De Kansen! Zondag a.s- da beslissing? Ajax—Sparta Mixeö Pickles Ons antwoord. CLUBNIEUWS DER A. F. C. AJAX. 37 stad! De stad werd al vroeg in den morgen door de peddelaars uit Mokum bereikt en toen de groote stoet wielrijders 'n vroolijke, roodwitte vlaggentooi op het stalen ros Utrecht's straten met luidruchtig heid en drukte vulde, zal het den Stichtenaren spoedig duidelijk zijn geworden, dat Ajax het niet geheel zonder den steun van haar supporters behoefde te stellen. Dat bleek trouwens al spoedig bij den aanvang van den strijd. In de dichte drommen toeschouwers, die zich langs de kalklijnen drongen, zag men tal van Ajax-vlaggetjes en de Amsterdamsche aan- moedigingskreten behoefden niet onder te doen voor de Stichtsche. De wedstrijd had een uiterst spannend verloop. U. V. V. heeft met inspanning van alle krachten getracht den druk van het Ajax offensief af te slaan, maar haar strategie schoot ten slotte te kort bij de berekende en enthusiaste aanvallen onzer mannen. Er is stevig gespeeld zonder meer Het is ons volkomen ondenkbaar, dat iemand de opinie zou kunnen hebben dat in dezen wedstrijd unfair is ge speeld, of 't moet *n zeer enkel uitzonderingsgeval moeten zijn, als gevolg van 'n hartstochtelijke uiting van fanatisme. Maar laten de U.V.V. ers dan toch stil zijn. Buitengewoon fanatiek was de wedstrijd zeker. De U. V. V ers beten flink van zich af en speelden een fraaie soliede partij. Natuurlijk was de beste speel- vorm weer voor Ajax gereserveerd. Haan opende met 'n handig schot, rakelings langs de paal, de score. De tweede helft toen wij de scherpe zon tegen hadden kwam U.V.V. over donderend opzetten. In deze periode schitterde onze verdediging, waarin de captain een leeuwenaandeel had, door haar hardnekkig en vasthoudend spel. Eindelijk na 20 minuten herstelde de Ajax aanval zich en v. Dort maakte een magnifiek goaltje (2-0). Toen vrij spoedig daarop de Natris met 'n listig schot pt. 3 langs v. Rijn zond was het pleit beslecht. Wij boekten een prachtige overwinning en de 4-4 was betaald gezet! De leiding die feitelijk buiten de kalklijnen in plaats van er binnen geschiedde was uiterst droevig. De referee reageerde gedwee op elke aanwijzing van buiten en was volkomen onberekend voor zijn taak. Door onze overwinning op U.V.V. zijn de kansen voor de eerste plaats zeer beduidend gestegen. Sparta en Blauw-Wit zorgden echter voor de span ning en boekten eveneens overwinningen. Toch blijven wij met onze voorsprong van 3 wedstrijdpunten sterk favoriet voor het kampioen schap en de ontmoeting van c^s. Zondag zal dan ook zeer vermoedelijk de beslissing moeten brengen. Zeer vermoedelijk, schrijven we. Slagen onze jongens er in de hoogst onverdiende 2 1 nederlaag op Spangen te wreken en ze snakken er uaar dan zijn we menschelijkerwijze gesproken binnen", althans hebben dan met Rotter dam afgedaan. Rest de Blauw-Witte garde. Wij hebben op de Zebra's een respectabele voor sprong van 4 punten, alleen dus in het geval, dat wij de beide wedstrijden AjaxV.O.C. en Ajax H.V.V. zouden verliezen, komt Blauw-Wit, mits alles winnend in aanmerking. En dan gaat het om het doelpuntengemiddelde, waarbij wij er momenteel nog verreweg het beste voorstaan. Dus, niet te bout gesproken, beteekent Zondag winnen het kampioenschap behalen. Welk 'n strijd! Ajacieden, nü gaat het er dus om! Een geheel seizoen hebt ge, geschraagd door 'n ernstigen wil en vurig verlangen naar de kampioenseer, de rood witte vanen ten top gevoerd. Zoudt ge er in toestaan in laatste instantie de roodwitte vlag te strijken? Bijna alles staat op deze kaart. Zal het Mokumsche Rood-Wit troef zijn! Uit duizenden kelen zullen de aanmoedigingskreten klinken Ajax, strijdt den laatsten strijd met 'n alles over treffend élan om te winnen! Dan zal de vernedering op Spangen gewroken zijn! En de eereplaats blijft aan ons, aan Ajax, de Meer- sche triumphatori! Good luck! L - IX. In het U. V. V. - Nieuws No. 17 lazen wij dc vol gende bedenkelijke poëtische ontboezeming (naar aanleiding van den wedstrijd U.V.V. Ajax van Zoildag 27 Maart j.l.)

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 1918 | | pagina 5