Bij öe foto's van het jonge paartje. 30 CLUBNIEUWS DER A. F. C. AJAX Fortuna was bepaald niet aan on^e zijde, want de wijze, waarop het vijandelijk doel meermalen aan een doorboring ontkwam, was onbegrijpelijk, ondanks het schitterend verdedigen der v d Klufts. Het resultaat van den strijd bracht dan ook welis waar geen volkomen bevrediging, maar goed be schouwd hebben wij toch geenszins reden tot klagen. Het is toch geen kleinigheid den tot den tand ge- wapenden Zebra in eigen hol te bedwingen De kansen op het kampioenschap zijn door dit gelijke spel niet minder geworden. Weliswaar is onze concurrent, Sparta, één punt op ons ingeloopen, maar wij zien de toekomst niet duister in. Onze hoop is gevestigd op Ajax-Sparta. Het uur der ver gelding! Memoreeren wij ten slotte kortelijks het speiver- loop. In de eerste helft was aanvankelijk Ajax aan het woord. Twee prachtkansen gingen verloren, de eerste door een kordaat ingrijpen van v. d. Kluft Sr. de tweede door jammerlijk naast schieten van Jan de Natris Tegen het einde van deze eerste speelhelft nam Blauw-Wit het spel echter geleidelijk over en onze verdediging kreeg het hard te verantwoorden. Fons en Frans stonden echter pal als 'n muur. In de tweede drie kwartier was Ajax bijna voort durend in de meerderheid De stormloopen op Schin- deler namen geen einde. Doch steeds wonderlijk soms werd het gevaar bezworen en opgelegde kansen gingen verloren. Eymers floot onberispelijk en had de spelers vol komen in bedwang. Toen het einde werd aangekondigd was geen der partijen er in geslaagd te doelpunten. Waarmede onze mannen overigens wel tevreden waren, hoe verdiend ook een goaltje geweest ware voor het harde en goede werken. Manus is getrouwd! Wie Manus is? Een pur-sang Ajacied, de rechtshalf van ons 2e elftal, Anton J. ten Herkei. Hij stapte juist even te laat in het huwelijksbootje met Mej. Betsy Kerkman om hen nog in den Burgelijkeu stand van het vorige nummer van het Clubnieuws te signaleeren. Sinds 1910, toen hij al voor de Ajax-adspiranten uitkwam, „tuint" Manus iederen Zondag achter den bal en, vooral in de jaren 1913 en 1914, toen hij als midhalf het 2e elftal aanvoerde, had hij door zijn fanatieke spel vaak een groot deel in de over winning. Als de reserves er dan ook, na reeds zoo vele malen in de kampi oenswedstrijden een échec geleden te hebben, dit jaar in mochten slagen het zoo vurig begeerde Reserve ie klasseschap te veroveren, zal dit vooral voor hem een groote voldoening wezen. Ons is het een bijzonder genoegen, Manus en Bets onze hartelijke gelukwensch- en met hun huwelijk aan te bieden en wij spreken er de hoop bij uit, dat Manus nog vele jaren de Ajax- kleuren, trouw door zijn vrouwtje vergezeld, moge verdedigen.

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 1918 | | pagina 6