Ons derde faalt. INDRUKKEN. Herrie 1 CLUBNIEUWS DER A. F. C. AJAX 23 wanden, om van het smetteloos plafonneke weer neer te klétteren op je hoofd Neen, het is er alles kaal, er is geen kleur, geen warmte, geen gezelligheid. Fons beschikt toch bepaald over 'n massaal geluid, 'n Warm-zuidelijk timbre, zuiver als Bouvy's spiegel glas. Ik genoot er weer van, j. 1. Vrijdagavond en dat deed me goed. Er wordt hevig gekaart, gebabbeld en gephiloso- feerd. Een clubavond is als 'n rendez-vons. Je hoort er de laatste snufjes, de „geweldigste" critiek op spelers en de aller-meest-geweldigste zwammerij in de alles-overweldigende ruimte Je ziet er de kennissen, in wier brave ver-roodwitte zielen de rotsvaste liefde huist voor ons éénigste Ajax. Je ziet er de getrouwen. Je ziet er onze voor mannen, die met vaderlijk-zorgzame trekken op de zorgelijke gelaten wel en wee wikken vau ons aller liefde Ajax. Je ziet er huispapa's, die even moeder-de-vrouw ontvluchtten om onder 'n stevig biertje uit te puffen van de zorgen des levens, en zich hullende-in rood witte zaligheid, verstandige babbeltjes entameeren over de kansen van het kampioenschap. En onder- tusschen biertjes bestellen! Kortom je ziet er de gemoedelijkheid en de joviali teit, je ziet er 'n stukske clublevcn en je vermeit je er in, n'en déplaise de koude entourage van niets- zeggende witgekalkte muurmassa's, die je maar aan grijnzen in kille verstarring en zijn al dissonanten in het gezellig rumoer van clubjool en vroolijke luid ruchtigheid. Het is geschied 1 'n Draw Met wreedelijk vergane kampioens-illusies trokken Zondag j.l. Frits Schoevaart en zijn mannekens zich terug in de kleedappartementen Letterlijk doodge- loopen de illusies wel te verstaan op den blauw-witten kolossus, Pieterman, die zijn ruige schouders er liefjes onder zette en als ouwe voetbal- rot de muiskens klauwde en knauwde. Toen Lus zoo knap uit een hoekschop 't monsterding langs den blauwwitten doelman jakkerde, toen Rodenburg zoo aan 't pillen sloeg, dat de splinters modder me om de ooren plofte (ik had me achter 't vijandelijk net opgesteld) toen Nou ja, dacht ik, dat 't winnen zou worden. Maar 't lukte niet. Ook na rust niet. En we waren toch sterker. Voor den drommel wat kriebelde het in me van louter nijdigheid als telkens weer één secondetje talmen noodlottig bleek! EnfinGedane zaken nemen geen keer, zei Jacob Eerlijk. Gelijk had-ie. Apropos, geven jelui 'm in Hoorn nog eens flink van katoen. Als we dan toch tweede moeten zijn, dan eervol. En denk er ook aan, als jelui verliezen, doe je warachtig 'n beroerde gooi naar de derde plaats. Dat mag niet, mannen Geen verslapping. Frisch-op, hoor! M'n huisbel is bezweken werkt niet meer is uitgeput! Geen wonder 1 't Was tè eigl Nooit heb ik geweten, dat m'n Ajaxlidmaatschap mij zóóveel ellende zou bezorgen. M'n vrouw moet zenuwversterkende middelen gebruiken Sanatogen Levetogen en andere togen ja, ze wil zelfs naar een sanatorium om rust te vinden voor haar danig geschokt zenuwgestel! De kinderen zal ik dan maar naar een herstellings oord sturendan behoef ik 's Zondags niet meer met ze te wandelen en kan zelf naar hartelust voet ballen of matches bijwonen. Dat is tenminste één lichtpuntje. Maar overigens? Pas! 's Maandags begon het al 1 ,,Zeg Amice kan ik misschien je diploma van je krijgen Ja zag, je behoeft het natuurlijk niet voor niets te doen 'k wil je er wel een kleinigheid voor geven. Ik lachte eens en antwoordde: 'k Ga zelf. En anders kreeg je het nog niet dat diploma is persoonlijk". De „amice" trok af. Bij den tweeden lachte ik nóg zoó'n zuurzoete „boerenkiespijnlach", maar toen de achtste klant verscheen, moest ik mij inhouden, om niet te don deren en te tieren Helaas! 't was de laatste nog niet geweest. 't Liep storm 1 Vooral toen de voorverkoop ge sloten was. 'k Wist niet, dat ik zooveel „dierbare vrienden" had! Ze belden, als ik zat te eten. ze belden als ik koffie dronk, als ik zat te lunchen of uit te rusten van de vermoeienissen des daags! Ze belden tot de bel het aflei

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 1918 | | pagina 7