Van week tot week. CLUBBERICHT. Wedstrijdprogramma. Zondag 14 April 1918Ajax I. - Willem II. (Kam pioenschap van Nederland). Zondag 21 April 1918Be-Quick I. (Gr.) - Ajax I. (kampioenschap van Nederland). Zondag 28 April 1918: A.F.C. I-Ajaxl. (Kam pioenschap van Nederland) Stadion. Ondersteunende leden Nieuwe leden. Ordecommissarissen. Zondag a.s. tijdig present s.v.p. Jongere leden. LEDENLIJST. Zondag 31 Maart 1918. Een gedenkwaardige dag. 4 6 CLUBNIEUWS DER A. F. C. AJAX Uitslagen 31 Maart 1918: Ajax I. Sparta I. 41; Water graafsmeer IIAjax IV. 12; Ajax A. adsp.Amstel adsp. 2o. 1 April 1918. 2e Paaschdag, Blauw Wit I.M.V.V. I. 4—0; Held. F. C. Ajax II. 0 2; D. E C. V. Ajax VIII. 13 Ajax A. adsp.Z.F.C., A. adsp. 11 Z.F.C. B. adsp.Ajax B. adsp. 3o. 7 April 1918: Ajax IV.O.C. I 3 3 Ahrends II. Ajax VIII. 1 1 Hortus B. adsp.Ajax B. adsp. 0—2. Ajax II. - Spartaan II (waarschijnlijk Ajax III). Wilh. Vooruit - Ajax II. (Seriewedstrijden te Wor- merveer). Afgevoerd de Heeren: J. Brilleman, L. Metselaar, J. Klok. Beleefd verzoek geen nieuwe cand. w.l. of o.l. meer op te geven voor 15 Mei a.s. in verband met het vergevorderde seizoen. Herhaald verzoekbij belangrijke wedstrijden als Ajax - Willem II. op de tribunerand plaats te nemen. Afgevoerd van de lijst de volgende ondersteunende leden, wegens niet beantwoorden der circulaire: J. J. Benier, H. S. v. d. Bergh, F. Besselsen, H. A. Clijne, F. H. Degen, A. Demmink, M. E. Donker, R. A. van Kldik, J. Gosschalk, A. H. B. Gottmer, A. G. Groom, F. Heuperman, J. C. Holtz- appel, A. van Houtum, S. C. Kramer, F. M. v. d. Kruijfif, A. Lammers, A. W. B. Luke, M. Lichten- stein, J. G. van Limpt, H H. van Marie, J. Merken- stein, H. W. Meijer, J. Meijer, J. A. Oudhaarlem, P. Oudkerk Pool, Mej. Robaard, J. v. d. Sluis, L. J. Smit, H. Schmidt, D. Schopman, G. A Timmer mans, S. de Vlugt, G. v. d. Vorm, J. de Wachter, J. R. A. Weenink, P. Welsink, M. P. J. Wijtenburg, D. Zandée. L. Boeljon. Reijnier Claeszenstraat 2. J. J. GROOTMEIJER, Telefoon Z. 5°°5- Secretaris. Ajax—Sparta 4—1. Deze wedstrijd is niet alleen de belangrijkste, doch tevens de sensationeelste van het geheele seizoen geweest. Nimmer te voren hebben wij aanschouwd, wat in deze grandiose ontmoeting is vertoond. Twee geduchte rivalen, taai en moeizaam kampend om den voor rang, zich beiden geheel gevend, waarvan dan plots de een als 'n furie den andere verplet en wanhopig tot gruis slaat. 'n Overdondering zooals wij inderdaad nog nooit aanschouwden 1 Daarbij een orkaan van enthusiasme, die onze pen vergeefs trachten zal te beschrijven. Het bulderde en tierde, het was een demonisch vreugdegezang waarbij zelfs de wildste uitbarstingen van de beruchte Rotter- damsche jongens „achter de tralies" bij Sparta, nog maar fluisteringen waren. Ochl Wat snoven en grinnikten de Mokummers van de pret, verlekkerd door de slachting van dat oude Sparta, dat hun Ajax naar de kroon wilde steken! Geen kans!! De wedstrijd, die door de onvergetelijke „3 goaltjes- a la minute" tot iets heel bijzonders werd, was er overigens een van uitstekend gehalte. Een fraai doelpunt van Theo uit een zeer handig door Haan geplaatsten bal opende de score. Het overwicht, dat Ajax tot dat oogenblik had uitgeoefend op het Sparta-elftal werd toen gaandeweg minder en geruimen tijd oefenden nu de Rotterdammers een sterken druk uit op Smit's doel. In deze periode veroorzaakte Fons een strafschop, (daarmede ophouden Fons) waardoor de partijen weer op gelijken voet kwamen. In dezen stand van zaken kwam tot de rust geen, verandering. De tweede helft bracht de reeds beschreven inzouting. Onze Wim opende het bombardement en Jan de Natris deed toen twee duitjes in het zakje die Schudi zullen heugen. Het geheele Ajax-elftal speelde zonder uitzondering in goeden vorm en de hulde voor deze prestatie kan dan ook algemeen zijn.

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 1918 | | pagina 6