Van week tot week. H. V. V. - Blauw-Wit. Gouden Meerbekerwedstrijden. Van onze Enquêtecommissie. Van onze Elftallen-Commissie. Zondag 17 Maart 1918. Zondag 24 Maart 1918. 36 CLUBNIEUWS DER A. F. C. AJAX Het Ajax-Bestuur neemt maatregelen, dat de uitslag van deze ontmoeting in de pauze en direct na afloop van Ajax-Sparta bekend gemaakt kan worden. Reijnier Claezenstr. 2. J. J. GROOTMEIJER, Telefoon Z 5005. Secretaris. Dé Gouden Meerbekercommissie slaagde er in een aardig programma voor deze wedstrijden vast te stellen. Allereerst brengen wij der Commissie hulde dat zij er in geslaagd is Blauw-Wit te bewegen voor onze Seriewedstrijden in te schrijven, waar door de wedstrijden zeker aan belangrijkheid winnen. Verder heeft zij Tubantia, nummer drie der ooste lijke ie klasse, en M.V.V. nummer drie der Zuid. ie klasse, bereid gevonden in het concours mede te dingen. Op den tweeden Paaschdag, dus a.s. Maan dag, vangen de Seriewedstrijden aan met Blauw-Wït- M V. V- en natuurlijk zijn dan alle getrouwe Ajax- enthusiasten aanwezig om als neutrale toeschouwers het goede spel, dat zeker door beide elftallen zal worden vertoond, te waardeeren en toe te juichen. Op later vast te stellen datum wordt de tweede ontmoeting gespeeld, n.l. Ajax ITubantia I terwijl de winners van beide wedstrijden den eindstrijd om den schitterenden Gouden Meerbeker zullen aanbinden. Wij hebben dus nog eenige wedstrijden in het ver schiet, hèt aankijken waard, en reeds thans durven wij beweren, dat het tweede jaar der Gouden Meerbekerwedstrijden niet minder dan het vorige jaar een succes voor Ajax belooft te worden. Rest ons nog te vermelden, dat alle Ajax werkende en ondersteunende leden vrij entree hebben, zooals ge bruikelijk bij alle wedstrijden in het houten Stadion te Watergraafsmeer. Voorgesteld als ondersteunend lid, de Heer: O. Z. v. Sandick, Westeinde 20. door J. H. A. Bakker en J. J. Grootmeijer. De Elftallencommissie besloot in hare laatste ver gadering geen wijziging aan te brengen in de elftallen voor de maand April a.s. AjaxD.F.C. 3-0. De competitiefilm is bijna afgedraaid; nog enkele spannende tatreelen en we zijn genaderd tot de finale van het belangwekkend sportconcours. De strijd houdt de ploegen met verdubbelde hardnekkigheid gaande, de drie rivalen, Sparta, Blauw-Wit en Ajax kampen met onverschrokken moed verder en de finish belooft dan ook buitengewoon sensationeel te worden, De overwinning op de roodwitte Dordtenaren was een phase uit deze spurt naar het kampioenschap, die overigens niet van de fraaiste was. Welk een hemelsbreed verschil met het spelgehalte tegen de Stadion-bewoners! Wanneer onze jongens nu eens den uitstekenden spelvorm uit die Derby in eiken wedstrijd vertoonden. Ja dan waren we zeker al in de hoogste kampioenssferen! Betracht in alles matigheid", is de leuze van JoOpie! Op z'n tijd zoo eens 'n ijskoude douch in den vorm van een nederlaag, dan marcheert het zaakje best! Ajax had in dezen wedstrijd 'n gemakkelijke taak. De weerstand van Lotsy c.s., die tegenover de vlugge Ajax-attaques een niet te goed figuur maakte en te kort schoot aan snelheid was van weinig belang. Barend v. Hemert is vrijwel de beste speler in de Dordtsche ploeg en in de voorhoede vertoonde de linkervleugel nog het beste spel. Uit een algemeen opbrengen opende Gupffert vrij spoedig de score, waaraan hij 'n paar minuten later 'n verrassend zuiver schot in het bovenhoekje toe voegde, hetgeen den Dordschen reus verschalkte. Met 2 0 trad de rust in. De tweede helft gaf weinig interessants, ongerekend dan de pijlsnelle wing-virtuositeiten vanJanenWim. Maar we zijn ook al zoo verwend op dit punt! Uit een dezer rushes de Natris-Gupffert scoorde Haan nadat paal en lat Barend al goede diensten hadden bewezen No. 3. En hiermede was de 3o nederlaag aan den Markettenweg gewroken. Het liatste doelpuntje w^ off-side. Het ontging den scheidsrechter, dat Gupffert in besliste buitenspel positie het leder toe gespeeld kreeg. U.V.V.—Ajax 0-3. 'n Feestelijke dag voor de voetbalminnende Dom-

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 1918 | | pagina 4