Zondag 10 Maart 1918. Blauw-Wit - Ajax. De Wedstrijd. CLUBNIEUWS DER A. F. C. AJAX. 29 Wel opende Sparta op fraaie wijze de score, doch het was ons team aan te zien, dat dit geen beletsel was om zijn meerderheid te doen gelden. Nadat Theo met 'n keurig schot de partijen op gelijken voet had gebracht, werd een overweldigend spel ontwikkeld, waartegen Sparta's spel sterk afstak. Onbegrijpelijk, dat deze besliste meerderheid niet in doelpunten kon worden uitgedrukt. De rust bracht voor de Rotterdammers 'n welkome verademing. In de tweede helft schenen Theo c.s. te willen in halen, wat zij in de eerste drie kwartier te kort kwamen. Met 'n ongekende onstuimigheid werd Schudi's doel belegerd. Dikwijls zweefde de bal op de doellijn, maar hij wilde er niet in! Toch scheen 'n doelpunt voor ons niet meer te verhinderen. De druk op het Rotterdamsch doel werd onhoudbaar! Arme profetenEr kwam niets van. Telkens weer een reddende hand, een onheil-voorkomend been! Toen kreeg Sparta moed en de mogelijkheid te winnen scheen hen plots te bezielen. Tegen het einde van den strijd namen zij het offensief over, langzaam maar zeker waren het de Spartanen, die de kansen kregen. En onder onbeschrijflijke geestdrift slaagde v. d. Wolk er in een dier kansen te benutten. Wij waren geslagen! Wij waren nog niet bekomen van de schrik toen Willing het einde aankondigde! Diep teleurgesteld verlieten wij het terrein; maar in ons riep het om wraak voor deze bittere nederlaag Inderdaad, wij werden onverdiend geklopt. liet gelijke spel in het Stadion 'n Record belangstelling voorde tweede derby! De tweede groote Derby van dit seizoen is gestreden en de voor het Amsterdamsche voetbal zoo belang wekkende AjaxBlauw-Wit ontmoetingen met hare historische beteekenis, die zooveel stof tot spreken en schrijven hebben gegeven, behooren alweer tot de geschiedenis. Het oogenblik is thans gekomen om de balans op te maken en na te gaan, in hoeverre er sprake is van supprematie van de eene Amsterdamsche club over hare zuster-vereeniging. Vooraf echter moge met vreugde geconstateerd worden, dat beide clubs zoowel de blauwwitte als de roodwitte de vanen van het hoofdstedelijk voetbal in de hoogste afdeeliug van den N. V. B. met eere hebben verdedigd. Doch met gevoelens van trots en blijdschap zien wij hoe Rood-Wit, hoe «ons Ajax, hierin voorgaat en als representante van het Amsterdamsshe voelbal glorieus aan de spits gaat. De verwoede, ofschoon eerlijk uitgevochten strijd tusschen de Mokumsche concurrenten heeft Ajax on miskenbaar als triumphator aangewezen en het saldo der rekening komt op besliste wijze in het credit van Rood-Wit. De beide wedstrijden, die zeker tot ,,de gebeurte nissen" van het seizoen kunnen worden gestempeld, boden het resultaat goals gesp. gew. gel. verl. pnt. v. t. gem. Ajax 2 1 1 O 3 3-1 1.50 Blauw-Wit 2 o 1 1 1 13 O 50 waarbij tegelijkertijd opgemerkt kan worden, dat de uitslagen spel-kwalitatief vrijwel in overstemming zijn geweest met de krachtsverhoudingen, ja de balans misschien nog wel meer in ons voordeel had mogen zijn. Hoe het zij, voor het brandende vraagstuk ,,wie is toch wel de sterkere van de twee", is een ant woord! Natuurlijk een heel onbevredigende oplossing voor het Zebra-minnend contingent! En als vanzelf is op deze wijze de kiem voor nieuwen strijd al weder geboren! Het zal blijven: Wie is nu de sterkere? Het volgend seizoen, en daarna, jaar op jaar! Zoolang het beiden clubs gegeven zal zijn in één afdeeling te spelen, zullen deze ontmoetingen dan ook ,,the big matches" blijken, zooals elders de derbies in Haarlem, in Utrecht, in den Haag. Voor Amsterdam zullen de AjaxBlauw-Wit- strijden stukken historie zijn. Spannender strijd dan tusschen de Amsterdamsche rivalen zagen wij dit seizoen nog niet. En evenmin herinneren wij ons een ontmoeting, waarin het tempo zoo verbazingwekkend snel was. Met ongelooflijke vlugheid wisselden aanval en verdediging zich af en wij weten niet wat het meeste te bewonderen viel, de ausdauer der 22 spelers, of hun fraaie spel. Inderdaad werd in dezen wedstrijd hoogstaand voetbal ten beste gegeven Bewonderenswaardige staaltjes waren erbij en de bijna dertigduizend toe schouwers zullen genoten hebben van dezen feilen en eerlijken kamp. Uitvoerig is in de pers over de lofwaardige spel- trant onzer spelers uitgeweid en wij willen dus in ons cluborgaan bescheidelijk volstaan met een collec tieve hulde aan ons energieke elftal, dat met Jo Pelser aan het hoofd het massieve Blauw-Witte team vol komen in bedwang wist te houden.

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 1918 | | pagina 5