u.v.v. Varia. AJAX. 33 CLUBNIEUWS DER A. F. C. AJAX Het U.V.V.-Nieuws: Nog tien, negen dagen en Ajax [die komt Om de roodwitten hier te [bestrijden Dan wordt het een kampen op [leven en dood, Wie van beiden de neerlaag [zal lijden. De capaciteiten bezit Ajax wel Maar daarmede alleen moet [zij wijken, Voor velen der west'lijke eerste [klas A; Voor ons roodwit moet zij ook [bezwijken. Zij ziet wel dat fijn spel alleen [haar niet baat En daarom zal zij niemand ook [sparen; In 't gezicht van een neerlaag [begint Ajax dan, Aan techniek ook de ruwheid [te paren. Maar wat ook gebeure, gij geeft [het niet op, Gij zult strijden, als gold het [uw leven. Door 't fijn combineeren en [eerlijk gezwoeg Van ons etftal zal Ajax toch [sneven. Welaan, dat is Ajax en dat is [de club Die met U zich hier zal komen [meten, Wij vuren U aan, het gelijk spel [van toen, Dat zijn wij nog beslist niet [vergeten. In Mokum toen gij met nog [negen man stond Ja, toen hebben zij U terug gedrongen Zij hadden de Taaie* en [Woutje gewond En zich door de rest heen- [gewrongen. Vooruit lui, dat blijft toch niet [zoo ongestraft; Dat zal jij Wout toch zeker [niet willen. Zwoeg jij onvermoeid, en rust [niet vooraleer Je het net een paar malen liet [trillen. U.V.V.'ers houdt vol tot de [laatste minuut Laat den moed toch geen [oogenblik zinken. Supporters strijdt gij met uw [elftal weer mee, Laat uw strijdkrtten luide [weerklinken. Ons antwoord. Voor zes, zeven dagen ging [Ajax naar 't Sticht Om de roodwitten daar te bestrijden, Wat kregen ze heerlijk op hun [gezicht Ze moesten de nederlaag lijden. De capaciteiten bezat Ajax wel Daar kon U.V.V. weer naar [kijken, En Utrechtsch Rood-Wit, wat - [ik - je - vertel, Ging met de overwinning niet [strijken Ajax zag weer hoe fijn spel ten [allen tijd baat En dat ze zich maar niet moet [storen, Aan onbetaam'lijk en vunzig [gepraat Als een tegenpartij weer heeft [verloren. Doch zie wat gebeurde, U V.V. [gaf het op, Schoon zij streden, als gold het hun leven, Ondanks hun bravour en hun [uiterst getob Deed Ajax hen hopeloos sneven. Welaan! Dat was Ajax! Ajax! [Die club, Die kwam om met U zich te [meten, Hoe klonk het van Mokum's [supportersschaar: Hup, De 4—4 was nog lang niet [vergeten! In Mokum, toen U.V.V. na [hevigen strijd Zich door Ajax terug zag [gedrongen, Toen maakte Swarttouw, wit [schier van nijd, Hoogst gekke, bedenk'lijke sprongen.*) Fluks 'n viezig, schunnig liedje [gemaakt Om 't gelijke spel goed te [praten Niet waar, mijnheer S., U.V.V. [werd gekraakt!! Uw lafheid loopt wel in de [gaten U.V.V. hield thans vol tot het [laatste moment Wij willen dat graag in haar [eeren Doch geen enkel supporter was [zeker content Over Swarttouw's**) laf (retireeren! Gestreden als èén voor de [roodwitte vaan Zij moet boven d'Ajaxvlag [prijken. Met een kalm vertrouwen het [veld ingegaan En dan zal en dan moet Ajax [wijken, get. (S). Met de Taaie wordt v. d. Drift bedoeld. Gestreden als één voor de rood-witte vaan Zoo was 't sinds onheug'lijke [tijden, De Ajax-trophee fier en trots [bovenaan, U.V.V., ge moest voor Ajax wèl [wijken. De Natris werd door Swart touw, om in de stijl van dezen quasie-dichter te blijven, ge wond. Mei Swarttouw wordt Swarttouw bedoeld!!! Aan de Redactie van het Clubblad. Geachte Redactie. Toen ik dezer dagen de gewone opruiming hield in mijn schrijfbureau kwam mij een vergeten stukje papier in handen, mij indertijd toegezonden door een goeden bekende en hetwelk nog dagteekent uit den tijd, toen Ajax niettegenstaande de medewerking van tallooze beroemdheden uit de ie klasse verdween en iedereen, (ik bedoel hiermede de buitenstaanders en bovendien vele z.g. Ajaxmenschen) luid verkondig den, dat onze Club geheel uit de voetbalwereld voor goed verdwenen zou blijken Edoch, het Bestuur van onze club en de werkelijke steunpilaren dachten over dit geval anders. Men be greep, dat meer dan ooit, thans de tijd gekomen was, om met volle energie de stukken bijeen te rapen en van ons Ajax iets anders te maken dan een Variété gezelschap. Men begreep ten volle, dat wilde de nederlaag omgezet worden in overwinning, dat Ajax moest worden ,,Ajax". En dit doel is bereikt, en was reeds bereikt toen er in de 2e klasse gespeeld werd. En uit dezen tijd dagteekent het gedicht dat hier onder volgt Ajax I ik moet je bewond'ren, Ajax! m'n hoed neem ik af. Je duikelde éénmaal naar ond'ren, Maar toch nog niet in je graf. Elk die z'n schouders ophaalde Kijkt nu verbaasd jullie aan, Elkeen die spotte en smaalde Heb je een das omgedaan.

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 1918 | | pagina 6