Zondag 24 Februari 1918 Ajax—Quick 2—0. Mixed Pickles. Clubavonden. 22 CLUBNIEUWS DE I A. F. C. AJAX En het geweldige offensief op Smit's veste begon van voren af aan. Daarbij kwani, dat er in ons elftal 'n chaotische verwarring ontstond. Links was Wim Gupffert binnen gaan spelen en ook op de rechtervleugel hadden Jan de Natris en v. Dort van plaats verwisseld. Beide veranderingen bleken geen verbeteringen. Voorts zagen we Fons in de voorhoede sjouwenKortom er heerschte wanorde en de gevolgen bleven niet uit, want van eenig verband kon onder deze om standigheden geen sprake zijn. Deze en andere redenen verklaren de omstandigheid, dat onze anders zoo actieve voorhoede het vijandelijk net niet ver mocht te vinden. Resumeerende geen succesdag voor ons, tenzij voor onze verdediging, die zonder uitzondering uitste kend heeft gewerkt. Over de vrij tactlooze leiding van scheidsrechter Bos zwijgen wij maar liever. Zonder veel moeite is ons team er in geslaagd Zondag j.l. zijn positie te versterken door Quick aan de zegekar te binden. Wel was het verzet der Hanenburgers heftig, doch wie vermoedt, dat dit den Meerschen adspirant-kampioenen tot extra inspan ning prikkelde, heeft het mis. Met twee gaten in de Haagsche veste vonden onze braven" het blijkbaar welletjes. Direct moet toegegeven worden, dat de Quick-verdediging met Kruijs en Bosschart aan het hoofd, wonderen deed, hoewel dit toch niet kon verhelpen, dat onze aanval, waarin de vleugels van daag weer eens ,,echt jovel" Amsterdamsche stijl sneltreinden, onophoudelijk op het doel aan stevende. De enkele uitvallen der gasten strandden op het sublieme verdedigingsspel onzer achterhoede, die welk met eiken wedstrijd massiever en hechter schijnt te worden. Couton en Fons Pelser geducht in actie. Hordijk, die in de voorhoede de plaats innam van v. Dort, voelde zich er best thuis. Het tweede doel punt was het onmiddellijke gevolg van zijn keurig opbrengen. André de Kruijff, op de rechts-half plaats, heeft 'n zeer goeden indruk gemaakt. Wanneer wij zeggen, dat zijn spel geen oogenblik aan dat van een invaller deed denken, zijn de prestaties van dezen veel- belovenden „reservist" naar waarde getaxeerd. Jammer dat hij reeds in de eerste minuten 'n onaangename neusblessure opliep. Het eerste doelpunt kwam bij verrassing. Het was 'n zeer scherp schot van de Natris, dat via Kruijs' vingertoppen in het net vloog. Jan in zijn nopjes 1 Het goede samenspel, dat Brokmann c.s. daarna eenigen tijd ontwikkelden, moest noodzakelijkerwijze een doelpunt opleveren. Hordijk passeerde eenige tegenstanders, centerde toen naar Brokmann, die in vrije possitie staande, het leer linea recta in de touwen kogeldel Magnifiek 1 Jammer, dat het hierbij bleef. Den geheelen wed strijd door was het feitelijk een belegeren van het Quick-heiligdom en Kruijs, doch vooral ook Bosschart en Voerman, waren onvermurwbaar. Jo Pelser wilde heel sportief een penalty wegens een onopzettelijke „hands" binnen de befaamde lijnen niet benutten. Het einde kwam ten slotte met onveranderden stand en Ajax staat vaster dan ooit nummer één» VI. Huisdier als ik ben, me zelf als 'n bejaarde poes vermeiend in de geneugten eens vroolijk knappenden haards, behoort er heel wat toe, me er uit te krijgen» De vette letters onder het clubbericht over het i nieuwe clubzaaltje en den frisch opgepoetsten club avond hebben me echter verleid. Dies schoot ik in mijn buiten-modelletje, glansde mijn knoopen en hing dra aan de lus van lijn één. Een groote pijl op een klein bord in de hal van Former verwees me naar hooger sferen, waar reeds eenige Ajax-clubzieltjes zich laafden aan laatste roodwitte nieuwtjes en duur oorlogsbier of als ze in training waren aan watersjoko, slappe kwast of een verdacht koffie- j surrogaat. Niemand scheen onder mijn regeeringscolbertje den clubnieuws-dorstigen Vlokkie te vermoeden en zoo kon ik onbeschroomd en met 'n zekere dosis nette brutaliteit de tafeltjes rondsnuffelen en afneuzen, waar m'n oogen en ooren den kost deden. Het zaaltje vind ik bar-ongezellig en Ajax on waardig. De muren zien er uit als onbeschreven krantenpapier, 'n Leestafel met hartige en puike sportlectuur als het Ajax-Clubnieuws b. v., vindt je er niet. Wèl staat er een billard en de ballen aardige attentie van meheer Former zijn er rood wit gehouden. Leuk, hal Dan is er 'n piano, die vroolijk-aan behengst en bemokerd wordt en van waaruit de liefelijkste melo- diën opstijgen langs de sprakeloos'stomme, bleeke.

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 1918 | | pagina 6