gupffert 'n heel struikelblok en onze linker vleugelman had dan ook 'n moeilijken middag. Willem II, 'n fanatieke plóeg, heeft overigens 'n goeden indruk gemaakt en haar overwinning op Go-Ahead van Zondag 28 April j.l. bewijst o.m. dat en harde schoten te verwerken vooral Brokmann en Haan hadden hun dag doch hij maakte geen enkele fout en voorkwam soms op de wonderlijkste wijze doelpunten. De eerste speelhelft was al bijna verstreken toen plots 'n keiharde inzet van Haan, rakelings langs de paal, den Noordelijken ,,Göbel" over de vingeren schoot. Niemand vermoedde, dat het bij dit eene doelpunt zou blijven. Vooral niet toen al spoedig na de rust bleek, dat Ajax met haar gewijzigde opstelling Henk Hordijk weder in de half-linie en André de Kruyff, die v. Dort verving, in de voorhoede 'n volkomen meerderheid toonde. Ajax vermocht Birch niet meer te passeeren. Het was een onafgebroken belegering van de Groningsche veste en meermalen scheen 'n doelpunt onmogelijk te verhinderen Doch dan wisten onze mannen wel over of naast te schieten'n Strafschop werd gemist! En het vele goede, dat overigens binnen den doelmond te lande kwam was zonder te missen zij in deti kamp om den eertitel '11 geducht woordje zal meespreken. Deze ontmoeting tegen Be quick is qua spel de beste geweest, die Ajax tot heden in de kampioens serie heeft gespeeld. Het was 'n vinnige strijd, waarvan de eerste helft voor de Ajacieden de nadeelèn bracht van het vreemde smalle veldje en vooral van hun tactisch foutieve opstelling, terwijl de tweede helft niets anders was dan '11 aanhoudend 'Offensief der Rood- Witten op de Groningsche goal, waar Birch 'n per fect partijtje doelve-dedigen liét zién. 'n Uiterst interessante wedstrijd met vele spannende momentenEen voor Groningen beduidend aantal toeschouwers, dat niet ophield de withemden zeer luide aan te moedigen, volgde den kamp. Aanvan kelijk was van een Ajax-o.verwioht geen sprake en de uiterst snelle uitvallen van Be Quick's linkervleugel de gebr. Bulder dwongen onze verdediging tot voortdurende actie. Anderzijds kreeg Birch goede voor Birch Het einde kwam met ,,the odd goal''. En we waren weder twee punten rijker. Maar het was 'n zware strijd geweest. Prachtig weer, duizenden bezoekers, muziek..... en '11 wedstrijd, die van Ajax standpunt bezien toch niet bijster vroolijk stemde. Waar het aan haperde? Hoe het kwam, dat de zoo goed als volledige Ajax-ploeg alleen de Haan mankeerde en werd door Grootmeijer vervangen het tegen de deerlijk gehavende 1 B Kampioen niet verder wist te brengen dan een magere 1 0 victorie? O.i. ten eerste aan het feit, dat dit A. F. C elftal strijdend met het ware feu sacré de normale volledige ploeg der „Reds" overtrof, ten minste wat betreft enthusiasme. En ten tweede aan de omstandigheid, dat Ajax den tegenstander heeft onderschat. Dit staat bij ons vast Spelkwalitatief verdiende onze buren waarlijk een

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 1918 | | pagina 2