Ons negende. 9 9 42—3 9 6 13 5 4 31-24 4 3 4 9 3 4 Ajax 9 9 7 4 12-45 4 7—47 0.33 De adspiratiten. A - adspiranten. 6 13 7 4 9 4 3 9 5 9 ,3 5 4 3 o-75 Ajax 7 4 4 0-57 CLUBNIEUWS DER A. F. C. AJAX 2 7 toont, dat hoewel Ahrends 2 stevig aanstevent op het kampioenschap, alie hoop toch nog niet behoeft te worden opgegeven 1 Komt aan, jongens 1 Denkt aan de kampioenstrophee! Ze moet wapperen voor meerdere Ajax-teams. Uit het briefje van den aanvoerder nemen wij nog over: Het aantal door dit elftal gespeelde wedstrijden bedraagt momenteel vier. Van deze vier wedstrijden was 2 maal de over winning aan onze zijde, terwijl wij evenveel malen het onderspit moesten delven, n.l. tegen Ahrend's II (onzen ernstigsten tegen stander), en tegen Neerlandia IV, waarin wij voor rust met wind medespelend, de leiding hadden met 2-0, doch na de pauze door den geweldigen storm op eigen helft werden teruggedrongen. Onze tegenstander slaagde er dan ook in 3 maal ons net te vinden, zoodat wij dezen wedstrijd met 2-3 verloren. Over de andere wedstrijden kan ik kort zijn. Van Blauw-Wit 8 werd door een penalty met l-Ö gewonnen, terwijl wij op het nogal vèrafliggend Swift-terrein, tegen Swift 3 eveneens met de overwinning gingen strijken. Wat het Elftal betrefter zijn in de verdediging wel zwakke plaatsen aan te wijzen. De backs zijn echter vrij trapvast, terwijl in de voorhoede de vleugels verdienstelijk spel vertoonen. L. AARSEN. Der dunkle Punktl Het is een aaneenschakeling van teleurstellingen, want alle wedstrijden werden met sprekende cijfers verloren. De twee overwin ningen die dit team boekte waren n.l. papieren" vijf-nullen wegens niet opkomen van de tegenpartijen. Het klaaglied van den aanvoerder van dit weinig succesvolle elftal verklaart al een heele boel. Het luidt: Ik voldoe gaarne aan Uw verzoek, om als captain van het 9e elftal, een en ander mede te deelen. Uit de uitslagen zult U wel opgemaakt hebben, dat genoemd elftal buitengewoon zwak is, hetwelk het gevolg is: le van onvoldoende training, 2e van het in eiken wedstrijd uitkomen met nieuwe spelers, zoodat dus het combineeren niet schitteiend is waarvan het gevolg is, dat wij het niet tot scoren kunnen brengen; 3e van het feit, dat wij in een voor ons veel te zware afdeeling geplaatst zijn „afd. A v/d 3e Klasse Amster- damsche Voetbalbond", en wij als pasbeginnenden tegen de reeds beter geoefende elftallen van andere vereenigingen niet opgewassen zijn. Deze zijn wel de voornaamste oorzaken, dat wij gedurende dit seizoen geen enkelen wedstrijd konden winnen. Hopen we op meer resultaat in het seizoen 1918-1919. M. DE KAT. Inderdaad is de afdeeling zeer zwaar, te zwaar en we vermoeden, dat b.v. ons zesde aan dit program een heele hou zou hebben. De stand luidt: gesp. gew. gel. verl. pnt. voor teg. gem. D. V. O. O O 18 2. Avanti 2 I 2 42— Iö I 44 E.D.W. 2 11 2 12 I.O9 Germaan 2 11 11 28- 24 I. Diemen 2 8 20—29 O.89 2 O O.44 M. V. K. 2 12 2 O IO Dank zij dus de papieren victories geen hekken sluiter! Echter als góede sportbroeders zullen onze negende-elttallers toch maar slecht te spreken zijn over deze vier puntjes. Moed houden, mannen'n Volgend seizoen in 'n afdeeling met meer gelijkwaardige tegenstanders zal het wël beter lukken. Met den moed der wanhoop strijden onze broekjes in hunne respectieve afdeelingen om de meerderheid. De bepaald „Engelsche" uitslagen Oo, IO enz. wijzen er op en het 'ts een lust te zien, hoe fanatiek en siegesbewusst de klein-maar-dappere spelers zich in den strijd werpen! Jammer, dat de geest van eenheid nog al eens zoek schijnt te zijn in deze lagere regionen. Dit is vooral het geval met de De captain we zagen het in meer dan een wedstrijd heeft geen-steun genoeg van zijn kame raden. Ze willen soms allemaal op eigen houtje captain spelen. En jongens dat is zoo verkeerd. Als je daarmee begint sla je geen spijkers met koppen, hoorl Bedenkt dat. Het is toch b.v. te dwaas dat zooals we in een- Blauw-WitAjax wedstrijd van jelui zagen, de keeper eigendunkelijk zijn doel uitloopt en voorwaarts gaat spelen. Als de elftallen- commissie dat weer eens zou zien, zag het er slecht uit voor den boosdoener! De stand in deze afdeeling is als volgt; goals gesp. gew. gel. verl. pnt. voor teg. gem. Z. F. C. 8 I I 30—8 I.63 Swift ■2: I 8 6—6 I.14 Wilh.-Vooruit 2 10 I2 20 I.I I Blauw-Wit 2 2 8-9 I.— Amstel 10 2 8 12—13 O.80 Hortus 8 1 6 7—11 1 2 5-12 En we zien dus, dat onze A-babies onderaan ben gelen. O, foei! We hebben natuurlijk ook de captains van deze jeugdige rood-witten geinterviewd! Ziet hier wat ons A-aanvoerdertje vertelt: De voorhoede moet ever het geheel meer en hard schieten. De backlinie maakt neg wel eens een fout door te ver op te dringen. Het zou wel goed zijii als er op gewezen werd, dat men in het veld niet tegen elkaar tnoet schreeuwen en als de captain iets ten goede zegt, dat daarvan dan ook notitie moet worden genomen. D. ZWAAN.

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 1918 | | pagina 3