Van onze Enquête-Commissie. Voorgesteld als werkend lid, de Heer: M. G. v. Riel, Bloemgracht 15 door H. J. J. Elders en van Wijnkoop. Voorgesteld als ondersteunend lid, de Heer: A. Buys, Sarphatipark 20, door J. Benjamins en J. J. Grootmeijer. LAATSTE NIEUWS. BANDJES le JAARGANG. Hiervan volgt be slist in het volgend nummer prijsopgave etc. Vele inzenders: Geen plaats. Nagekomen berichten. Correspondentie. 32 CLUBNIEUWS DER A. F. C. AJAX is, kan men niet gemakkelijk in 'n paar woorden uitdrukken. De politieke strijd, welke aan de opname van de Ajaxploeg in de hoofdafdeeling van 't land voorafging, is daaraan evenzeer debet, als de record verrichtingen van het elftal in 't seizoen 1916-1917 en de enorme, steeds toenemende sympathie van het Amsterdamsche publiek. Daardoor is elders ongetwijfeld afgunst opgewekt, maar tevens is daar mede respect afgedwongen. Maar 't moeilijkste moment breekt voor den „Streber"' eerst aan, wanneer hij bijna zeggen kan ,,es ist erreicht!" En al kan Ajax reeds nu in vele opzichten zeggen, dat zij aan de gestelde verwach tingen heeft beantwoord, ja, dat zij die verwachtingen hééft overtroffen, toch kan zij nog niet zeggen, dat zij bereikt heeft, alles wat bereikt kon worden. Ziet, onze heftige verontwaardiging, onze recht vaardige toorn in 't vorige seizoen sproot voort uit 't feit, dat men Ajax de kans onthield om mede te dingen in den strijd om de hoogste voetbaleer: het nationale kampio nschap Doch wij wenschten dien strijd niet, opdat Ajax in dien kamp een quantité négligable zou zijn, doch wij eischten die kans voor de Ajax-elf op, opdat de Ajacieden tegen over den sterksten in den lande óók toonen zou inderdaad de Sterkste te zijn. En al heeft menigeen toen de opzet in zooverre gelukte, dat Ajax inder daad de kans geboden werd, aan een verwezelijking van dit ideaal niet durven gelooven, de elf represen tanten binnen de lijnen hebben dan ook de angst- valligsten den laatsten twijfel wei weggenomen. Ja, er is gewerkt met een bewust doel en dat doel was van meet af om kampioen van Neder land te worden. Dat heeft men elders gevoeld en men heeft de energie van de spelers wel eens verkeerd begrepen en ten onrechte gemeend, dat zij zeker van hun zaak waren. Waren zij werkelijk zeker van hun zaak, dan zouden zij niet tot een krachtsprestatie in staat zijn als die, welke thans door het elftal geleverd wordt. Ja, 't bouwwerk is nog niet gereed 1 Stevig is 't fundament, stijlvol en massief zijn de muren, doch thans moet het dak nog in orde gemaakt worden De laatste loodjes En 't uiterste wordt van die elf jonge kerels gevergd, die in hun strijd om 't hoogste te bereiken, wat zij als voetballers bereiken kunnen, nog geschraagd worden door een intens begeeren van vele duizenden stadgenootcn, die in de Ajax-elf de vertegenwoordigers zien van hun trotsch als metropolitaners, zooals wij Nederlanders allen in een zegepraal van ons nationale elftal een bevrediging vonden van onze nationale trotsch. Men zou het tenzeerste moeten betreuren wanneer de strijd om de hoogste voetbaleer ook maar in 't minst den levenskamp nadeelig beinvloeden zou. Doch we gelooven hier met verstandige jongelui te doen te hebben, die de beteekenis van hun mooie sport niet overschatten. Dan kan juist die prikkeling van dc sportieve eerzucht, die inspanning tot een uiterste krachtsprestatie, ook verhoogde levenskracht en een vermeerderde energie voor de maatschappe lijke taak tengevolge hebben. Zoo aanvaardt, Ajaciden, opgewekt en vol ver trouwen den beslissenden strijd, spant U voor deze laatste doch zware taak die U gesteld wordt, tot 't uiterste in en zorgt dat Amsterdam zijn kampioen krijgt! NEVOH. Als adspirant lid, de jongeheerenG. H Keller- mann, Iepenplein 31, gaf zich op: S. Lehnert, 2e Egelantiersdwarsstraat 9 door L. Aarsen en Vunderink. H. ter Veen, ie Bloem dwarsstraat 15, door L. Aarsen en Vunderink. Programma A. V. B. a.s. Zondag: Steeds Voor waarts 2-Ajax 4, waarschijnlijk 11 uur. Neerlandia 4- Ajax 8, 11 uur. Diemen-Ajax 9, waarschijnlijk 11 uur. Blauw Wit A adsp-Ajax A adsp. 11 uur. Ajax B adsp-Germaan adsp. 11 uur. Ajax Veteranen - H. B. S. Veteranen. Vóór den wedstrijd Ajax-Sparta op 31 Maart a.s. zal een vete ranen-ontmoeting AJAX - H. B. S. gehouden worden. Het aanvangsuur wordt in de dagbladen bekend gemaakt. vlinder. Wij hebben aan de zetterij een en ander bericht. Red. Erkentelijk voor z'n dank zijn we blijde dat Vlinder z'n gemoedsrust terug heeft. Zetterij.

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 1918 | | pagina 8