4° INDRUKKEN. Twee. Inbinden Eerste Jaargang. Correspondentie. Diverse inzenders: Overvloed van copy is oorzaak, dat veel blijft overstaan. CLUBNIEUWS DER A. F C. AJAX Besluiten wij ons statistiekje (waarin alle wed strijden, ook vriendschappelijke, zijn inbegrepen) met 'n lijstje van de goal-getters uit het eerste elftal Brokmann 18 Gupffert 13 v. Dort 12 de Natris 6 de Haan 5 Kooge 3 Bieshaar 2 Grootmeijer 2 Hordijk 1 Lucas 1 63 door de tegenpartijen zelf gescoord 3 totaal 66 Statisticus. Zuinigheid en vlijt, bouwt huizen als kasteelen!.. Ja, was 'k maar zuinig op m'n Clubnieuwsjes ge weest, een gedenkboek. neen een historieboek ware m'n deel geweest! Zoo dacht ik, toen ik van 't lumineuze plan hoorde, voor den ie jaargang ban den beschikbaar te stellen Maar „moed verloren. al verloren 1" Daarom schreef ik onzen redacteur, dat 'k met de handen in 't haar zat en verzocht hem mij uit den nood te redden. Hij hielp 1krachtdadig, alleen no. 2, dat was niet beschikbaar. O nommer twee 1 Steeds zag ik u voor mijaldoor werd ik aan u herinnerd! Twee.... twee! Altijd en overal twee. Ajax won met 2-0. Schoolkinderen die liepen in rijen van twee deden mij van kleur verschieten Ik zag paartjes.. jong en vroolijk.... twee 1 In m'n droom verscheen gij mij, en. een groote 2 prijkte op de plaats, waar anders de advertenties staan. Toen 'k wakker werd sloeg de klok. eene. twee. Twee uur! Overal twee, alleen bij m'n jaargang niet. Naar de Oude manhuispoort trok ik! Snuffelde langs de stalletjes. De boekenjoden konden mij niet helpen.... probeerden mij wat anders aan te smeren, maar 'k hield vast aan m'n twee en vertrok, na- en uitgevloekt door de H H. Boekverkoopers. Nu geef ik het op! M'n eerste jaargang gaat naar den binder zonder no. 2, maar m'n tweede dito, dat verzeker ik u, daar zal nommer twee, ....daar zal geen enkel, niet één nommer aan ontbreken. VLINDER. De binderij heeft zóólang op zich laten wachten, dat wij eerst heden onzen abonné's prijsopgave kunnen doen van de bandjes voor den eersten jaargang van ons Clubnieuws. Het boek, zooals het thans voor ons ligt, ziet er overigens heel goed uit. Soliede ingebonden in een eenvoudig donkerrood bandje met op den rug den titel „Clubnieuws der Amsterd. Football-Club „Ajax", Ie Jaargang 1917-1918, in gouden letters, maakt het 'n aardigen indruk en de prijs ad 11,25 mag als goedkoop gelden. Het boek heeft fraaie schutbladen en bovendien een duidelijk titelblad. Een en ander ziet er hoogst appetijtelijk uit en de abonne's, die van de aanbieding gebruik wenschen te maken, gelieven hun jaargang te zenden aan de firma Johannes Jesse, 160 N, Z. Voorburgwal, Alhier. De aandacht wordt er op gevestigd, dat tot aanmaak der bandjes eerst wordt overgegaan, nadat alle abonne's die bereids inschreven, hun jaargang bij de firma zullen hebben bezorgd. Ter vermijding van onnoodige administratie en moeite wordt men beleefd verzocht betaling niet door onze bemiddeling, doch direct aan de firma Jesse te doen. A. M. te Uw ingezonden stuk tegen „De Sport" gaat in het bekende mandje. Ten eerste hebben wij onze kolommen voor meer belangrijke /aken noodig dan te reageeren op „uonsens" voorkomende in „De SportTen tweede weten wij niet of dergelijke praatjes inderdaad in dat blaadje voorkomen. Het is minstens vier jaar geleden, dat wij voor het laatst een blik wierpen in dat krantje. Na dien hebben wij niet meer het „genoegen" gehad. Als de enkele Ajacied, die het blaadje nog inkijkt, hetzelfde deed, ware hij verstandiger. J. J. G.

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 1918 | | pagina 8