Spangen-Stadion Drie puntjes foetsie! De laatste loodjes. CLUBNIEUWS DER A. F. C AJAX 3i Mixeö Pickles VII. Voetballend Rotterdam snuift en gnuift van de lol. De Watergraafjes geknauwd in de Spangensche burcht I Eilieve! Nog spookt het in mijn kop! Nog suizen mijn ooren van de brute razernij der Sparta-gilden Welk een hcrsenpijnigend gekrijsch, welk 'n af schuwelijk en afgrijselijk heksenketelgesis, toen het winnende goaltje in het Mokumsche net snorde... Dit demonische orkest van duizenden losgelaten Sparta-vazallen, het drenst nog na in mijn arme hoofd als 'n folterende echo vol hoon en spot....! Rotterdam, victorie brullend over Mokum 1 Wraak, wraak Wraak voor dit mistroostig gebeuren, wraak voor dit onwaardig slot van dezen overigens waardigen kamp, die den Spartaansche burchtvaderen, van vreugde dol over het glorieus resultaat, lang zeer lang zal heugen. Wraak! Wraak! Volgde het geweldige" Rood-Wit-Blauw Wit buitengaats! Om te likkebaarden voor de Zebra- zieltjes. Het uur der vergelding voor de Klufticanen was geslagen! En heel Amsterdam trok naar het steenen Stadion Geen rat kon er meer bij 1 Grootscher ,.competioneel" schouwspel zag ons Hollandje nog niet! Acht- en twinti gduizeud menschen bij een competitie-wedstrijd Alle records geslagenWaarlijk we beginnen Enge land het sportlievend volk par excellence naar de kroon te steken Wat 'n kalmte overigens onder de kijkers! Spo radisch 'n vlaagje hartstocht een salvo-tje geestdrift. Maar van het opwindende accompagnement, dat ge tuigt van fellle verhitting der gemoederen, van het klagend gebrul om een goaltje, was maar weinig te bespeuren. Ik pen niet veel over den wedstrijd, ofschoon er een clubnieuws-jaargang over te vullen ware. Echter onze redacteur zal elders in dit blad de recensie wel verzorgen. Volsta ik met dit eeneOns elftal is blijkbaar be zield met de ware animo. Er wordt gespeeld met 'n prachtig élan, 'n ,,natuurboter"-enthusiasme. Het staat bij mij vast, dat onze ploeg aangevoerd door een speler als Joop, die stuwkracht en bezieling aan zijn elftal weet te geven, kampioensfahig is Drie puntjes foetsie! Drie kostbare puntjes, het is waar. Maar er zijn er nog tien in de wacht te slepen En ik durf voorspellen, dat we er minstens zeven van halen I De rest willen we afstaan. Maar één ding spreken we af: Vooral niet aan Bok! Onder geen voorwaarde! Hemeltje. het begint weer te spoken in mijn kop. Weer suizen mijn ooren Het drenst, het raast en tiert weer in me. Spangen!Twee -een! Wraak! Wraak! Herinnert ge U nog dien kouden, guren najaars dag in Schoten toen Pelser en z'n mannen het fundament stevig bevestigden van het thans nog daklooze kampioenshuisje? Weet ge nog, hoe we ons toen klappertandend om 't lijntje schaarden en hoe we het tenslotte toch allen warm hadden? Toen heb ik mijn laatsten indruk in dit blanke orgaan neergepend en al heb ik tusschen den groenen omslag sedert dien dag nog vele duizenden woorden aan Ajax gewijd, de ware stof, tenminste de lust om kwinkslagen te debiteeren, ontbrak me toch eenigszins. Dat komt omdat de lijden te ernstig zijn! Denk niet, dat ik 't hier hebben wil over de sociale nooden of over den rampzaligen oorlog die buiten onze grenzen woedt, doch als ik van ernstigen tijden spreek, dan denk ik aan Ajax, aan den ,,frischen, fröhlichen Krieg" die de Ajax-elf op 't oogenblik voert tegen z'n geduchte tegenstanders. Reeds vroeger heb ik er de aandacht op gevestigd, doch ik wil het hier speciaal nog eens herhalen de positie van Ajax in de voetbalwereld is een zeer bijzondere! Het valt niet te ontkennen, dat door elke ver- eeniging naar 't allerhoogste gestreefd wordt, doch tevens dat slechts van weinig clubs 't hoogste ver wacht wordt. Dat nu juist is het, waardoor Ajax zulk een weliswaar eervolle, maar toch ook hoogst moei lijke positie inneemt: men verwacht van Ajax niet anders, als dat zij slagen zal in datgene wat zij onderneemt. Waarom dat alles zoo gekomen

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 1918 | | pagina 7